JUŻ W KIOSKU

Kolędowali dla Patryka

2022-01-10 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadziła w sobotę, 7 stycznia, artystów, samorządowców, polityków i ludzi dobrego serca. W pięknych wnętrzach kościoła, przy blasku choinki odbył się charytatywny koncert dla Patryka Niekłania, nad którym patronat objęła poseł Ziemi Świętokrzyskiej Agata Wojtyszek.

źródło: Agata Wojtyszek/FB

- Zaprosiłam dziś starachowiczan na koncert w wykonaniu Wiktora Kowalskiego z nadzieją, że będzie to dla wszystkich doskonała uczta duchowa. Wiktor był moim doradcą, gdy miałam zaszczyt pełnić funkcję wojewody świętokrzyskiego, wtedy się zresztą poznaliśmy. To fascynująca osobowość artystyczna, w programie The Voice of Poland doszedł do ścisłego finału, dziś koncertuje po całej Polsce z takimi gwiazdami, jak Justyna Steczkowska. Ma za sobą wiele wygranych konkursów, tak krajowych jak i międzynarodowych i bardzo się cieszę, że przyjął moje zaproszenie - mówiła Agata Wojtyszek. Wiktorowi towarzyszą Iwona Dusza, nauczycielka biologii z Gminy Krasocin i jej radna, i Wójt Gminy Krasocin - Ireneusz Gliścinski. Parę lat temu miałam okazję poznać Pana Wójta, jako bardzo dobrego samorządowca.  Wspólnie będziemy koncertować dla Patryka Niekłania, starachowiczanina, który wpisuje się w ten artystyczny klimat. Dziś chcemy pracować na to, żeby po ciężkim wypadku wrócił do zdrowia - dodała w rozmowie z mediami.

Wiktor Kowalski to baryton, który świetnie odnajduje się także w repertuarze kolęd. Z przyjemnością przyjął zaproszenie poseł Wojtyszek.

- Dziś zaśpiewam w partiach tenorowych, ponieważ kolędy są w dużo wyższych tonacjach, będzie to niestety gorzej dla słuchaczy, którym będzie trudniej mi towarzyszyć - mówił artysta tuż przed koncertem. - Liczymy na to, że będzie to wydarzenie, które zrzeszy społeczność starachowiczan i pomoże chłopakowi, którego kariera mogla się naprawdę rozwinąć. Jako artyści będziemy się starali wesprzeć finansowo Patryka.

Koncert okazał się sukcesem, uczestnicy hojnie wsparli Patryka Niekłania wpłacając do puszek kwotę 5000 tysięcy złotych.

Sam koncert bardzo podobał się zebranym, Wiktor Kowalski zaśpiewał między innymi znane kolędy "Oj maluśki", "Gdy się Chrystus rodzi" czy "Cicha noc". Iwona Dusza natomiast wprowadziła wszystkich w cudownie nostalgiczny klimat pastorałek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zmarła Anna Księska

2023-02-07

Zmarła Anna Księska

Anna Księska zmarła w wieku 90 lat. W latach 1983 - 90 była dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

2023-02-02

"Pedet" do rozbiórki

Wzniesiony w 1952 od lat wpisywał się w krajobraz miasta. Starsi mieszkańcy będą go utożsamiać z ulicami Krzosa i Krywki, dla młodszych to skrzyżowanie Bankowej i Pileckiego. Za chwilę nie będzie po nim śladu. 
Pamiętali o

2023-02-02

Pamiętali o "Halnym"

To już 9 lat, jak nie ma go z nami. Honorowy Obywatel Starachowic i Wąchocka Zdzisław Rachtan odszedł 26 stycznia 2014 w Warszawie. 
Zmarł Jerzy Kołaczyński

2023-02-01

Zmarł Jerzy Kołaczyński

Wieść o śmierci artysty mieszkającego w Wąchocku, Jerzego Kołaczyńskiego, obiegła media we wtorek (31 stycznia br.). 
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.