JUŻ W KIOSKU

Jan Seweryn na emeryturze

2023-03-05 11:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W czwartek, 23 lutego, Jan Seweryn oficjalnie zakończył pracę w MAN Bus. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przeszedł na zasłużoną emeryturę. 

Jan Seweryn jest członkiem „Solidarności” od 43 lat, funkcję przewodniczącego sprawuje od lat 19. Przejście na emeryturę nie oznacza jednak zakończenie działalności związkowej Jana Seweryna.

Przewodniczący doprowadzi do końca trwające obecnie wybory związkowe, których finałem będzie zaplanowane na 17 marca Walne Zebranie Delegatów. Podczas tego zebrania wybrana zostanie nowa Komisja Międzyzakładowa i przewodniczący tej Komisji. 

A jakie plany ma Pan Jan?.

Głównie odpoczynek, bo ostatnie lata dały mi się we znaki. Ciągła walka z kilkoma pracodawcami to duże obciążenie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Będę częściej przebywał na działce. Nadrobię zaległości w czytaniu bo mam wiele (myślę, że kilkadziesiąt) ciekawych książek, których nie było czasu przeczytać. Będę słuchał muzyki bo jestem fanem muzyki, szczególnie lubię hard rock i heave metal. Czy te plany się spełnią? Nie wiadomo, bo życie przynosi różnego rodzaju niespodzianki. Co do wspierania organizacji, której jestem przewodniczącym to oczywiście jeżeli nowy przewodniczący i nowa Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” będzie potrzebowało mojego wsparcia to oczywiście jestem do dyspozycji. Dla mnie nie jest obojętne i nigdy nie będzie co się dzieje z organizacją, którą stworzyłem. Jest to największa organizacja związkowa w Regionie Świętokrzyskim. Liczy prawie 1300 członków i obejmuje swoim działaniem pięć firm! Dla mnie „Solidarność” to rzecz święta co niejednokrotnie jest nie do pojęcia dla niektórych osób w tym też i naszych związkowców. Ja należę do „Solidarności” od samego początku jej powstania. Poświęciłem temu Związkowi 42 lat życia. Sprawowałem różne funkcje i nie jest mi obojętne co się z „Solidarnością” będzie działo. To że będę na emeryturze nie oznacza, że zrywam ze Związkiem. Nadal będę jego członkiem chociaż jako emeryt - odpowiada Jana Seweryn. 

My życzymy Panu Janowi wszystkiego dobrego i czasu na to wszystko, czego dotychczas nie mógł zrealizować. Nie mamy wątpliwości, że najbardziej z emerytury cieszą się wnuki, a zatem słonecznych wspólnych dni. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.