JUŻ W KIOSKU

Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

2021-07-19 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od zawsze wiadomo, ze Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach jest placówką niezwykłą. Pomysłów od groma i ciut, co jeden to lepsze, a wszystko to zasługą najbardziej czarujących pracowników w mieście. 

MBP Starachowice

Kto Wam poleci najlepszą książkę? Bibliotekarki, Kto zaprosi do Dyskusyjnego Klubu Książki? Bibliotekarki. Kto wda się z godzinną rozmowę "od sasa do lasa"? Bibliotekarki. Kto zaprosi w podróż dookoła świata? Kto dzieckiem się zajmie, gdy rodzice bez urlopu niechętnie do pracy zmierzają? Bibliotekarki. 

Dobrze. Ustaliliśmy, ze starachowicka biblioteka nie ma sobie równych i nawet o tym pisaliśmy. Dziś udowodnimy, ze jest takie miejsce, na Żeromskiego, w którym wszystko się da, wszystko można, a czarodziejki Magda Mroczek i Renata Gola są chętne do zabawy tak samo, jak dzieci, które do ich biblioteki przychodzą. 

"Plastuś" stoi na Żeromskiego od "wieków" i tyle samo czasu organizuje milusińskim czas. Czy to ferie, czy wakacje, tu nie ma miejsca na nudę. Akcja "Lipiec z Plastusiem" jest na to żywym dowodem. Dzięki dzieciakom, które wakacje spędzają właśnie w bibliotece, swoje oblicze niemal całkowicie zmienia mały park w okolicy ulic Żeromskiego i Kochanowskiego. Ile tam śmiechu i zabawy to tylko mieszkańcy wiedzą. Dzieciaki malują, ozdabiają park, bawią się kolorami, technikami, ćwiczą kreatywność. Potem zaś wystawa prac odbywa się na niewielkim skwerku, gdzie każdy może podejść i zobaczyć te świetne dzieła. 

Młodym artystom towarzyszą postacie z bajek, magia, książki i... przypadkowi przechodnie, którzy siadają na ławeczkach i obserwują zabawy młodych starachowiczan. 

"zielona" natomiast w swoim kątku na Konstytucji cichuteńko zazdrości i chyba na następne zajęcia dołączy. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.
Starachowice na fotografii

2022-08-04

Starachowice na fotografii

Już jutro (piątek - 5 sierpnia) w Muzeum Przyrody i techniki wyjątkowa wystawa.
SOWA zaprasza

2022-08-07

SOWA zaprasza

Starachowice są jednym z nielicznych miast, które mogą pochwalić się Strefą Odkrywania Wyobraźni i Aktywności z osiemnastoma najlepszymi eksponatami z Centrum Nauki Kopernik. SOWA zagnieździła się w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki i oczekuje na młodych i nieco starszych odkrywców.
Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

2022-08-04

Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Mimo wakacji  młodzież nie zapomniała o Bohaterach z Warszawy, którzy zginęli w boju o wolną Polskę.