JUŻ W KIOSKU

Kolor i śpiew - tak się bawili starachowiccy seniorzy

2021-09-25 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Dzień Seniora to niezwykła impreza integrująca ludzi w jesieni życia. Starachowiccy seniorzy pokazują, że jesień ta może przepiękna i kolorowa.

Jola wiśniewska/FB

W tym roku była to już VII edycja i chociaż pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i nie było przemarszu przez miasto, to i tak hucznie świętowano. Program artystyczny przeniesiono do Parku Kultury.

Wszystko zaczęło się jednak od spaceru alejkami Parku Miejskiego, korowód, kolorowe i kwietne parasole, śmiech i piosenki sprawiły, że starachowicki rozbłysnął feerią barw. Potem, gdy uroczystości przeniosły się pod dach, do głosu doszli seniorzy, wystąpili na starachowickiej scenie kulturalnej w różnorodnym repertuarze porywając zgromadzoną licznie publiczność do tańca i hulanek.

Popisy wokalno taneczne dali Dzienny Klub Seniora Manhattan, Klub Seniora Niezapominajka, Od Nowa, Wiarusy, Nauczycielski Chór Kameralny Concentus oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Debiut zaliczyło Stowarzyszenie Seniorów Złota Majówka, z którym wystąpiła wokalistka Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach - Milena Ryś.  Grupa przygotowała dwie piosenki „Jarzębina czerwona” i „W moim ogródecku”, które zostały fantastycznie przyjęte przez parkową publiczność.

VII Starachowicki Dzień Seniora zakończył koncert zespołu „Chłopcy z parku”, śpiewający znane i lubiane przeboje z lat 60 i 70. Widownia Parku Kultury bawiła się w rytmie big-beatu i rock and rolla przeżywając emocjonalnie każdy prawie utwór.

Starachowicki Dzień Seniora mógł się odbyć dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Centrum Usług Społecznych, Parku Kultury, Starachowickiej Rady Seniorów oraz wielu zaprzyjaźnionych ze środowiskiem seniorów osób.  Wszystkich gości witali zastępca prezydenta Ewa Skiba, dyrektor Centrum Usług Społecznych Piotr Ambroszczyk, przewodniczący Starachowickiej Rady Seniorów Adam Buchelt, imprezę poprowadziła dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek Piwarska oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Karol Prostak.

Wielki wkład w przygotowanie seniorów do imprezy miały Krystyna Kowalczyk, Beata Wiśniewska oraz Justyna Borkowska Ciok.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Miłość do książek i dziecięcych czytelników

2024-05-17

Miłość do książek i dziecięcych czytelników

Uśmiechnięta, energiczna, zakochana równie mocno w książkach co w spotkaniach z małymi czytelnikami, dla których prowadzi literackie zajęcia w kierowanej przez siebie filii "Plastuś" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. Pomysłowość i zaangażowanie Magdaleny Mroczek zostało docenione tytułem "Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2023", przyznanym w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. 
Zdjęcia i poezja uznanego kieleckiego artysty

2024-05-10

Zdjęcia i poezja uznanego kieleckiego artysty

Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Pawła Pierścińskiego.
Nowe miejsce dla miłośników sztuki

2024-05-09

Nowe miejsce dla miłośników sztuki

W Starachowicach już niebawem rozpocznie dzialałność prywatna galeria sztuki prowadzona przez Czesława Kotwicę, malarza pochodzącego z gminy Brody.     
Nowy laur za ilustrację prasową

2024-05-09

Nowy laur za ilustrację prasową

Uhonorowany ponad setką zwycięstw, prestiżowych nagród i wyróżnień o zasięgu globalnym, europejskim i światowym starachowicki grafik Marcin Bondarowicz prezentuje swój najnowszy sukces. To nagroda specjalna za pracę ilustrującą artykuł w znanym tygodniku "Polityka". Została przyznana artyście przez jury Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa, zorganizowanego przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie.
Niekonwencjonalne spotkanie z literaturą

2024-05-06

Niekonwencjonalne spotkanie z literaturą

Andrzej Rojek i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zapraszają dorosłych bywalców na XLVI Głośne Czytanie Nocą pt. „Między półkami, czyli co piszczy w bibliotece”.
W dniach 14-16 maja br. na Rynku stanie pawilon z wystawą kultury żydowskiej

2024-05-06

W dniach 14-16 maja br. na Rynku stanie pawilon z wystawą kultury żydowskiej

Park Kultury w Starachowicach wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz drugi mają zaszczyt zaprosić wszystkch mieszkańców Starachowic do uczestnictwa w projekcie "Muzeum na kółkach".
Wystawa wspomnieniowa o starach

2024-05-06

Wystawa wspomnieniowa o starach

 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachwicach zaprasza na otwarcie wystawy „Kabiny Stara”. Wernisaż odbędzie się 10 maja br. o godzinie 18.00 w budynku Wieży Ciśnień.
Seniorzy bawią innych i bawią się

2024-05-05

Seniorzy bawią innych i bawią się

Ostatnie inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach dały seniorom powody do ciekawego spędzania czasu. Była okazja do kontaktu ze sztuką i do wesołej zabawy.        
85 medali i 5 pucharów

2024-05-01

85 medali i 5 pucharów

Tyle nagród wytańczyli w sumie podopieczni Joanny Lisowskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Zakręceni na Taniec" w Radomiu. 
Polsko- żydowskie wesele, czyli mezalians z happy endem

2024-04-28

Polsko- żydowskie wesele, czyli mezalians z happy endem

Na starachowickim Rynku za sprawą sztuki "Wierzbnickie meżaliany" pokazano współczesnym wycinek historii naszego miasta związany z relacjami ludności katolickiej i licznej niegdyś społeczności żydowskiej. Za przykład posłużyła szczęśliwie zakończona historia zakazanej miłości Polki Anny i Żyda Dawida w formie ulicznego teatru. Domniemana, ale jednocześnie bardzo prawdopodobna. Sztukę stworzyli terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, a w rolach aktorów i statystów wystąpili podopieczni tej oraz innych placówek wspierających osoby niepełnosprawne wraz z dziećmi i młodzieżą ze Starachowic i Wąchocka. Była to więc nie tylko lekcja historii, ale i społecznej integracji.