JUŻ W KIOSKU

Kolizja na krajowej 42 w Wąchocku

2023-09-12 08:45:44

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W poniedziałkowy (11 września br.) wieczór do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na DK42 przy ul. Starachowickiej w Wąchocku.

fot. FB OSP Wąchock

Zawiadomienie o zdarzeniu odebrano przed godziną 20.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych VW Golf i Citroen C5. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy opuścili je o własnych siłach - informuje oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, st. kpt. Konrad Dąbrowski. - W wyniku zderzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdu VW Golf.  Działania zastępów strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji plamy płynów eksploatacyjnych na jezdni. W działaniach trwających ponad godzinę udział brał zastęp z JRG Starachowice oraz OSP Wąchock.

- 45-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen najprawdopodobniej nie zachował odpowiedniej odległości między pojazdami i ostrożności. Nagle najechał na tył citroena, którym kierował 22-latek. W wyniku zderzenia młodszy kierowca został przewieziony do szpitala na wszelki wypadek, jednak po dokładnych badaniach okazało się, że na szczęście nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Obaj uczestnicy kolizji zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. 

Na czas prowadzonych czynności, ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wypadek w Pawłowie. Trzy osoby trafiły do szpitala

2024-05-27

Wypadek w Pawłowie. Trzy osoby trafiły do szpitala

Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielne (26 maja) po godzinie 16:00 na DW 756 w Pawłowie. W wyniku zderzenia Volkswagena Golfa i Fiata 126p dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz kierowca fiata trafili do szpitala.
Na krajowej 42 zapalił się ciągnik siodłowy

2024-05-23

Na krajowej 42 zapalił się ciągnik siodłowy

W środowe (22 maja) późne popołudnie na wysokości stacji paliw w Wąchocku doszło do pożaru w komorze silnika samochodu ciężarowego. 
Senior oszukany metodą

2024-05-23

Senior oszukany metodą "na wypadek"

Oszuści w dalszym ciągu próbują pozbawiać seniorów pieniędzy, które często są oszczędnościami ich całego życia. W środę (22 maja) na terenie powiatu starachowickiego doszło kilku prób oszustwa metodą na tzw. „wypadek”. W jednym z przypadków niestety senior stracił czujność, a finalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Skosił słupki i znak drogowy. Miał 3 promile

2024-05-20

Skosił słupki i znak drogowy. Miał 3 promile

Na niewiele się zdają apele policja, kampanie społeczne czy coraz wyższe kary za łamanie przepisów drogowych. Kierowców, którzy decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu i stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach, nie ubywa. 
Odpowiedzą za wniesienie materiałów pirotechnicznych na mecz KSZO i STARa

2024-05-20

Odpowiedzą za wniesienie materiałów pirotechnicznych na mecz KSZO i STARa

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 35 lat, którzy podczas meczu piłki nożnej na stadionie miejskim odpalili materiały pirotechniczne. Mecz pomiędzy drużynami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Star Starachowice w związku z tym incydentem dwukrotnie został przerwany. Obaj mieszkańcy powiatu starachowickiego usłyszeli już zarzuty. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.
Pożar budynku na starachowickim Bugaju

2024-05-19

Pożar budynku na starachowickim Bugaju

W niedzielę (19 maja) po godzinie 4 nad ranem do starachowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze baraku pracowniczego na Bugaju. Dziewięć osób ewakuowało się przed przybyciem straży pożarnej. W działaniach gaśniczych, które trwały prawie trzy godziny udział wzięło kilkanaście zastępów strażackich. 
Wypadek na krajowej 42. Auto wylądowało w rowie

2024-05-15

Wypadek na krajowej 42. Auto wylądowało w rowie

W środowe (15 maja) wczesne południe do powiatowych służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowe nr 42 w miejscowości Parszów (gmina Wąchock). Kierujący osobową Toyotą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został zabrany do szpitala.
Stracił panowanie nad skuterem

2024-05-15

Stracił panowanie nad skuterem

W środowe (15 maja) przedpołudnie na ul. Zgodnej w Starachowicach doszło do wypadku z udziałem kierującego skuterem. Mężczyzna stracił nad nim panowanie i przewrócił się na jezdnię.
Potrącenie na pasach. Seniorka trafiła do szpitala

2024-05-14

Potrącenie na pasach. Seniorka trafiła do szpitala

W poniedziałkowe (13 maja) przedpołudnie na przejściu dla pieszych przy starachowickiej galerii Skałka na alei Armii Krajowej została potrącona starsza kobieta. 
Kontrola drogowa i narkotyki

2024-05-08

Kontrola drogowa i narkotyki

W poniedziałek (6 maja) policjanci wydziału kryminalnego starachowickiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Podczas interwencji okazało się, że 42-latek posiadał przy sobie środki odurzające.