JUŻ W KIOSKU

Jesień w placówkach kulturalnych

2022-10-09 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów, a muzeum na baśniową wystawę. Zastanawiacie się czy warto? No ba.

Fot. MPiT

W Miejskiej Bibliotece Publicznej startuje nowy cykl wykładów: Starachowice.. Opowieść snuta nad Kamienną rzeką. Doktor Krzysztof Gębura przedstawi najstarsze dzieje miasta i okolic, w oparciu o niepublikowane dotąd źródła historyczne. Będzie także okazja odkryć tajemnice Marcela Prousta - w podróż jego śladami zabierać będzie jego sympatyk i badacz biografii Michał Tamiołło. 

We wnętrzach biblioteki będzie także okazja poświętować Halloween. Dla wszystkich, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji, Michał Pajek zaprezentuje film pt. „Noc żywych trupów”.

Listopad rozpocznie się w bibliotece podróżniczo, bo Klubem Podróżnika. Na zaproszenie MBP opowiem o wrażeniach z trzytygodniowej wędrówki po tureckich bezdrożach.

Było coś historycznego, coś strasznego, coś egzotycznego, czas więc na coś sentymentalnego. Biblioteka Starych Zdjęć - te zaś zaprezentuje Zbigniew Kopański.

Szczegóły na plakacie.

Wstęp wolny na wszystkie spotkania.

Zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Kochanowskiego 5.

Muzeum Przyrody i Techniki zachęca do tego, by rzucić okiem i przywdziać piegi. w Sali kinowej od 11 października będzie na nas czekać barwna, analogowa ekspozycja „Szancer, wyobraź sobie!” zaprasza do świata twórczości wybitnego ilustratora, Jana Marcina Szancera, na którego rysunkach wychowały się pokolenia dzieci i młodzieży.

Miejsce ekspozycji: Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Kino kotłownia. Wernisaż: 11 października 2022 r. godz. 10.30. Finisaż zakończy wystawę  26 października godz. 16.30. Będzie to spotkanie z ilustratorką Aleksandrą Michalską- Szwagierczak - „Trzy strony wyobraźni”

Wystawa przygotowana przez Żydowskie Muzeum Galicja.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.
Przed nami Noc Muzeów

2023-05-13

Przed nami Noc Muzeów

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych, jedyna okazja gdy  muzea, galerie sztuki, domy kultury udostępniają swoje zbiory w godzinach nocnych, zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą. W Polsce odbędzie się już dwudziesty raz. 
Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

2023-05-13

Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

- Drodzy Seniorzy z Klubu Seniora „Niezapominajka ”życzę Wam kolejnych aktywnych lat w nieustającym zdrowiu. Zarażajcie nas dalej swoim uśmiechem i energią - mówił prezydent Marek Materek do starachowickich Niezapominajek i nie bez powodu. Za nimi 5. urodziny. 
Autobus z atrakcjami

2023-05-12

Autobus z atrakcjami

Słuchawki w uszach, rozmowa ze współpasażerami, a może pogrążanie się we własnych myślach? Zapomnijcie o tym. Teraz w starachowickiej komunikacji miejskiej usłyszycie fragmenty powieści, poezje i felietony. To miejska akcja promująca literaturę. 
Wędruj z seniorami starachowickimi szlakami

2023-05-11

Wędruj z seniorami starachowickimi szlakami

Nie macie planów na najbliższy piątek? Podpowiadamy zatem, że sluchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają dla Was prawdziwą petardę..