JUŻ W KIOSKU

Kolędowali dla Patryka

2022-01-10 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowicka parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadziła w sobotę, 7 stycznia, artystów, samorządowców, polityków i ludzi dobrego serca. W pięknych wnętrzach kościoła, przy blasku choinki odbył się charytatywny koncert dla Patryka Niekłania, nad którym patronat objęła poseł Ziemi Świętokrzyskiej Agata Wojtyszek.

źródło: Agata Wojtyszek/FB

- Zaprosiłam dziś starachowiczan na koncert w wykonaniu Wiktora Kowalskiego z nadzieją, że będzie to dla wszystkich doskonała uczta duchowa. Wiktor był moim doradcą, gdy miałam zaszczyt pełnić funkcję wojewody świętokrzyskiego, wtedy się zresztą poznaliśmy. To fascynująca osobowość artystyczna, w programie The Voice of Poland doszedł do ścisłego finału, dziś koncertuje po całej Polsce z takimi gwiazdami, jak Justyna Steczkowska. Ma za sobą wiele wygranych konkursów, tak krajowych jak i międzynarodowych i bardzo się cieszę, że przyjął moje zaproszenie - mówiła Agata Wojtyszek. Wiktorowi towarzyszą Iwona Dusza, nauczycielka biologii z Gminy Krasocin i jej radna, i Wójt Gminy Krasocin - Ireneusz Gliścinski. Parę lat temu miałam okazję poznać Pana Wójta, jako bardzo dobrego samorządowca.  Wspólnie będziemy koncertować dla Patryka Niekłania, starachowiczanina, który wpisuje się w ten artystyczny klimat. Dziś chcemy pracować na to, żeby po ciężkim wypadku wrócił do zdrowia - dodała w rozmowie z mediami.

Wiktor Kowalski to baryton, który świetnie odnajduje się także w repertuarze kolęd. Z przyjemnością przyjął zaproszenie poseł Wojtyszek.

- Dziś zaśpiewam w partiach tenorowych, ponieważ kolędy są w dużo wyższych tonacjach, będzie to niestety gorzej dla słuchaczy, którym będzie trudniej mi towarzyszyć - mówił artysta tuż przed koncertem. - Liczymy na to, że będzie to wydarzenie, które zrzeszy społeczność starachowiczan i pomoże chłopakowi, którego kariera mogla się naprawdę rozwinąć. Jako artyści będziemy się starali wesprzeć finansowo Patryka.

Koncert okazał się sukcesem, uczestnicy hojnie wsparli Patryka Niekłania wpłacając do puszek kwotę 5000 tysięcy złotych.

Sam koncert bardzo podobał się zebranym, Wiktor Kowalski zaśpiewał między innymi znane kolędy "Oj maluśki", "Gdy się Chrystus rodzi" czy "Cicha noc". Iwona Dusza natomiast wprowadziła wszystkich w cudownie nostalgiczny klimat pastorałek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.  
Po ludzku o zwierzętach

2024-03-30

Po ludzku o zwierzętach

W jej pracach widać głęboką fascynację światem zwierząt. Aleksandra Michalska - Szwagierczak od lat ilustruje książki i największą przyjemność sprawia jej rysowanie czworonogów w rolach ludzi. Jej aktualna pasja to przedstawianie myszy jako bohaterów dzieł Szekspira, Cervantesa, czy Jane Austen. Na co dzień jest nauczycielką w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach, gdzie swoim podopiecznym chce przekazać maksimum wiedzy i umiejętności. Po to, by mieli bazę do poszukiwania własnej drogi twórczej. 
Czasy Tadeusza Kościuszki

2024-03-28

Czasy Tadeusza Kościuszki

Pod hasłem "Powstanie kościuszkowskie nad Kamienną" Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zorganizowała u siebie spotkanie z udziałem pasjonatów historii. Była okazja lepiej poznać czasy, w których żył słynny dowódca kosynierów.   
Deklamatorki z III LO

2024-03-28

Deklamatorki z III LO

Michalina Jaroszek i Lena Trawczyńska, uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wygrały pierwszy etap eliminacji do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. 
Słuchowiska o Wierzbniku

2024-03-28

Słuchowiska o Wierzbniku

Park Kultury w Starachowicach prezentuje nowy projekt przygotowany w ramach tegorocznych obchodów 400 - lecia założenia Wierzbnika. To pięć słuchowisk internetowych nagranych przez samorządowców oraz lokalnych działaczy. Są dostępne do bezpłatnego wykorzystania na stronie internetowej placówki.