JUŻ W KIOSKU

„Kucharka z Castamar”

2022-01-29 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Książęce dwory XVIII wiecznej Kastylii, intrygi zawoalowane dobrymi manierami i wytwornymi przyjęciami, życie wokół władzy i polityki - w taki świat zabiera nas "Kucharka z Castamar" Fernando J. Múñeza.

autor grafiki: Jolanta Sopińska

W tym kłębowisku intryg, zdrad i sekretów każdego dnia walczy się o utrzymanie pozycji, zdobycie tytułów i przywilejów. W tym męskim świecie kobiety nie mają zbyt wiele do powiedzenia, ich życiem rządzą namiętności mężczyzn. Nawet arystokratki padają ofiarami ich bezlitosnych gierek, a los wymaga od kobiet niewiarygodnej siły.

I w tak bezlitosnym świecie obraca się nasza bohaterka Clara, delikatna, młoda dziewczyna, która po śmierci ojca została bez opieki i posagu, a tym samym bez możliwości dobrego zamążpójścia. Zdradzę jeszcze, że pasją Clary jest gotowanie, więc gdy trafia do posiadłości Castamar jako pomoc kuchenna pragnie jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności. Talenty kulinarne przysporzyły jej przyjaciół i awans na kucharkę, ale także zazdrosnych wrogów.

Jak na poczynania nowej kucharki i jej maniery zareaguje, pozostający od wielu lat w apatii. Książę Diego?  Czy otrząśnie się po śmierci żony? „Kucharka z Castamar” to powieść pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Zachęcam – rozsmakujcie się w historii, która uwiedzie wasze zmysły. Fernando J. Múñez stworzył fascynujący świat intryg, namiętności i zniewalających zmysły smaków, co przeniesione zostało również na ekrany tworząc hiszpański serial dostępny na NETFLIX.

Książka dostępna: w Fili nr 7 ul. Radomska 21 oraz Fili nr 6 ul. Staszica 9. Książkę można zarezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

Poleca Małgorzata Wosiek, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7 w Starachowicach
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję.