JUŻ W KIOSKU

Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.

nadesłąne przez Marek Oziomek

Nie wykluczając zawsze młodych i atrakcyjnych kobiet z pięknymi sopranami czy nawet z falsetami. Zauważcie drodzy czytelnicy, jak ci wokaliści wchodzą dziarsko na scenę, a nie są przecież młodzieniaszkami i zdarza się, że coś komuś strzyknie w krzyżu, coś łupnie w kolanie, a oni jak to było ostatnio... jadą na Festiwal Piosenki Lotniczej w ramach V edycji „Skrzydła nad Kazimierzem Dolnym”.

Wspomniane uczestnictwo było reakcją na informację medialną, tym bardziej, że nasi musieli godnie wypaść jako jedyni reprezentanci województwa na corocznej imprezie zaliczanej w kraju do najmłodszych, a zarazem z dużymi perspektywami. W regulaminowych założeniach, uczestnicy tego Festiwalu mieli do wykonania dwa utwory. W maju br. odbyły się ogólnopolskie eliminacje do finałów wyśpiewane także przez starachowickie „Wiarusy”. W finale (11-12 września) wystąpiło 10 solistów oraz 10 zespołów, przy czym wykonawcami byli członkowie grup garnizonowych z całej Polski. Nasi reprezentanci zaprezentowali się w utworach: Dzień dobry kraju nasz” oraz „To my żołnierze”. „Wiarusy” wyróżnione zostały przez Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie nagrodą specjalną. Były też nagrody specjalne dla solistki „Wiarusów” ufundowane przez burmistrza Kazimierzy n/Wisłą.

Dwudniowy wyjazd promujący kulturę powiatu i województwa wsparli finansowo: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Skład Zespołu stanowili: Elżbieta Tokarska, Dariusz Dugas, Maciej Bachurski, Maciej Jagieło, Karol Cygan, Dariusz Grunt oraz Zbigniew Jędrzejczyk. Miłym podsumowaniem Konkursu były pokazy lotnicze, występy artystyczne, a także pokazy broni.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz.