JUŻ W KIOSKU

Jesień w placówkach kulturalnych

2022-10-09 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów, a muzeum na baśniową wystawę. Zastanawiacie się czy warto? No ba.

Fot. MPiT

W Miejskiej Bibliotece Publicznej startuje nowy cykl wykładów: Starachowice.. Opowieść snuta nad Kamienną rzeką. Doktor Krzysztof Gębura przedstawi najstarsze dzieje miasta i okolic, w oparciu o niepublikowane dotąd źródła historyczne. Będzie także okazja odkryć tajemnice Marcela Prousta - w podróż jego śladami zabierać będzie jego sympatyk i badacz biografii Michał Tamiołło. 

We wnętrzach biblioteki będzie także okazja poświętować Halloween. Dla wszystkich, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji, Michał Pajek zaprezentuje film pt. „Noc żywych trupów”.

Listopad rozpocznie się w bibliotece podróżniczo, bo Klubem Podróżnika. Na zaproszenie MBP opowiem o wrażeniach z trzytygodniowej wędrówki po tureckich bezdrożach.

Było coś historycznego, coś strasznego, coś egzotycznego, czas więc na coś sentymentalnego. Biblioteka Starych Zdjęć - te zaś zaprezentuje Zbigniew Kopański.

Szczegóły na plakacie.

Wstęp wolny na wszystkie spotkania.

Zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Kochanowskiego 5.

Muzeum Przyrody i Techniki zachęca do tego, by rzucić okiem i przywdziać piegi. w Sali kinowej od 11 października będzie na nas czekać barwna, analogowa ekspozycja „Szancer, wyobraź sobie!” zaprasza do świata twórczości wybitnego ilustratora, Jana Marcina Szancera, na którego rysunkach wychowały się pokolenia dzieci i młodzieży.

Miejsce ekspozycji: Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Kino kotłownia. Wernisaż: 11 października 2022 r. godz. 10.30. Finisaż zakończy wystawę  26 października godz. 16.30. Będzie to spotkanie z ilustratorką Aleksandrą Michalską- Szwagierczak - „Trzy strony wyobraźni”

Wystawa przygotowana przez Żydowskie Muzeum Galicja.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.