JUŻ W KIOSKU

Inwestycja przy al. Armii Krajowej. Mieszkańcy pytają, co tam powstanie?

2023-08-16 08:00:00

Ocena:

2.5/5 | 2 głosów

Od jakiegoś czasu część terenu w pobliżu parkingu galerii Skałka przy al. Armii Krajowej w Starachowicach jest ogrodzona. Czytelników zainteresowało, co powstanie w tym miejscu. 

fot. Gazeta Starachowicka

Jak poinformował nas rzecznik Urzędu Miejskiego, Gmina Starachowice nie była sprzedawcą tej działki, a obecni właściciele nabyli tę nieruchomość od osób prywatnych. 

- Gmina nie wydawała na rzecz Inwestora żadnej decyzji administracyjnej z zakresu planowania przestrzennego z uwagi na obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jednostki „Centrum”. Plan ten został przyjęty Uchwałą Nr IX/11/2022 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 31 sierpnia 2022 r. (opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego poz. 3088 z dnia 9 września 2022 r.). Zgodnie z obowiązującym planem, inwestycja jest realizowana na terenie oznaczonym symbolem 5MW/U, czyli tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usług. Inwestor może więc wybudować na ww. terenie budynek usługowo-mieszkalny o maksymalnie 4 kondygnacjach - mówi rzeczni magistratu Leszek Kowalski. 

Decyzję nr 175/23 o pozwoleniu na budowę budynku usługowo – mieszkalnego z wewnętrznymi instalacjami: wody, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, energii elektrycznej, wentylacji mechanicznej oraz zewnętrznej linii zasilającej energię  elektryczną na działkach: 1336/16 i 1336/13 przy al. Armii Krajowej w Starachowicach, 15 czerwca br. wydał Starosta Starachowicki. 

- Ma to być budynek mieszkalno – usługowy, 3 kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, o powierzchni użytkowej 651,71 m kw. W budynku zaplanowano 4 lokale użytkowe i 8 lokali mieszkalnych - informuje rzecznik Zarządu Powiatu, Anna Ciesielska. 

O tym, jak będzie wyglądał budynek, mówi Inwestor.

- Budynek, który zaprojektowało dla nas Biuro Projektowe ArtHome ze Skarżyska-Kamiennej będzie wpisywał się w swoje naturalne otoczenie. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w centrum miasta, ale liczymy na pozytywny odbiór przez mieszkańców. Nie jesteśmy firmą deweloperską. Budujemy także dla siebie. Chcemy, aby ten budynek był naszą wizytówką, dlatego projektantom rekomendowaliśmy zastosowanie naturalnych materiałów, dużej liczby przeszkleń mając oczywiście na względzie obowiązujący miejski plan zagospodarowania przestrzennego. Nasza wizja, to budynek, który wizualnie nie zaburzy tej przestrzeni. Nasza wizja, to także wysoka jakość zarówno użytych materiałów, jak i standardu wykończenia - mówi Milena Bakalarczyk-Szklarczyk przedstawicielka firmy „Manufaktura” Sp. z o.o. 

Wizualizacja jest własnością Inwestora

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy. 
Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

2023-12-05

Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

Gmina Starachowice w swoich zasobach posiada wiele budynków liczących po kilkadziesiąt lat, które są w fatalnym stanie technicznym i opalane są kopciuchami. Część z nich nadaje się do wyburzenia, a część do remontu. 
Świąteczne kolędowanie dla Amelki

2023-12-05

Świąteczne kolędowanie dla Amelki

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną, podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2,5-letniej Amelki Tuz.
Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

2023-12-04

Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

Miejskie iluminacje, lodowisko, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. I atrakcja, której najbardziej wypatrują mali mieszkańcy Starachowic, czyli odwiedziny Świętego Mikołaja.   
Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

2023-12-04

Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

Remont ulicy Chopina ma zapewnione finansowanie i realizacja powinna nastąpić od wiosny 2024 roku. Natomiast ulica Pileckiego nie ma jeszcze dokumentacji. Podczas jednej z konferencji prezydent Starachowic Marek Materek został zapytany o bieżącą informację dotyczącą tych inwestycji.