JUŻ W KIOSKU

Fiesta żywiołów, czyli wielkie otwarcie Lubianki

2023-06-25 20:00:46

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Na ten moment wielu mieszkańców Starachowic czekało od dawna. Po kilku latach wyłączenia z użytkowania Lubianka znowu jest dostępna. W miniony weekend (23-25 czerwca br.) nastąpiło oficjalne otwarcie, zrewitalizowanego za ponad 30 milionów obiektu.

fot. Gazeta Starachowicka

Wydarzenie pn. Fiesta Żywiołów - Port Lubianka odbyło się w Porcie Lubianka im. Władysława Wagnera, bo właśnie nazwiskiem naszego wielkiego żeglarza nazwano zmodernizowany obiekt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współorganizacji z Parkiem Kultury zaplanowali liczne atrakcje sportowe i muzyczne dla wszystkich odwiedzających. 

Na mieszkańców czekały prezentacje olbrzymich aerostatów - balonów, motoparalotni, dronów. Pokazy sportowych sprawności i artystycznego kunsztu. Spotkania pasjonatów i sympatyków lotnictwa, pilotów balonowych, motoparalotniowych, operatorów dronów, sportowców, artystów i wszystkich zainteresowanych łączeniem żywiołów i przestrzeni aktywności. Pokazy, prezentacje, rywalizacje, otwarte treningi i zabawy treningowe związane z dyscyplinami takimi jak: siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, badminton, zajęcia siłowe i fitness, akrobatyka, lekka atletyka, sporty wodne, czyli skrzydła, balony, żagle, wiosła, deski SUP, koła, piłki, szarfy.

Nie zabrakło też muzyki. W sobotę podczas koncertu „NAVIGARE NECESSE EST” na Lubiance wybrzmiały znane szlagiery w wykonaniu Chłopców z Parku z zaproszonymi gośćmi. Był śpiew, żeglarze na Lubiance, pokaz ognia i akrobacji powietrznych, a gdy powoli zapadał zmierzch, na wodzie pojawił się piękny wianek, wszak były to również sobótki. W niedzielę dla mieszkańców przygotowano, nic innego, jak oczywiście szanty w wykonaniu Old Marinners.

- Port Lubianka im. Władysława Wagnera oficjalnie otwarty – powiedział w sobotni wieczór prezydent Starachowic Marek Materek. Włodarz miasta podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Lubianka obecnie jest jednym z piękniejszych miejsc do wypoczynku w naszym regionie. 

fot. Małgorzata Zatorska

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy. 
Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

2023-12-05

Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

Gmina Starachowice w swoich zasobach posiada wiele budynków liczących po kilkadziesiąt lat, które są w fatalnym stanie technicznym i opalane są kopciuchami. Część z nich nadaje się do wyburzenia, a część do remontu. 
Świąteczne kolędowanie dla Amelki

2023-12-05

Świąteczne kolędowanie dla Amelki

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną, podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2,5-letniej Amelki Tuz.
Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

2023-12-04

Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

Miejskie iluminacje, lodowisko, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. I atrakcja, której najbardziej wypatrują mali mieszkańcy Starachowic, czyli odwiedziny Świętego Mikołaja.   
Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

2023-12-04

Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

Remont ulicy Chopina ma zapewnione finansowanie i realizacja powinna nastąpić od wiosny 2024 roku. Natomiast ulica Pileckiego nie ma jeszcze dokumentacji. Podczas jednej z konferencji prezydent Starachowic Marek Materek został zapytany o bieżącą informację dotyczącą tych inwestycji.