JUŻ W KIOSKU

Łączniki ulic Myśliwska-Smugowa na ukończeniu

2022-05-20 13:35:26

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Prace przy dwóch kolejnych łącznikach ul. Myśliwskiej z ul. Smugową dobiegają końca. Już niebawem mieszkańcy południowej części miasta otrzymają do dyspozycji kolejne utwardzone drogi.

fot. Gazeta Starachowicka

- Ulica, która znajduje się za naszymi plecami, to jedna z tych ulic, które miały nawierzchnię gruntową, nieutwardzoną. Jest to ulica, na której modernizację i przebudowę mieszkańcy czekali. Czekali na wykonanie utwardzonej nawierzchni i dzisiaj ta inwestycja dobiega końca. Mogliśmy sfinansować tę inwestycję dzięki środkom z budżetu miasta, a które to zostały przekazane przez radnych Rady Miejskiej. Było to prawie 400 tys. zł. Obok znajduje się drugi łącznik pomiędzy ulicami Myśliwską a Smugową, na którym prace jeszcze trwają. Szacowany koszt tych dwóch inwestycji to ponad 600 tys. zł. Dziękuję radnym Rady Miasta za wsparcie i współpracę. W ostatnich latach w tej części miasta przebudowaliśmy ulice: Południową, mjr Nurta, Smugową, Miodową, Aleję Św. Jana Pawła II, Żytnią, Wanacja, Jałowcową oraz kilka mniejszych – mówił podczas czwartkowej (19 maja) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli radni Rady Miejskiej Tomasz Andrzejewski i Jarosław Nowak oraz radny Rady Powiatu Sławomir Rymarczyk. Podkreślili, jak ważne dla są remonty dróg gruntowych oraz, jak niewielkie zmiany mogą wpłynąć na poprawę komfortu życia mieszkańców.

- Bardzo się cieszę, że te drogi powstają. Jest to ważne przedsięwzięcie, które łączy ulicę Myśliwską z ulicą Smugowa. Wielokrotnie rozmawiałem z panem prezydentem i cieszę się, że dotrzymał słowa. Dziękuję prezydentowi za to, że jest otwarty na różnego rodzaju projekty, nie tylko te duże, ale również te mniejsze, które służą lokalnej społeczności. Składam również serdeczne podziękowania radnym Rady Miasta, którzy wsparli ten projekt – powiedział radny Jarosław Nowak.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.