JUŻ W KIOSKU

Kolejne ulice na osiedlu Lubianka z nową nawierzchnią

2023-11-09 07:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Na osiedlu Lubianka zakończyły się remonty kolejnych oczekiwanych przez mieszkańców dróg. Tym razem nowe nawierzchnie pojawiły się na ul. Kpt. Mariańskiego, Wąsika-Kowalskiego, Por. Robota oraz Ignacego Zaczkiewicza.

fot. Gazeta Starachowicka

- Oddajemy do dyspozycji mieszkańców kolejne wyremontowane drogi, które przeszły kompleksowe modernizacje. Dziękuję radnym Rady Miejskiej w Starachowicach paniom Agnieszce Chedzie i Monice Nowak, które sygnalizują potrzeby mieszkańców tej części miasta. Cieszę się, że mogliśmy spełnić oczekiwania mieszkańców. Udało nam się również pozyskać znaczne dofinansowanie zewnętrzne z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 95 procent - mówił podczas środowej (8 listopada br.) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek.

Na każdej z wymienionych ulic w ramach prac wykonane zostały nawierzchnie i chodniki z betonowej kostki brukowej, zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, aranżacja elementów zieleni oraz roboty porządkowe.

- W ramach inwestycji wykonaliśmy 900 metrów dróg w czterech odcinkach. Do tego wykonaliśmy 240 metrów bieżących kanalizacji deszczowej oraz 560 metrów wodociągu - wymieniał przedstawiciel firmy DROMAR Jakub Bożek, dodając, że wzorcowo przebiegająca współpraca z Urzędem Miasta pozwoliła na zakończenie prac w wyznaczonym terminie. 

Swojego zadowolenia nie ukrywali mieszkańcy tej części osiedla Lubianka, którzy pojawili się na spotkaniu prezydenta z dziennikarzami.

– Dziękujemy za te remonty. Szczególne podziękowania dla Prezydenta Materka. Wykonawca bardzo dobrze się spisał mimo trudnego terenu, w jakim przyszło mu pracować - podkreślali.

Na dobrą współpracę z prezydentem w sprawie remontów dróg wskazywały radne Rady Miejskiej.

- Na początku kadencji mieszkańcy prosili o wykonanie tej inwestycji. Cieszę się, że prezydent wysłuchał naszych próśb i kolejne ulice na osiedlu Lubianka zostały wykonane. Dziś mieszkańcy mogą korzystać z komfortowych dróg i chodników- powiedziała Monika Nowak.

- Cieszę się, że problemy mieszkańców zostały zrealizowane. Prezydent Materek nie obiecuje, ale działa. To ważne dla nas samorządowców jak i mieszkańców. Osiedle się zmienia, uliczka za uliczką. Pięknie to wygląda razem z rewitalizowaną Lubianką. Liczę, że w kolejnych latach będziemy remontować następne ulice z tego terenu – dodała Agnieszka Cheda.

Na osiedlu Południe trwają również prace odbiorowe przy ul. Ustronie, gdzie także wykonano kompleksową modernizację drogi.

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.