JUŻ W KIOSKU

Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.

nadesłąne przez Marek Oziomek

Nie wykluczając zawsze młodych i atrakcyjnych kobiet z pięknymi sopranami czy nawet z falsetami. Zauważcie drodzy czytelnicy, jak ci wokaliści wchodzą dziarsko na scenę, a nie są przecież młodzieniaszkami i zdarza się, że coś komuś strzyknie w krzyżu, coś łupnie w kolanie, a oni jak to było ostatnio... jadą na Festiwal Piosenki Lotniczej w ramach V edycji „Skrzydła nad Kazimierzem Dolnym”.

Wspomniane uczestnictwo było reakcją na informację medialną, tym bardziej, że nasi musieli godnie wypaść jako jedyni reprezentanci województwa na corocznej imprezie zaliczanej w kraju do najmłodszych, a zarazem z dużymi perspektywami. W regulaminowych założeniach, uczestnicy tego Festiwalu mieli do wykonania dwa utwory. W maju br. odbyły się ogólnopolskie eliminacje do finałów wyśpiewane także przez starachowickie „Wiarusy”. W finale (11-12 września) wystąpiło 10 solistów oraz 10 zespołów, przy czym wykonawcami byli członkowie grup garnizonowych z całej Polski. Nasi reprezentanci zaprezentowali się w utworach: Dzień dobry kraju nasz” oraz „To my żołnierze”. „Wiarusy” wyróżnione zostały przez Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie nagrodą specjalną. Były też nagrody specjalne dla solistki „Wiarusów” ufundowane przez burmistrza Kazimierzy n/Wisłą.

Dwudniowy wyjazd promujący kulturę powiatu i województwa wsparli finansowo: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Skład Zespołu stanowili: Elżbieta Tokarska, Dariusz Dugas, Maciej Bachurski, Maciej Jagieło, Karol Cygan, Dariusz Grunt oraz Zbigniew Jędrzejczyk. Miłym podsumowaniem Konkursu były pokazy lotnicze, występy artystyczne, a także pokazy broni.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zmarła Anna Księska

2023-02-07

Zmarła Anna Księska

Anna Księska zmarła w wieku 90 lat. W latach 1983 - 90 była dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

2023-02-02

"Pedet" do rozbiórki

Wzniesiony w 1952 od lat wpisywał się w krajobraz miasta. Starsi mieszkańcy będą go utożsamiać z ulicami Krzosa i Krywki, dla młodszych to skrzyżowanie Bankowej i Pileckiego. Za chwilę nie będzie po nim śladu. 
Pamiętali o

2023-02-02

Pamiętali o "Halnym"

To już 9 lat, jak nie ma go z nami. Honorowy Obywatel Starachowic i Wąchocka Zdzisław Rachtan odszedł 26 stycznia 2014 w Warszawie. 
Zmarł Jerzy Kołaczyński

2023-02-01

Zmarł Jerzy Kołaczyński

Wieść o śmierci artysty mieszkającego w Wąchocku, Jerzego Kołaczyńskiego, obiegła media we wtorek (31 stycznia br.). 
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.