JUŻ W KIOSKU

Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

2021-07-19 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od zawsze wiadomo, ze Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach jest placówką niezwykłą. Pomysłów od groma i ciut, co jeden to lepsze, a wszystko to zasługą najbardziej czarujących pracowników w mieście. 

MBP Starachowice

Kto Wam poleci najlepszą książkę? Bibliotekarki, Kto zaprosi do Dyskusyjnego Klubu Książki? Bibliotekarki. Kto wda się z godzinną rozmowę "od sasa do lasa"? Bibliotekarki. Kto zaprosi w podróż dookoła świata? Kto dzieckiem się zajmie, gdy rodzice bez urlopu niechętnie do pracy zmierzają? Bibliotekarki. 

Dobrze. Ustaliliśmy, ze starachowicka biblioteka nie ma sobie równych i nawet o tym pisaliśmy. Dziś udowodnimy, ze jest takie miejsce, na Żeromskiego, w którym wszystko się da, wszystko można, a czarodziejki Magda Mroczek i Renata Gola są chętne do zabawy tak samo, jak dzieci, które do ich biblioteki przychodzą. 

"Plastuś" stoi na Żeromskiego od "wieków" i tyle samo czasu organizuje milusińskim czas. Czy to ferie, czy wakacje, tu nie ma miejsca na nudę. Akcja "Lipiec z Plastusiem" jest na to żywym dowodem. Dzięki dzieciakom, które wakacje spędzają właśnie w bibliotece, swoje oblicze niemal całkowicie zmienia mały park w okolicy ulic Żeromskiego i Kochanowskiego. Ile tam śmiechu i zabawy to tylko mieszkańcy wiedzą. Dzieciaki malują, ozdabiają park, bawią się kolorami, technikami, ćwiczą kreatywność. Potem zaś wystawa prac odbywa się na niewielkim skwerku, gdzie każdy może podejść i zobaczyć te świetne dzieła. 

Młodym artystom towarzyszą postacie z bajek, magia, książki i... przypadkowi przechodnie, którzy siadają na ławeczkach i obserwują zabawy młodych starachowiczan. 

"zielona" natomiast w swoim kątku na Konstytucji cichuteńko zazdrości i chyba na następne zajęcia dołączy. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Świąteczny głos Ukrainy

2023-12-08

Świąteczny głos Ukrainy

Ukraińcy, którzy w Starachowicach znaleźli bezpieczną przystań po ucieczce ze swojego kraju ogarniętego wojną, podzielili się z mieszkańcami naszego miasta swoją kulturą narodową związaną z okresem Bożego Narodzenia. Publiczność koncertu "Kolędy Ukraińskie" zorganizowanego w urzędzie miejskim usłyszała nie tylko tytułowe utwory, ale miała też okazję posłuchać poezji i muzyki oraz obejrzeć układy taneczne.            
Wszechobecny Mikołaj

2023-12-07

Wszechobecny Mikołaj

U dzieci i dorosłych, u chorych i zdrowych, w szkołach, firmach, domach prywatnych i na ulicach. 6 grudnia Mikołaj był obecny po prostu wszędzie.    
Wesoła tradycja

2023-12-06

Wesoła tradycja

Wśród bogatej oferty różnorodnych działań senioralnych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starachowicach mamy propozycje cenne, ciekawe, akceptowane, cieszące się dużym zainteresowaniem i aktywnością społeczności studenckiej. Od trzech lat dołączyła do nich dość nowa tradycja uroczystego przyjęcia nowych członków zwana „otrzęsinami”.
Mikołaj na ulicach Starachowic

2023-12-04

Mikołaj na ulicach Starachowic

Mikołajki to jeden z tych dni, na które czekają dzieciaki na całym świecie i to niezależnie od wieku. Po raz kolejny Mikołaj w dniach 6 - 15 grudnia br. odwiedzi dzieci ze wszystkich starachowickich osiedli. Nie zapomni też o małych pacjentach oddziału pediatrycznego naszego szpitala. Na wydarzenie zaprasza Park Kultury w Starachowicach. 
Nasza opiekunka

2023-12-03

Nasza opiekunka

Starachowice uczciły swoją patronkę - św. Barbarę. Świętowanie przebiegło zgodnie z powtarzanym od lat scenariuszem. Rozpoczęło je spotkanie modlitewne przy zabytkowej kapliczce dedykowanej świętej, potem była procesja do kościoła pw. Wszystkich Świętych, a w nim prelekcja, program artystyczny i uroczysta Msza Święta. 
Urokliwe widoki naszego powiatu

2023-12-01

Urokliwe widoki naszego powiatu

Wyłoniono najlepsze zdjęcia pokazujące atuty powiatu starachowickiego: piękno przyrody, czy unikatowe zakątki przywołujące wspomnienia. Nadesłano je na XVII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje" im. Jerzego Orzechowskiego. 
Show z MiM- em

2023-12-01

Show z MiM- em

Szkoła Tańca "MiM" Starachowice ma taki zwyczaj, że dwa razy do roku prezentuje swój dorobek przed rodzimą publicznością. Piątkowy (1 grudnia br.) koncert pokazany w dwóch turach był tego najnowszym przykładem. Na takich wydarzeniach szkoła zyskuje nowych wielbicieli, którzy mają okazję dołączyć do tanecznej rodziny.  
Odznaka za przejście

2023-11-29

Odznaka za przejście "Ścieżki Stara"

Oddział Międzyszkolny Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Starachowicach promuje nową odznakę, tym razem związaną z konkretnym obiektem na terenie naszego miasta.   
Piosenkowy Zawrót Głowy

2023-11-29

Piosenkowy Zawrót Głowy

Pod takim hasłem Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach zorganizował konkurs umiejętności wokalnych młodych mieszkańców naszego miasta.    
Świąteczne obyczaje naszych sąsiadów

2023-11-29

Świąteczne obyczaje naszych sąsiadów

Asystent międzykulturowy w biurze Prezydenta Miasta Starachowice Inna Meheda, Urząd Miejski w Starachowicach oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na koncert „Kolędy Ukraińskie” 7 grudnia (czwartek) 2023r. do sali Olimpia Urzędu Miejskiego o godz. 15.00.