JUŻ W KIOSKU

Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?
 
 
 
SP 6
UczniowieSzkoły Podstawowej nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Starachowicach włączyli się w pomoc, by spełnić marzenie małej Blanki.
Blanka Lipowska, cierpi na glejaka pnia mózgu i 20 września obchodzi czwarte urodziny. Marzy o tym, by listonosz przyniósł jej torbę pełną listów. Uczniowie "szóstki" postanowili sprawić, by mała blanka miała to, czego pragnie. A, ze dziewczynka kocha dinozaury, więc kartki z tym motywem z pewnością sprawią jej najwięcej radości. Są jednak pewne konkretne wytyczne -dziewczynka powtarza, że "najlepsze dinozaury to te straszne, ale muszą też być miłe".
Dzieci w świetlicy oraz chętni uczniowie starachowickiej placówki wykonali przepiękne urodzinowe kartki dla Blanki
 
Każdy, kto zechce dołączyć do akcji urodzinowej Blanki, proszony jest o wysłanie kartki z życzeniami na adres:
Blanka Lipowska
ul. Kazimierza Wielkiego 7, 33-159 Zalasowa (woj. małopolskie)
.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.