JUŻ W KIOSKU

Kolędowali dla Patryka

2022-01-10 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadziła w sobotę, 7 stycznia, artystów, samorządowców, polityków i ludzi dobrego serca. W pięknych wnętrzach kościoła, przy blasku choinki odbył się charytatywny koncert dla Patryka Niekłania, nad którym patronat objęła poseł Ziemi Świętokrzyskiej Agata Wojtyszek.

źródło: Agata Wojtyszek/FB

- Zaprosiłam dziś starachowiczan na koncert w wykonaniu Wiktora Kowalskiego z nadzieją, że będzie to dla wszystkich doskonała uczta duchowa. Wiktor był moim doradcą, gdy miałam zaszczyt pełnić funkcję wojewody świętokrzyskiego, wtedy się zresztą poznaliśmy. To fascynująca osobowość artystyczna, w programie The Voice of Poland doszedł do ścisłego finału, dziś koncertuje po całej Polsce z takimi gwiazdami, jak Justyna Steczkowska. Ma za sobą wiele wygranych konkursów, tak krajowych jak i międzynarodowych i bardzo się cieszę, że przyjął moje zaproszenie - mówiła Agata Wojtyszek. Wiktorowi towarzyszą Iwona Dusza, nauczycielka biologii z Gminy Krasocin i jej radna, i Wójt Gminy Krasocin - Ireneusz Gliścinski. Parę lat temu miałam okazję poznać Pana Wójta, jako bardzo dobrego samorządowca.  Wspólnie będziemy koncertować dla Patryka Niekłania, starachowiczanina, który wpisuje się w ten artystyczny klimat. Dziś chcemy pracować na to, żeby po ciężkim wypadku wrócił do zdrowia - dodała w rozmowie z mediami.

Wiktor Kowalski to baryton, który świetnie odnajduje się także w repertuarze kolęd. Z przyjemnością przyjął zaproszenie poseł Wojtyszek.

- Dziś zaśpiewam w partiach tenorowych, ponieważ kolędy są w dużo wyższych tonacjach, będzie to niestety gorzej dla słuchaczy, którym będzie trudniej mi towarzyszyć - mówił artysta tuż przed koncertem. - Liczymy na to, że będzie to wydarzenie, które zrzeszy społeczność starachowiczan i pomoże chłopakowi, którego kariera mogla się naprawdę rozwinąć. Jako artyści będziemy się starali wesprzeć finansowo Patryka.

Koncert okazał się sukcesem, uczestnicy hojnie wsparli Patryka Niekłania wpłacając do puszek kwotę 5000 tysięcy złotych.

Sam koncert bardzo podobał się zebranym, Wiktor Kowalski zaśpiewał między innymi znane kolędy "Oj maluśki", "Gdy się Chrystus rodzi" czy "Cicha noc". Iwona Dusza natomiast wprowadziła wszystkich w cudownie nostalgiczny klimat pastorałek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz.