JUŻ W KIOSKU

Kolizyjny wtorek na terenie Starachowic

2023-11-22 09:58:24

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Tylko w ciągu jednego dnia (wtorek, 21 listopada br.) i zaledwie kilku godzin w Starachowicach doszło do trzech zdarzeń drogowych. Poszkodowani na szczęście nie odnieśli większych obrażeń. Za niezgodne z przepisami zachowanie, kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. 

Kolizja na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Kościelną / fot. KP PSP w Starachowicach

Do pierwszej kolizji doszło przed godziną 16 na alei Niepodległości. Jej przyczyną - jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mł. asp. Paweł Kusiak - było nieprawidłowe mijanie się pojazdów. Mandatem ukarana została 57-letnia kobieta kierująca samochodem marki Audi. Poszkodowanym był 21-latek z Mercedesa. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

- Kolejne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 16 na ulicy Iłżeckiej, obok zjazdu na Lipie - mówi rzecznik starachowickiej policji. - Doszło tutaj do zderzenia osobowego Opla i ciężarowej Scanii. Do szpitala zabrana została 19-letnia pasażerka z Opla. Na szczęście nic jej się nie stało. Kierujący Scanią 33-letni mężczyzna oraz kierujący Oplem 22-latek byli trzeźwi.

Natomiast ostatnie z wtorkowych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Kościelną.

- Kierująca Peugeotem 39-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Audi 25-latce - informuje mł. asp. Paweł Kusiak. - 39-latka chciała skręcić w lewo z alei Armii Krajowej w ulicę Kościelną, nie ustąpiła pierwszeństwa Audi, które poruszało się od ul. Iłżeckiej, al. Armii Krajowej w kierunku Szkoły Podstawowej nr 10. Do szpitala trafiła 25-letnia pasażerka, która po badaniach została zwolniona do domu. 

We wszystkich działaniach na drogach udział brała Straż Pożarna, której działania polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń, kierowaniu ruchem oraz likwidacji wycieków płynów eksploatacyjnych. 

Kolizja na al. Niepodległości w Starachowicach / fot. Gazeta Starachowicka

Zdarzenie drogowe na ulicy Iłżeckiej, obok zjazdu na Lipie / fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.