JUŻ W KIOSKU

Konkurs na logo Parku Kultury w Starachowicach rozstrzygnięty

2021-01-14 13:22:49

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Już 30 grudnia podjęto decyzję co do wyboru nowego logo dla Parku Kultury, potrzeba było jednak jeszcze dwóch tygodni na konsultacje prawne. Na szczęście wszystko już załatwione, a my możemy powiedzieć kim jest autor zwycięskiej pracy.
Konkurs na logo Parku Kultury w Starachowicach ogłoszono w październiku 2020 roku. Starachowickie Centrum Kultury, które w czerwcu zostało połączone z Młodzieżowym Domem Kultury już jako jedna placówka przyjęło nazwę Park Kultury, co za tym idzie potrzebna była też zmiana dotychczasowego logo. Konkurs miał charakter otwarty i ogólnopolski. W konkursie o nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł wzięła udział niebagatelna liczba prac bo aż 217. Jury w składzie Agnieszka Lasek Piwarska - dyrektor Parku Kultury, Marcin Słowik Wilczyński - doktor sztuki, artysta, pedagog oraz Kacper Celuch - instruktor animacji poklatkowej w Parku Kultury po obejrzeniu wszystkich prac jednogłośnie postanowili, że zwycięzcą konkursu na nowe logo Parku Kultura w Starachowicach jest Beata Nikolajczyk - Miniak. Beata Nikolajczyk - Miniak urodziła się w 1986 roku w Zgierzu. Studia wyższe ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku na wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2012 roku jest pracownikiem etatowym macierzystej uczelni. Prowadzi działalności z zakresu projektowania produktu, wizualnej, aranżacji wnętrz, wystawiennictwa. Jej projekty są nagradzane w prestiżowych konkursach: Make me, Mazda Design, Strzemiński - Projekt, projekt Design 28, Rocznik 2012, Konkurs na pomysł, Moda na recykling, Wedel Vintage; prezentowane są na wielu wystawach krajowych oraz międzynarodowych. Tak o zwycięskim projekcie logo Parku Kultury pisze sama autorka. "(...) Proponowany symbol dla Parku Kultury składa się z 4 prostokątnych elementów optycznie zamkniętych w kwadracie. Opracowane prostokąty nawiązują do aktywności (zajęć muzycznych, artystycznych warsztatów, zajęć teatralnych i innych twórczych działań) prowadzonych przez Park Kultury. W proponowanych kształtach znajdziemy nawiązanie do klawiszy różnych instrumentów muzycznych, obrazów, sceny teatralnej. Zróżnicowany kształt prostokątów razem z zastosowanym kodem kolorystycznym wzbudza pozytywne odczucia, zachęca do pracy twórczej, kreacji."
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję.