JUŻ W KIOSKU

Kolizyjny wtorek na terenie Starachowic

2023-11-22 09:58:24

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Tylko w ciągu jednego dnia (wtorek, 21 listopada br.) i zaledwie kilku godzin w Starachowicach doszło do trzech zdarzeń drogowych. Poszkodowani na szczęście nie odnieśli większych obrażeń. Za niezgodne z przepisami zachowanie, kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. 

Kolizja na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Kościelną / fot. KP PSP w Starachowicach

Do pierwszej kolizji doszło przed godziną 16 na alei Niepodległości. Jej przyczyną - jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mł. asp. Paweł Kusiak - było nieprawidłowe mijanie się pojazdów. Mandatem ukarana została 57-letnia kobieta kierująca samochodem marki Audi. Poszkodowanym był 21-latek z Mercedesa. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

- Kolejne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 16 na ulicy Iłżeckiej, obok zjazdu na Lipie - mówi rzecznik starachowickiej policji. - Doszło tutaj do zderzenia osobowego Opla i ciężarowej Scanii. Do szpitala zabrana została 19-letnia pasażerka z Opla. Na szczęście nic jej się nie stało. Kierujący Scanią 33-letni mężczyzna oraz kierujący Oplem 22-latek byli trzeźwi.

Natomiast ostatnie z wtorkowych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Kościelną.

- Kierująca Peugeotem 39-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Audi 25-latce - informuje mł. asp. Paweł Kusiak. - 39-latka chciała skręcić w lewo z alei Armii Krajowej w ulicę Kościelną, nie ustąpiła pierwszeństwa Audi, które poruszało się od ul. Iłżeckiej, al. Armii Krajowej w kierunku Szkoły Podstawowej nr 10. Do szpitala trafiła 25-letnia pasażerka, która po badaniach została zwolniona do domu. 

We wszystkich działaniach na drogach udział brała Straż Pożarna, której działania polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń, kierowaniu ruchem oraz likwidacji wycieków płynów eksploatacyjnych. 

Kolizja na al. Niepodległości w Starachowicach / fot. Gazeta Starachowicka

Zdarzenie drogowe na ulicy Iłżeckiej, obok zjazdu na Lipie / fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

2024-02-26

Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

Policjanci z województwa świętokrzyskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2024”. Nad prawidłowym dotarciem podróżujących do celu czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2024-02-26

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji starachowickiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę (24 / 25 lutego br.) zatrzymali mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. 23-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

2024-02-25

Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

Ciało 75-letniego mężczyzny zostało znalezione w niedzielne (25 lutego br.) popołudnie w domu w miejscowości Lipie (gm. Brody). Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii.
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów