JUŻ W KIOSKU

"Magia powiatu" działa

2022-11-20 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do cieszącego się ogromną popularnością konkursu nadesłano 60 zdjęć, na których zagościły prawdziwe niezwykłości. To była już XVI edycja fotograficznych zmagań, a jury kolejny raz miało ciężki orzech do zgryzienia. Wybrać trzy najbardziej zaczarowane spośród 60 magicznych? No naprawdę nie zazdroszczę.

W końcu jednak trzeba było.

 Tegoroczna odsłona konkursu Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje prezentuje się następująco:

Pierwsze miejsce przyznano Rafałowi Serwickiemu – za zdjęcie „Noc w muzeum” (nagroda w wysokości 700 PLN), miejsce drugie dla Jacka Krełowskiego za zdjęcie ”Przybysz”- 500 PLN. Przyznano dwa równorzędne trzecie miejsca - dla Anny Serwickiej za zdjęcie „Ptaki – rozmowa” – 300 PLN oraz Zofii Szeląg za zdjęcie „Zielona łódka”- 300 PLN.

Wyróżnienie otrzymała Dorota Jabłońska za zdjęcie „Jaka wielka piaskownica” – 200 PLN. Jury zwróciło uwagę na uniwersalny symbolizm tej fotografii.

Pod dużym wrażeniem zdjęć był Jerzy Materek, któy wręczał nagrody i dyplomy. Jako, że sam uwiecznia za pomocą aparatu gównie rodzinne chwile, potrafił docenić oko artystów, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs. Wyraził również nadzieję, że zaczarowany powiat starachowicki znajdzie uznanie na arenie kraju i poza jego granicami. 

Prace oceniało jury w składzie: Elżbieta Jabłońska – przewodnicząca (artysta plastyk), Maciej Szwed – artysta fotografik, Przemysław Sękowski – artysta fotografik.

Wernisaż odbył się w budynku Starostwa Powiatowego, tam też (na pierwszym piętrze można oglądać część prac). Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Promocji Talentów oraz Park Kultury w Starachowicach. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.
Przed nami Noc Muzeów

2023-05-13

Przed nami Noc Muzeów

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych, jedyna okazja gdy  muzea, galerie sztuki, domy kultury udostępniają swoje zbiory w godzinach nocnych, zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą. W Polsce odbędzie się już dwudziesty raz. 
Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

2023-05-13

Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

- Drodzy Seniorzy z Klubu Seniora „Niezapominajka ”życzę Wam kolejnych aktywnych lat w nieustającym zdrowiu. Zarażajcie nas dalej swoim uśmiechem i energią - mówił prezydent Marek Materek do starachowickich Niezapominajek i nie bez powodu. Za nimi 5. urodziny. 
Autobus z atrakcjami

2023-05-12

Autobus z atrakcjami

Słuchawki w uszach, rozmowa ze współpasażerami, a może pogrążanie się we własnych myślach? Zapomnijcie o tym. Teraz w starachowickiej komunikacji miejskiej usłyszycie fragmenty powieści, poezje i felietony. To miejska akcja promująca literaturę. 
Wędruj z seniorami starachowickimi szlakami

2023-05-11

Wędruj z seniorami starachowickimi szlakami

Nie macie planów na najbliższy piątek? Podpowiadamy zatem, że sluchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają dla Was prawdziwą petardę..