JUŻ W KIOSKU

Kawiarenka ważnych spraw

2023-07-15 16:13

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W Galerii Handlowej "Skałka" przy al. Armii Krajowej w Starachowicach otwarto Kawiarenkę Społeczną w ramach projektu realizowanego przez Centrum Usług Społecznych. To placówka pomyślana jako miejsce spotkań dla starachowiczan pragnących porozmawiać o sprawach, które są dla nich ważne. A także konsultacji z pracownikami socjalnymi, przedstawicielami organizacji społecznych skupiających seniorów oraz z lokalnym Klubem Amazonek. Dodatkowo, jak na kawiarenkę przystało, można liczyć na poczęstunek.   

 fot. Gazeta Starachowicka

Kawiarenka mieści się na parterze galerii "Skałka" obok biura obsługi klienta CUS w Starachowicach.

-  To miejsce, gdzie poniedziałku do piątku będzie można przyjść, by napić się kawy, herbaty, czy wody, ale również spotkać z pracownikami CUS, w tym z organizatorem społeczności lokalnej oraz z organizacjami senioralnymi i członkami Starachowickiej Rady Seniorów. Koszt realizacji tego zadania to około 17 tys. zł pochodzących z projektu realizowanego przez CUS - informował Marcin Gołębiowski, zastępca prezydenta Starachowic. 

- To kawiarnia, która ma na celu integrację i wpisuje się w społeczny charakter tego miejsca, bo mieści się tu już Biuro Obsługi CUS, półki z książkami  do bezpłatnej wymiany tzw. bookcrossing, jadłodzielnia oraz Punkt Wolontariatu Senioralnego - mówiła Wioletta Grosicka, p.o. dyrektora CUS. 

- Kawiarenka będzie otwarta w godzinach od 12.00 do 15.00.  W tym momencie dyżury będą w niej pełnić: we wtorki - Klub Senior+ i Klub Niezapominajka, w środy - Starachowicka Rada Seniorów, a w każdą pierwszy i trzeci piątek miesiąca-  Starachowickie Amazonki- dodał Tomasz Margula, organizator społeczności lokalnej w CUS.

- Ja wraz z koleżankami z CUS będziemy czekać na Państwa dwa razy w tygodniu, by rozmawiać o różnych ważnych dla mieszkańców Starachowic sprawach i problemach - dodał. 

iwo

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Świąteczny głos Ukrainy

2023-12-08

Świąteczny głos Ukrainy

Ukraińcy, którzy w Starachowicach znaleźli bezpieczną przystań po ucieczce ze swojego kraju ogarniętego wojną, podzielili się z mieszkańcami naszego miasta swoją kulturą narodową związaną z okresem Bożego Narodzenia. Publiczność koncertu "Kolędy Ukraińskie" zorganizowanego w urzędzie miejskim usłyszała nie tylko tytułowe utwory, ale miała też okazję posłuchać poezji i muzyki oraz obejrzeć układy taneczne.            
Wszechobecny Mikołaj

2023-12-07

Wszechobecny Mikołaj

U dzieci i dorosłych, u chorych i zdrowych, w szkołach, firmach, domach prywatnych i na ulicach. 6 grudnia Mikołaj był obecny po prostu wszędzie.    
Wesoła tradycja

2023-12-06

Wesoła tradycja

Wśród bogatej oferty różnorodnych działań senioralnych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starachowicach mamy propozycje cenne, ciekawe, akceptowane, cieszące się dużym zainteresowaniem i aktywnością społeczności studenckiej. Od trzech lat dołączyła do nich dość nowa tradycja uroczystego przyjęcia nowych członków zwana „otrzęsinami”.
Mikołaj na ulicach Starachowic

2023-12-04

Mikołaj na ulicach Starachowic

Mikołajki to jeden z tych dni, na które czekają dzieciaki na całym świecie i to niezależnie od wieku. Po raz kolejny Mikołaj w dniach 6 - 15 grudnia br. odwiedzi dzieci ze wszystkich starachowickich osiedli. Nie zapomni też o małych pacjentach oddziału pediatrycznego naszego szpitala. Na wydarzenie zaprasza Park Kultury w Starachowicach. 
Nasza opiekunka

2023-12-03

Nasza opiekunka

Starachowice uczciły swoją patronkę - św. Barbarę. Świętowanie przebiegło zgodnie z powtarzanym od lat scenariuszem. Rozpoczęło je spotkanie modlitewne przy zabytkowej kapliczce dedykowanej świętej, potem była procesja do kościoła pw. Wszystkich Świętych, a w nim prelekcja, program artystyczny i uroczysta Msza Święta. 
Urokliwe widoki naszego powiatu

2023-12-01

Urokliwe widoki naszego powiatu

Wyłoniono najlepsze zdjęcia pokazujące atuty powiatu starachowickiego: piękno przyrody, czy unikatowe zakątki przywołujące wspomnienia. Nadesłano je na XVII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje" im. Jerzego Orzechowskiego. 
Show z MiM- em

2023-12-01

Show z MiM- em

Szkoła Tańca "MiM" Starachowice ma taki zwyczaj, że dwa razy do roku prezentuje swój dorobek przed rodzimą publicznością. Piątkowy (1 grudnia br.) koncert pokazany w dwóch turach był tego najnowszym przykładem. Na takich wydarzeniach szkoła zyskuje nowych wielbicieli, którzy mają okazję dołączyć do tanecznej rodziny.  
Odznaka za przejście

2023-11-29

Odznaka za przejście "Ścieżki Stara"

Oddział Międzyszkolny Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Starachowicach promuje nową odznakę, tym razem związaną z konkretnym obiektem na terenie naszego miasta.   
Piosenkowy Zawrót Głowy

2023-11-29

Piosenkowy Zawrót Głowy

Pod takim hasłem Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach zorganizował konkurs umiejętności wokalnych młodych mieszkańców naszego miasta.    
Świąteczne obyczaje naszych sąsiadów

2023-11-29

Świąteczne obyczaje naszych sąsiadów

Asystent międzykulturowy w biurze Prezydenta Miasta Starachowice Inna Meheda, Urząd Miejski w Starachowicach oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na koncert „Kolędy Ukraińskie” 7 grudnia (czwartek) 2023r. do sali Olimpia Urzędu Miejskiego o godz. 15.00.