JUŻ W KIOSKU

MAN Bus Starachowice: „Pracujemy nad tym, by znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązania dla naszej Załogi”

2022-11-18 13:18:41

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do mediów trafił w piątek (18 listopada br.) komunikat firmy MAN Bus Starachowice. Jego treść publikujemy poniżej. 

fot. Gazeta Starachowicka

- W nawiązaniu do oświadczenia opublikowanego w dniu 10 listopada przez Zarząd MAN Truck & Bus SE dotyczącego redukcji wolumenu z 12 na 8 jednostek autobusowych i związanej z tym redukcji Załogi w MAN Bus Starachowice, pragniemy poinformować, że obecnie pracujemy nad tym, by znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązania dla naszej Załogi. 

Świadomi naszej odpowiedzialności społecznej aktywnie poszukujemy możliwości zatrudnienia dla naszych Pracowników. Trwają szczegółowe rozmowy z firmą PKC, MAN Niepołomice i MAN Banovce.  Konsultujemy się z firmami, które rekrutują osoby na stanowiska pracy powiązane ze specjalnościami naszych Pracowników m.in Zeszuta sp. z o.o. z Radomia, Agroplastmet Rutkowski Sp.J. z Kunowa, oraz z wieloma innymi przedsiębiorstwami z całej Polski. Tworzymy również bazę firm, z którymi będziemy kontaktować się w perspektywie dalszej współpracy.

W najbliższy poniedziałek, 21 listopada, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Związków Zawodowych. Zależy nam na tym, by podczas tych rozmów znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla firmy i Pracowników. 

Na dzień 23 listopada zaplanowane jest spotkanie Zarządu MAN Bus ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Pracy w Starachowicach. Celem spotkania jest omówienie obecnej sytuacji i obranie wspólnego kierunku działań wspierających.

Będziemy informować opinię publiczną o dalszym przebiegu wydarzeń - czytamy.

/Komunikat prasowy: MAN Bus Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na nieefektywność odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.