JUŻ W KIOSKU

Kolor i śpiew - tak się bawili starachowiccy seniorzy

2021-09-25 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Dzień Seniora to niezwykła impreza integrująca ludzi w jesieni życia. Starachowiccy seniorzy pokazują, że jesień ta może przepiękna i kolorowa.

Jola wiśniewska/FB

W tym roku była to już VII edycja i chociaż pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i nie było przemarszu przez miasto, to i tak hucznie świętowano. Program artystyczny przeniesiono do Parku Kultury.

Wszystko zaczęło się jednak od spaceru alejkami Parku Miejskiego, korowód, kolorowe i kwietne parasole, śmiech i piosenki sprawiły, że starachowicki rozbłysnął feerią barw. Potem, gdy uroczystości przeniosły się pod dach, do głosu doszli seniorzy, wystąpili na starachowickiej scenie kulturalnej w różnorodnym repertuarze porywając zgromadzoną licznie publiczność do tańca i hulanek.

Popisy wokalno taneczne dali Dzienny Klub Seniora Manhattan, Klub Seniora Niezapominajka, Od Nowa, Wiarusy, Nauczycielski Chór Kameralny Concentus oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Debiut zaliczyło Stowarzyszenie Seniorów Złota Majówka, z którym wystąpiła wokalistka Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach - Milena Ryś.  Grupa przygotowała dwie piosenki „Jarzębina czerwona” i „W moim ogródecku”, które zostały fantastycznie przyjęte przez parkową publiczność.

VII Starachowicki Dzień Seniora zakończył koncert zespołu „Chłopcy z parku”, śpiewający znane i lubiane przeboje z lat 60 i 70. Widownia Parku Kultury bawiła się w rytmie big-beatu i rock and rolla przeżywając emocjonalnie każdy prawie utwór.

Starachowicki Dzień Seniora mógł się odbyć dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Centrum Usług Społecznych, Parku Kultury, Starachowickiej Rady Seniorów oraz wielu zaprzyjaźnionych ze środowiskiem seniorów osób.  Wszystkich gości witali zastępca prezydenta Ewa Skiba, dyrektor Centrum Usług Społecznych Piotr Ambroszczyk, przewodniczący Starachowickiej Rady Seniorów Adam Buchelt, imprezę poprowadziła dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek Piwarska oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Karol Prostak.

Wielki wkład w przygotowanie seniorów do imprezy miały Krystyna Kowalczyk, Beata Wiśniewska oraz Justyna Borkowska Ciok.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.