JUŻ W KIOSKU

Finansowe wsparcie dla Star Starachowice

2022-11-19 08:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gotowość finansowej pomocy zgłosił prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marcin Perz, zapowiedział, że na konto klubu trafi 100 tysięcy złotych. 

Na zorganizowanej w piątek (18 listopada) konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec podkreślał, że środki, które trafią do klubu są niezwykle ważne do dobrego funkcjonowania i do kolejnych sukcesów.

- Star jest liderem, walczy o III ligę i nie wątpię, że uda mu się to osiągnąć. Robię wszystko by starachowiccy kibice niebawem mogli trzymać kciuki za drużynę występującą w Ekstraklasie. Przekazane przez rząd 20 mln zł na modernizację stadionu, niedawno oddane zaplecze przy ul. Szkolnej to kolejne świadectwa tego, że jest tutaj potencjał, że możemy przywrócić blask klubowi – mówił podczas spotkania z dziennikarzami parlamentarzysta. - To bardzo ważne, że Star Starachowice ma wielu mecenasów, za to jestem bardzo wdzięczny. Sądzę, że przy takim wsparciu i przy takim zarządzaniu klubem jesteśmy w stanie zawalczyć o sukces na zakończenie rozgrywek. Tego z całego serca życzę. 

- Liczymy, że te pieniądze pozwolą na osiąganie kolejnych sukcesów sportowych. Star Starachowice obecnie jest liderem IV ligi, nad następną w tabeli drużyną ma 12 punktów przewagi – przypomina Marcin Perz i dodaje, że nie wyobraża sobie innego sponsora klubu Star. 

Wagę sponsora w osobie Specjalnej Strefy ekonomicznej docenił Mirosław Świrta. 

– Dziękuję za zaufanie i za pomoc pana posła i prezesa SSE. Chcemy osiągać kolejne szczeble awansu. Wierzę, że się to nam uda. Dodam, że bardzo ważna jest dla nas obecność kibiców. Na wszystkich meczach, które rozgrywamy u siebie, czy na wyjeździe jest bardzo liczne grono kibiców i to nas cieszy i motywuje do walki. Cieszę się, że powstaje nowy stadion i liczę, że będzie nam wszystkim dobrze służył - mówi trener klubu i dodaje, że Star będzie prowadził własną szkółkę piłkarską, połączy się z młodzieżowcami Juventy po to, by wychowywać młodych piłkarzy własnymi metodami.

Pieniądze mają trafić do końca bieżącego roku. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na nieefektywność odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.