JUŻ W KIOSKU

Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.

nadesłąne przez Marek Oziomek

Nie wykluczając zawsze młodych i atrakcyjnych kobiet z pięknymi sopranami czy nawet z falsetami. Zauważcie drodzy czytelnicy, jak ci wokaliści wchodzą dziarsko na scenę, a nie są przecież młodzieniaszkami i zdarza się, że coś komuś strzyknie w krzyżu, coś łupnie w kolanie, a oni jak to było ostatnio... jadą na Festiwal Piosenki Lotniczej w ramach V edycji „Skrzydła nad Kazimierzem Dolnym”.

Wspomniane uczestnictwo było reakcją na informację medialną, tym bardziej, że nasi musieli godnie wypaść jako jedyni reprezentanci województwa na corocznej imprezie zaliczanej w kraju do najmłodszych, a zarazem z dużymi perspektywami. W regulaminowych założeniach, uczestnicy tego Festiwalu mieli do wykonania dwa utwory. W maju br. odbyły się ogólnopolskie eliminacje do finałów wyśpiewane także przez starachowickie „Wiarusy”. W finale (11-12 września) wystąpiło 10 solistów oraz 10 zespołów, przy czym wykonawcami byli członkowie grup garnizonowych z całej Polski. Nasi reprezentanci zaprezentowali się w utworach: Dzień dobry kraju nasz” oraz „To my żołnierze”. „Wiarusy” wyróżnione zostały przez Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie nagrodą specjalną. Były też nagrody specjalne dla solistki „Wiarusów” ufundowane przez burmistrza Kazimierzy n/Wisłą.

Dwudniowy wyjazd promujący kulturę powiatu i województwa wsparli finansowo: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Skład Zespołu stanowili: Elżbieta Tokarska, Dariusz Dugas, Maciej Bachurski, Maciej Jagieło, Karol Cygan, Dariusz Grunt oraz Zbigniew Jędrzejczyk. Miłym podsumowaniem Konkursu były pokazy lotnicze, występy artystyczne, a także pokazy broni.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 PRZECIW TEMU CZASOWI

2024-07-04

PRZECIW TEMU CZASOWI

Z piosenkarzem Januszem Radkiem rozmawia Aleksander Łącki.
Odwiedzą nas muzyczni idole

2024-06-21

Odwiedzą nas muzyczni idole

Margaret, Dawid Kwiatkowski oraz Sylwia Grzeszczak - takie gwiazdy muzyki rozrywkowej pojawią się u nas w ramach wakacyjnej oferty. Wystąpią na Dniach Starachowic w dniach 31 sierpnia - 1 września br. A na wcześniejsze miesiące letniego wypoczynku Park Kultury przygotował propozycje m.in. wokalne, kinowe, sportowe i taneczne oraz blok zajęć warsztatowych. O zorganizowanie czasu wolnego dzieciom z osiedli  zadba natomiast Spółdzielczy Dom Kultury. 
Roztańczone nóżki i małe duszki

2024-06-20

Roztańczone nóżki i małe duszki

 - Tańczę od 3 roku życia i sprawia mi to przyjemność. Tańczę różne techniki: jazz, step, hip-hop i czuję się w tym bardzo dobrze -mówi z wielkim zapałem i zadowoleniem 10-letnia Nadia Kędziora, artystka MiM-u.
Historycznie, politycznie i nie tylko, czyli “Puzzle Polskie”

2024-06-20

Historycznie, politycznie i nie tylko, czyli “Puzzle Polskie”

“Historia przechodzi z ojca na syna, z matki na córkę. Przesiąknięta jest do imentu erotyzmem, jak to dziedzice gwałcili, partyzanci mieli kochanki na skinienie... powiedzmy palcem, a każdy mężczyzna miał po kilka kochanek. Zdrada miesza się z bohaterstwem, szlachetność z podłością, historia z plotką i pomówieniem” - taki obiecujący, krótki opis książki “Puzzle Polskie” Grzegorza Raka możemy przeczytać na portalu lubimyczytac.pl
15 czerwca 2024 na Wykusie

2024-06-18

15 czerwca 2024 na Wykusie

W 80. rocznicę śmierci Jana Piwnika „Ponurego” i 30. rocznicę powtórnego pogrzebu Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”, na polanie Wykus odprawiona została polowa Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka ordynariusza radomskiego, który po raz pierwszy odwiedził to miejsce. Modlono się w intencji mjr. „Nurta” i Jego Żołnierzy.
Rozśpiewana Ławeczka

2024-06-17

Rozśpiewana Ławeczka "Halnego"

Koncert "W hołdzie "Ponuremu" i jego Żołnierzom" to starachowicki wkład w doroczne obchody uroczystości upamiętniającej postać wybitnego dowódcy świętokrzyskich oddziałów Armii Krajowej majora Jana Piwnika ps. "Ponury" i jego towarzyszy broni. Wydarzenie przygotowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt" odbyło się na skwerze przy alei Armii Krajowej.   
Pokaz broni i strojów szlacheckich plus spotkanie słowno-muzyczne

2024-06-13

Pokaz broni i strojów szlacheckich plus spotkanie słowno-muzyczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na dwa spotkania w przyszłym tygodniu. Ich tematem będzie historia oraz literatura.    
Wydano nową biografię

2024-06-13

Wydano nową biografię "Ponurego"

Przypadająca w tym roku 80. rocznica śmierci płk. Jana Piwnika ps. "Ponury" jest jednym z wyznaczników najnowszej edycji uroczystości poświęconej jemu oraz jego towarzyszom broni, która w najbliższy weekend odbędzie się w Bodzentynie, Starachowicach, Michniowie, na Polanie Wykus i w Wąchocku. Jednym z elementów obchodów jest prezentacja książki "Biografia cichociemnego Jana Piwnika" autorstwa Wojciecha Königsberga. Przypomnijmy sobie postać legendarnego świętokrzyskiego partyzanta Armii Krajowej na podstawie tej publikacji.  
Popołudnie z muzyką klasyczną...

2024-06-11

Popołudnie z muzyką klasyczną..." w najbliższy piątek

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach i Centrum Kreatywności "Pałacyk" w Starachowicach zapraszają na "Popołudnie z muzyką klasyczną...". Wystąpią uczniowie - laureaci konkursów muzycznych oraz nauczyciele PSM. 
13 czerwca nowe wydarzenie z cyklu

2024-06-11

13 czerwca nowe wydarzenie z cyklu "Historia w Pałacyku"

Centrum Kreatywności Pałacyk zaprasza 13 czerwca o godz. 18.00 na otwarty wykład "Pozycja społeczna kobiet na przełomie XIX i XX wieku".