JUŻ W KIOSKU

Dom w płomieniach. Groźny pożar w Węglowie

2024-03-21 13:05:29

Ocena:

5/5 | 2 głosów

Do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego doszło w czwartkowe (21 marca) przedpołudnie w miejscowości Węglów (gm. Wąchock).  

fot. KP PSP w Starachowicach

Zgłoszenie do powiatowych służb ratunkowych wpłynęło przed godziną 10.

- Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w chwili wybuchu pożaru w środku budynku znajdowały się łącznie cztery osoby. Dwie kobiety oraz dwoje dzieci. Na szczęście nie ucierpiały w wyniku pożaru i były w stanie opuścić dom o własnych siłach - relacjonuje w rozmowie z Gazetą asp. Damian Sławek, dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. - Pożarem w momencie przyjazdu służb objęty był cały obiekt. Zagrożony był także sąsiedni budynek mieszkalny, dlatego strażacy skoncentrowali się również na odcięciu od niego ognia - dodaje dyżurny starachowickiej straży pożarnej.

W działaniach gaśniczych udział brało 11 zastępów straży pożarnej, z czego 7 Państwowej Straży Pożarnej i 4 zastępy OSP z Marcinkowa, Parszowa, Wąchocka i Wielkiej Wsi. 

- Zagrożenie udało się opanować. Kobiet i dzieci znalazły schronienie u rodziny - mówi asp. Damian Sławek.  

***

Mieszkańcy w pożarze stracili dorobek życia, a ich dom nie nadaje się do zamieszkania. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąchocku ogłosił zbiórkę darów dla poszkodowanej rodziny.

Potrzebna jest odzież (wszystko): chłopiec (104-110 cm wzrostu, buty rozm. 26-27); chłopiec (86 cm wzrostu, buty rozm. 20-21); kobieta (170 cm wzrostu, rozm. L, buty nr 39); mężczyzna (wzrost 170 cm, rozm. 3 XL, buty 45); kobieta (175 cm, rozm. XL., buty nr 41).

Potrzebne są także: przybory higieniczne (pasta, szczoteczki do zębów, mydła itd.); żywność długoterminowa; naczynia i sztućce.

Dary można przynosić do siedziby MGOPS w Wąchocku przy ul. Kolejowe 19 w godzinach pracy ośrodka (7.00 - 15.00). W razie pytań należy kontaktować się ośrodkiem pod numerem telefonu: 41 271 50 34 lub 787 094 050.

***

Na portalu pomagam.pl uruchomiono również zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców. Pieniądze, a potrzebna jest każda złotówka, można wpłacać pod adresem: https://pomagam.pl/pogorzelcyweglow

fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki

2024-04-15

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki

Pozytywnie zakończyły się poszukiwania 15-letniej mieszkanki Starachowic, której zaginięcie w piątkowy (12 kwietnia) wieczór zgłosiła zaniepokojona rodzina. Od tego czasu wspólne poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, strażacy, Straż Leśna oraz rodzina i znajomi dziewczyny. Dzięki podjętym działaniom nastolatka została odnaleziona cała i zdrowa.
Zgubny wpływ alkoholu na orientację w terenie

2024-04-17

Zgubny wpływ alkoholu na orientację w terenie

Został zatrzymany w Jaworzni, był przekonany, że znajduje się w Starachowicach. Mowa o 36-latku, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, kierował busem marki Renault. Rzecz działa się we wtorkowe (16 kwietnia) popołudnie w gminie Piekoszów.   
Kłusownicy nad Zalewem Wióry

2024-04-11

Kłusownicy nad Zalewem Wióry

Blisko 200 kg ryb padło ofiarą kłusowników, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku przez Społeczną Straż Rybacką nad Zalewem Wióry.   
Uwierzyła fałszywemu... prokuratorowi. Straciła 30 tysięcy złotych

2024-04-11

Uwierzyła fałszywemu... prokuratorowi. Straciła 30 tysięcy złotych

Przestępcy mają wiele sposobów na wyłudzanie pieniędzy. Najczęściej podszywają się pod osoby, które budzą zaufanie. Tak również było również w środę (10 kwietnia), kiedy do 75-latki zadzwonił człowiek, który przedstawił się jako... prokurator. W wyniku działań oszusta seniorka straciła 30 000 złotych. 
Błysk i potężny huk. Policja analizuje nagrania z kamer

2024-04-10

Błysk i potężny huk. Policja analizuje nagrania z kamer

Huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta i do którego doszło w sobotni (6 kwietnia) wieczór, zaniepokoił wielu mieszkańców miasta. Od kilku dni zarówno media, jak i starachowiczanie zadają pytania: co to było i czy poznamy przyczynę tego incydentu. 
Motocyklista zderzył się z osobówką

2024-04-09

Motocyklista zderzył się z osobówką

W poniedziałkowe (8 kwietnia) popołudnie na ulicy Piłsudskiego w Starachowicach doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym marki Toyota. Kierujący motocyklem został zabrany do szpitala, skąd po badaniach zwolniono go do domu. 
Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Nikt nie wie, co było jego powodem

2024-04-08

Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Nikt nie wie, co było jego powodem

Ciszę wyborczą w Starachowicach w sobotni (6 kwietnia) wieczór przerwał huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta. Zdarzenie, do którego około godziny 20.30, zaniepokoiło wielu starachowiczan. Zwróciliśmy się z pytaniami do służb obronnych naszego państwa o pilne wyjaśnienie, czym to mogło być spowodowane? 
Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Co było jego przyczyną?

2024-04-06

Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Co było jego przyczyną?

Ciszę wyborczą w Starachowicach w sobotni (6 kwietnia) wieczór przerwał huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta. Zdarzenie, do którego około godziny 20.30, zaniepokoiło wielu starachowiczan. Co było jego przyczyną?
Udaremniła dalsze wpłaty dla oszusta

2024-04-05

Udaremniła dalsze wpłaty dla oszusta

Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński w czwartek (4 kwietnia) podziękował mieszkance miasta i przekazał wyrazy uznania za wrażliwości o los drugiego człowieka. Kielczanka uratowała 82-latka przed przekazaniem dużej sumy pieniędzy oszustowi, podającemu się za pracownika banku. Rzecz działa się w środę przed południem w kieleckim śródmieściu.
W Lubieni zderzyły się dwie osobówki. Kobieta zabrana do szpitala

2024-03-27

W Lubieni zderzyły się dwie osobówki. Kobieta zabrana do szpitala

Na odcinku drogi krajowej nr 9 w gminie Brody w środowe (27 marca) popołudnie zderzyły się dwa samochody osobowe. Ranna została 45-letnia kobieta, która po opatrzeniu przez ratowników medycznych została przetransportowana do szpitala.