JUŻ W KIOSKU

Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

2021-07-19 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od zawsze wiadomo, ze Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach jest placówką niezwykłą. Pomysłów od groma i ciut, co jeden to lepsze, a wszystko to zasługą najbardziej czarujących pracowników w mieście. 

MBP Starachowice

Kto Wam poleci najlepszą książkę? Bibliotekarki, Kto zaprosi do Dyskusyjnego Klubu Książki? Bibliotekarki. Kto wda się z godzinną rozmowę "od sasa do lasa"? Bibliotekarki. Kto zaprosi w podróż dookoła świata? Kto dzieckiem się zajmie, gdy rodzice bez urlopu niechętnie do pracy zmierzają? Bibliotekarki. 

Dobrze. Ustaliliśmy, ze starachowicka biblioteka nie ma sobie równych i nawet o tym pisaliśmy. Dziś udowodnimy, ze jest takie miejsce, na Żeromskiego, w którym wszystko się da, wszystko można, a czarodziejki Magda Mroczek i Renata Gola są chętne do zabawy tak samo, jak dzieci, które do ich biblioteki przychodzą. 

"Plastuś" stoi na Żeromskiego od "wieków" i tyle samo czasu organizuje milusińskim czas. Czy to ferie, czy wakacje, tu nie ma miejsca na nudę. Akcja "Lipiec z Plastusiem" jest na to żywym dowodem. Dzięki dzieciakom, które wakacje spędzają właśnie w bibliotece, swoje oblicze niemal całkowicie zmienia mały park w okolicy ulic Żeromskiego i Kochanowskiego. Ile tam śmiechu i zabawy to tylko mieszkańcy wiedzą. Dzieciaki malują, ozdabiają park, bawią się kolorami, technikami, ćwiczą kreatywność. Potem zaś wystawa prac odbywa się na niewielkim skwerku, gdzie każdy może podejść i zobaczyć te świetne dzieła. 

Młodym artystom towarzyszą postacie z bajek, magia, książki i... przypadkowi przechodnie, którzy siadają na ławeczkach i obserwują zabawy młodych starachowiczan. 

"zielona" natomiast w swoim kątku na Konstytucji cichuteńko zazdrości i chyba na następne zajęcia dołączy. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dla Stasia i Mikołaja!

2021-07-24

Dla Stasia i Mikołaja!

Już w tę niedzielę w Starachowicach nad zalewem "Piachy" odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Stasia i Mikołaja, organizowana przez Aleksandrę Krzos, Katarzynę Stodulską i Emila Krzemińskiego oraz grupę licitacyjną Zdążyć Przed Panem Bogiem.
Z biblioteczki Redaktor Naczelnej

2021-07-25

Z biblioteczki Redaktor Naczelnej

Ta biblioteczka z gabinetu redaktor Wiesławy Żyły pachnie starymi książkami, tysiącem drzwi do innych światów... A zatem kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i zaczytajcie się na chwilę...
Tajemnica zaklęta w kamieniu

2021-07-25

Tajemnica zaklęta w kamieniu

Tożsamość twórcy? Nieznana. Pozostały  tajemnice dłuta... czasem ma się wrażenie, że ożyje ciało zamknięte w kamiennym geście.
Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

2021-07-24

Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

Staże wakacyjne to świetny sposób dla uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach na kontakt ze środowiskiem pracy, zdobycie doświadczenia i umiejętności zawodowych oraz wypracowanie własnych złotówek na wakacyjny wypoczynek. Od 1 lipca br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach rozpoczęli wakacyjne staże zawodowe, realizowane w ramach projektu pn. „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Powędrowali

2021-07-24

Powędrowali

O starachowickich seniorach sporo by mówić, ale najważniejszą rzeczą jest to, że nic ich nie zatrzyma w domu. Korzystając z nieco chłodniejszych temperatur postanowili wyruszyć na szlak.
Biblioteka poleca

2021-07-23

Biblioteka poleca

esli szukacie dobrej „przygodówki” dla młodego czytelnika (lub czytelniczki) polecam „Malmander”Thomasa Taylora.
Głosuj na ławeczkę Staffa

2021-07-21

Głosuj na ławeczkę Staffa

Po długich latach ujrzeliśmy się znowu. Łódź moja w przystań wraca z połowu... - mógłby sparafrazować swoje własne słowa Poldek Staff na widok pomnika ławeczki...

2021-07-20

"Ogórkowy" - felieton Michała Walendzika

Okres wakacji zwykle kojarzy nam się z wypoczynkiem, podróżami, urlopem, oderwaniem od szarej codzienności. Nieraz przygotowujemy się do niego kilka miesięcy wcześniej, planując miejsce krajowych lub zagranicznych wojaży, rezerwując noclegi, bilety lotnicze, itp. Co prawda w okresie pandemii trudno wszystko zaplanować tak jak kiedyś, ale nie zniechęca nas to zorganizowania sobie wypoczynku poza miejscem zamieszkania.
Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

2021-07-20

Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

W niedzielę 25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza  - jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.