JUŻ W KIOSKU

Kolędowali dla Patryka

2022-01-10 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadziła w sobotę, 7 stycznia, artystów, samorządowców, polityków i ludzi dobrego serca. W pięknych wnętrzach kościoła, przy blasku choinki odbył się charytatywny koncert dla Patryka Niekłania, nad którym patronat objęła poseł Ziemi Świętokrzyskiej Agata Wojtyszek.

źródło: Agata Wojtyszek/FB

- Zaprosiłam dziś starachowiczan na koncert w wykonaniu Wiktora Kowalskiego z nadzieją, że będzie to dla wszystkich doskonała uczta duchowa. Wiktor był moim doradcą, gdy miałam zaszczyt pełnić funkcję wojewody świętokrzyskiego, wtedy się zresztą poznaliśmy. To fascynująca osobowość artystyczna, w programie The Voice of Poland doszedł do ścisłego finału, dziś koncertuje po całej Polsce z takimi gwiazdami, jak Justyna Steczkowska. Ma za sobą wiele wygranych konkursów, tak krajowych jak i międzynarodowych i bardzo się cieszę, że przyjął moje zaproszenie - mówiła Agata Wojtyszek. Wiktorowi towarzyszą Iwona Dusza, nauczycielka biologii z Gminy Krasocin i jej radna, i Wójt Gminy Krasocin - Ireneusz Gliścinski. Parę lat temu miałam okazję poznać Pana Wójta, jako bardzo dobrego samorządowca.  Wspólnie będziemy koncertować dla Patryka Niekłania, starachowiczanina, który wpisuje się w ten artystyczny klimat. Dziś chcemy pracować na to, żeby po ciężkim wypadku wrócił do zdrowia - dodała w rozmowie z mediami.

Wiktor Kowalski to baryton, który świetnie odnajduje się także w repertuarze kolęd. Z przyjemnością przyjął zaproszenie poseł Wojtyszek.

- Dziś zaśpiewam w partiach tenorowych, ponieważ kolędy są w dużo wyższych tonacjach, będzie to niestety gorzej dla słuchaczy, którym będzie trudniej mi towarzyszyć - mówił artysta tuż przed koncertem. - Liczymy na to, że będzie to wydarzenie, które zrzeszy społeczność starachowiczan i pomoże chłopakowi, którego kariera mogla się naprawdę rozwinąć. Jako artyści będziemy się starali wesprzeć finansowo Patryka.

Koncert okazał się sukcesem, uczestnicy hojnie wsparli Patryka Niekłania wpłacając do puszek kwotę 5000 tysięcy złotych.

Sam koncert bardzo podobał się zebranym, Wiktor Kowalski zaśpiewał między innymi znane kolędy "Oj maluśki", "Gdy się Chrystus rodzi" czy "Cicha noc". Iwona Dusza natomiast wprowadziła wszystkich w cudownie nostalgiczny klimat pastorałek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 PRZECIW TEMU CZASOWI

2024-07-04

PRZECIW TEMU CZASOWI

Z piosenkarzem Januszem Radkiem rozmawia Aleksander Łącki.
Odwiedzą nas muzyczni idole

2024-06-21

Odwiedzą nas muzyczni idole

Margaret, Dawid Kwiatkowski oraz Sylwia Grzeszczak - takie gwiazdy muzyki rozrywkowej pojawią się u nas w ramach wakacyjnej oferty. Wystąpią na Dniach Starachowic w dniach 31 sierpnia - 1 września br. A na wcześniejsze miesiące letniego wypoczynku Park Kultury przygotował propozycje m.in. wokalne, kinowe, sportowe i taneczne oraz blok zajęć warsztatowych. O zorganizowanie czasu wolnego dzieciom z osiedli  zadba natomiast Spółdzielczy Dom Kultury. 
Roztańczone nóżki i małe duszki

2024-06-20

Roztańczone nóżki i małe duszki

 - Tańczę od 3 roku życia i sprawia mi to przyjemność. Tańczę różne techniki: jazz, step, hip-hop i czuję się w tym bardzo dobrze -mówi z wielkim zapałem i zadowoleniem 10-letnia Nadia Kędziora, artystka MiM-u.
Historycznie, politycznie i nie tylko, czyli “Puzzle Polskie”

2024-06-20

Historycznie, politycznie i nie tylko, czyli “Puzzle Polskie”

“Historia przechodzi z ojca na syna, z matki na córkę. Przesiąknięta jest do imentu erotyzmem, jak to dziedzice gwałcili, partyzanci mieli kochanki na skinienie... powiedzmy palcem, a każdy mężczyzna miał po kilka kochanek. Zdrada miesza się z bohaterstwem, szlachetność z podłością, historia z plotką i pomówieniem” - taki obiecujący, krótki opis książki “Puzzle Polskie” Grzegorza Raka możemy przeczytać na portalu lubimyczytac.pl
15 czerwca 2024 na Wykusie

2024-06-18

15 czerwca 2024 na Wykusie

W 80. rocznicę śmierci Jana Piwnika „Ponurego” i 30. rocznicę powtórnego pogrzebu Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”, na polanie Wykus odprawiona została polowa Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka ordynariusza radomskiego, który po raz pierwszy odwiedził to miejsce. Modlono się w intencji mjr. „Nurta” i Jego Żołnierzy.
Rozśpiewana Ławeczka

2024-06-17

Rozśpiewana Ławeczka "Halnego"

Koncert "W hołdzie "Ponuremu" i jego Żołnierzom" to starachowicki wkład w doroczne obchody uroczystości upamiętniającej postać wybitnego dowódcy świętokrzyskich oddziałów Armii Krajowej majora Jana Piwnika ps. "Ponury" i jego towarzyszy broni. Wydarzenie przygotowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt" odbyło się na skwerze przy alei Armii Krajowej.   
Pokaz broni i strojów szlacheckich plus spotkanie słowno-muzyczne

2024-06-13

Pokaz broni i strojów szlacheckich plus spotkanie słowno-muzyczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na dwa spotkania w przyszłym tygodniu. Ich tematem będzie historia oraz literatura.    
Wydano nową biografię

2024-06-13

Wydano nową biografię "Ponurego"

Przypadająca w tym roku 80. rocznica śmierci płk. Jana Piwnika ps. "Ponury" jest jednym z wyznaczników najnowszej edycji uroczystości poświęconej jemu oraz jego towarzyszom broni, która w najbliższy weekend odbędzie się w Bodzentynie, Starachowicach, Michniowie, na Polanie Wykus i w Wąchocku. Jednym z elementów obchodów jest prezentacja książki "Biografia cichociemnego Jana Piwnika" autorstwa Wojciecha Königsberga. Przypomnijmy sobie postać legendarnego świętokrzyskiego partyzanta Armii Krajowej na podstawie tej publikacji.  
Popołudnie z muzyką klasyczną...

2024-06-11

Popołudnie z muzyką klasyczną..." w najbliższy piątek

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach i Centrum Kreatywności "Pałacyk" w Starachowicach zapraszają na "Popołudnie z muzyką klasyczną...". Wystąpią uczniowie - laureaci konkursów muzycznych oraz nauczyciele PSM. 
13 czerwca nowe wydarzenie z cyklu

2024-06-11

13 czerwca nowe wydarzenie z cyklu "Historia w Pałacyku"

Centrum Kreatywności Pałacyk zaprasza 13 czerwca o godz. 18.00 na otwarty wykład "Pozycja społeczna kobiet na przełomie XIX i XX wieku".