Ocena:
0/5 | 0 głosów
Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.
Nie wykluczając zawsze młodych i atrakcyjnych kobiet z pięknymi sopranami czy nawet z falsetami. Zauważcie drodzy czytelnicy, jak ci wokaliści wchodzą dziarsko na scenę, a nie są przecież młodzieniaszkami i zdarza się, że coś komuś strzyknie w krzyżu, coś łupnie w kolanie, a oni jak to było ostatnio... jadą na Festiwal Piosenki Lotniczej w ramach V edycji „Skrzydła nad Kazimierzem Dolnym”.
Wspomniane uczestnictwo było reakcją na informację medialną, tym bardziej, że nasi musieli godnie wypaść jako jedyni reprezentanci województwa na corocznej imprezie zaliczanej w kraju do najmłodszych, a zarazem z dużymi perspektywami. W regulaminowych założeniach, uczestnicy tego Festiwalu mieli do wykonania dwa utwory. W maju br. odbyły się ogólnopolskie eliminacje do finałów wyśpiewane także przez starachowickie „Wiarusy”. W finale (11-12 września) wystąpiło 10 solistów oraz 10 zespołów, przy czym wykonawcami byli członkowie grup garnizonowych z całej Polski. Nasi reprezentanci zaprezentowali się w utworach: Dzień dobry kraju nasz” oraz „To my żołnierze”. „Wiarusy” wyróżnione zostały przez Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie nagrodą specjalną. Były też nagrody specjalne dla solistki „Wiarusów” ufundowane przez burmistrza Kazimierzy n/Wisłą.
Dwudniowy wyjazd promujący kulturę powiatu i województwa wsparli finansowo: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Skład Zespołu stanowili: Elżbieta Tokarska, Dariusz Dugas, Maciej Bachurski, Maciej Jagieło, Karol Cygan, Dariusz Grunt oraz Zbigniew Jędrzejczyk. Miłym podsumowaniem Konkursu były pokazy lotnicze, występy artystyczne, a także pokazy broni.

2023-02-07
Zmarła Anna Księska
Anna Księska zmarła w wieku 90 lat. W latach 1983 - 90 była dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej.
2023-02-02
"Pedet" do rozbiórki
Wzniesiony w 1952 od lat wpisywał się w krajobraz miasta. Starsi mieszkańcy będą go utożsamiać z ulicami Krzosa i Krywki, dla młodszych to skrzyżowanie Bankowej i Pileckiego. Za chwilę nie będzie po nim śladu.
2023-02-02
Pamiętali o "Halnym"
To już 9 lat, jak nie ma go z nami. Honorowy Obywatel Starachowic i Wąchocka Zdzisław Rachtan odszedł 26 stycznia 2014 w Warszawie.
2023-02-01
Zmarł Jerzy Kołaczyński
Wieść o śmierci artysty mieszkającego w Wąchocku, Jerzego Kołaczyńskiego, obiegła media we wtorek (31 stycznia br.).2023-01-27
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym
Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
2023-01-26
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki
Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie.
2023-01-26
Cudowny wieczór z Kiepurą
Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki.
2023-01-25
Wycieczka do Tyrolu
Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
2023-01-25
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę
Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki.
2023-01-23