JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

"Majówkowi" złodzieje

2023-05-04 12:53:48

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Tylko w ciągu dwóch dni do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie naszego powiatu. 

fot. Gazeta Starachowicka

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie gminy Pawłów, gdzie uaktywnił się amator cudzych drzew. Zgłoszenie o kradzieży do starachowickich policjantów wpłynęło we wtorek (2 maja br.). Jak informuje świętokrzyska policja, 56-letnia kobieta powiadomiła, że na terenie jej działki nieznany sprawca dokonał wycięcia i kradzieży 13 drzew: akacji i dębów. Straty oszacowano na 3000 złotych.

We wtorek (2 maja br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach odebrali również zawiadomienie o kradzieży z włamaniem. W Starachowicach, nieznany sprawca włamał się do piwnicy niezamieszkałego budynku, skąd dokonał kradzieży m.in.: elektronarzędzi, nożyc do drutu, dwóch rowerów dziecięcych, miernika elektrycznego oraz miernika indukcyjnego, a także srebrnej biżuterii - czytamy w komunikacie prasowym świętokrzyskiej policji. - Straty zostały oszacowane na ponad 4000 złotych.

Kolejne dwa zgłoszenia policja otrzymała w środę (3 maja br.)

W Starachowicach nieznany sprawca włamał się do blaszanego garażu, z jego wnętrza dokonał kradzieży drabiny aluminiowej, piły elektrycznej oraz torby z zawartością lutownicy, multimetru oraz różnego rodzaju kluczy. Właściciel oszacował straty na 2000 złotych.

Do zuchwałej kradzieży roweru pozostawionego na balkonie mieszkania (1 piętro) również doszło na terenie miasta. Właściciel oszacował straty na kwotę 3800 złotych.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.
Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

2024-05-29

Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

W środowy (29 maja) poranek na ścieżce rowerowej u zbiegu ulic Radomskiej 1 Maja w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch młodych rowerzystów. 
Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

2024-05-28

Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

W poniedziałkowy (27 maja) późny wieczór na ulicy Starachowickiej w Brodach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.
Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

2024-05-28

Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek po godzinie 18 na krajowej „dziewiątce” w Lubieni (gm. Brody).