JUŻ W KIOSKU

Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.

nadesłąne przez Marek Oziomek

Nie wykluczając zawsze młodych i atrakcyjnych kobiet z pięknymi sopranami czy nawet z falsetami. Zauważcie drodzy czytelnicy, jak ci wokaliści wchodzą dziarsko na scenę, a nie są przecież młodzieniaszkami i zdarza się, że coś komuś strzyknie w krzyżu, coś łupnie w kolanie, a oni jak to było ostatnio... jadą na Festiwal Piosenki Lotniczej w ramach V edycji „Skrzydła nad Kazimierzem Dolnym”.

Wspomniane uczestnictwo było reakcją na informację medialną, tym bardziej, że nasi musieli godnie wypaść jako jedyni reprezentanci województwa na corocznej imprezie zaliczanej w kraju do najmłodszych, a zarazem z dużymi perspektywami. W regulaminowych założeniach, uczestnicy tego Festiwalu mieli do wykonania dwa utwory. W maju br. odbyły się ogólnopolskie eliminacje do finałów wyśpiewane także przez starachowickie „Wiarusy”. W finale (11-12 września) wystąpiło 10 solistów oraz 10 zespołów, przy czym wykonawcami byli członkowie grup garnizonowych z całej Polski. Nasi reprezentanci zaprezentowali się w utworach: Dzień dobry kraju nasz” oraz „To my żołnierze”. „Wiarusy” wyróżnione zostały przez Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie nagrodą specjalną. Były też nagrody specjalne dla solistki „Wiarusów” ufundowane przez burmistrza Kazimierzy n/Wisłą.

Dwudniowy wyjazd promujący kulturę powiatu i województwa wsparli finansowo: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Skład Zespołu stanowili: Elżbieta Tokarska, Dariusz Dugas, Maciej Bachurski, Maciej Jagieło, Karol Cygan, Dariusz Grunt oraz Zbigniew Jędrzejczyk. Miłym podsumowaniem Konkursu były pokazy lotnicze, występy artystyczne, a także pokazy broni.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Finał 7 StarAch Festiwalu już w niedzielę

2022-05-21

Finał 7 StarAch Festiwalu już w niedzielę

Park Kultury w Starachowicach zaprasza na koncert finałowy 7 StarACH! Festiwalu, który odbędzie się w niedzielę, 22 maja br. o godz. 17:00 w Parku Kultury.
Imprezowy tydzień w Starachowicach

2022-05-15

Imprezowy tydzień w Starachowicach

Wiosna na dobre zagościła w Starachowicach, przyniosła ze sobą fantastyczną pogodę, słońce i otworzyła worek z imprezami. Sporo się w mieście przez ostatnie dni działo.
Koncertowo w Parku Miejskim

2022-05-13

Koncertowo w Parku Miejskim

Już jutro, 14 maja, o godz. 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego koncert "Dzieci o pokój w Ukrainie" w wykonaniu młodych artystów z Winnicy. Zapraszamy
MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów.

2022-05-15

MANGA ATR w Parku Kultury czyli niezwykłe prace niezwykłych autorów.

16 maja b.r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w foyer Parku Kultury odbędzie się wernisaż MANGA ART. Autorami prac jest grupa młodzieży, w wieku 13 - 16 lat, uczęszczająca na zajęcia z rysunku i kultury japońskiej do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA w Starachowicach
Malownicza Li - Terra

2022-05-15

Malownicza Li - Terra

Piąty już raz spotkali się miłośnicy poezji w ramach poetyckiego klubu Li - Terra. Tym razem tematem były wiersze starachowiczanina Piotra Kominka, jego tomik "Droga do domu"to wiersze pełne emocji i miłości.
Starachowianie obchodzili jubileusz

2022-05-12

Starachowianie obchodzili jubileusz

Na kulturalnej mapie miasta są od 1954 roku, od początku lat 90 pod szyldem Teatru Muzycznego Nad Kamienną z siedzibą w obecnym Parku Kultury. W zespole miłośnicy tańca, muzyki, śpiewu i folkloru - sami amatorzy, ale tak było od początku istnienia i tak jest do dziś.
Starachowickie muzeum z dofinansowaniem

2022-05-11

Starachowickie muzeum z dofinansowaniem

Już niedługo zabytkowa portiernia przy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach doczeka się remontu. O potrzebie prac wielokrotnie mówił dyrektor placówki Paweł Kołodziejski, bo chociaż budynek nie wygląda z zewnątrz źle, to jednak potrzeby są pilne.
Starachowice wróciły do gry w SDK!

2022-05-08

Starachowice wróciły do gry w SDK!

Popularne spotkania z grami planszowymi wracają (ZNÓW!:>) do Spółdzielczego Domu Kultury na Ul. Wojska Polskiego 9. Gramy w godzinach 15:00-21:00.
Studenckie spotkania

2022-05-05

Studenckie spotkania

O tym, że słuchacze starachowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są złaknieni wiedzy nie trzeba nikogo przekonywać. Chcą się dokształcać i skrupulatnie korzystają z każdej okazji.
Marcin Bondarowicz z kolejną nagrodą

2022-05-04

Marcin Bondarowicz z kolejną nagrodą

Tym razem został laureatem Nagrody za Doskonałość ( Award of Excellence), konkursu na rysunek prasowy organizowany w Kanadzie: 22nd World Press Freedom International Editorial Cartoon Competiti.