JUŻ W KIOSKU

Czytelnicy zgłaszają, my pytamy - MZK

2021-09-20 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kolejny raz na celowniku "Zielonej" znalazło się starachowickie MZK.

AZ

Do redakcji zadzwoniła Czytelniczka, którą zainteresował sposób zatrzymywania się autobusów miejskich podczas podjazdu na przystanek, problem polega na tym, że nie zawsze kierowca podjeżdża jak najbliżej krawężnika, co dla osób starszych i mniej sprawnych jest nie lada problemem. Zapytała także o zależności zatrzymywania się autobusów z  żółtą linią na zatoczkach autobusowych. Tam, gdzie jest żółta linia autobus podjeżdża blisko, gdzie jej nie ma - zatrzymuje się dalej.

O to od czego to zależy i czy da się to jakoś dopracować zapytaliśmy prezesa ZEC - Komunikacja Miejska, Marcina Pochecia, który zapewnił, że kierowcy autobusowi mają obowiązek podjeżdżać pod krawężnik najbliżej jak to możliwe, ułatwiając w ten sposób bezpieczne wejście i wyjście pasażerów z autobusu. Nie zawsze się to jednak udaje. Dlaczego?

- Są jednak takie zatoki autobusowe, których sama konstrukcja uniemożliwia prawidłowy podjazd. W takich przypadkach kierowca autobusu o długości 12 m nie jest w stanie ustawić precyzyjnie autobusu przy krawężniku. Dodatkowo pasażerowie oczekujący na przystanku stojąc blisko krawężnika niekiedy utrudniają właściwy podjazd. Kierowcy dla bezpieczeństwa zachowują odpowiedni dystans, aby nie zawadzić nikogo lusterkiem. Sytuacja regularnie powtarza się na ul. Targowej oraz ul. Radomskiej. Zdarzają się również niewłaściwe zachowania innych użytkowników dróg uniemożliwiające właściwy wjazd na zatokę autobusową takie jak np. parkowanie pojazdów w zatoce autobusowej - pisze w mailu prezes Pocheć i dodaje, że w miejscach, gdzie naklejone są żółte linie kształt zatoki umożliwia dokładny podjazd autobusu do krawężnika, a dodatkowo przypomina pasażerom o zachowaniu bezpiecznej odległości od wjeżdżającego pojazdu.

Pojawia się zatem apel do pasażerów:  Kierowca ma na uwadze to, żeby wykonać manewr zatrzymania jak najbliżej chodnika, ale może to zrobić tylko wtedy jeżeli sytuacja na to pozwala. Nie utrudniajmy mu zadania.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2021-10-19

"Szpital dla Starachowiczan" - w czwartek protest mieszkańców

Decyzja wojewody świętokrzyskiego o ponownym przekształceniu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w szpital jednoimienny - dedykowany wyłącznie chorym na koronawirusa, spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców. W czwartek (21 października) odbędzie się protest „Szpital dla Starachowiczan”. 
Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

2021-10-19

Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

Miasto Starachowice ogłosiło przetarg na przebudowę placu dworcowego wraz z budową parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych. Gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję 8.674.845,70 zł brutto. Zainteresowane postępowaniem firmy, mogły składać oferty do 30 września br. W minionym tygodniu, w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieszczono informację z ich otwarcia.
Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

2021-10-18

Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, od 1 listopada br., ponownie zostanie przekształcony w placówkę jednoimienną dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak poinformował na antenie Radia Kielce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, od dziś (poniedziałek, 18 października), lecznica w Starachowicach wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z innymi, niż COVID-19 schorzeniami.

2021-10-17

"Elena... rozmowa niedokończona" - już we wtorek w Gazecie

Spośród wszystkich miast Polski wybrała Starachowice. Tu postanowiła poszukać stabilizacji i się udało. Jej dobre życie przerwał dramat, który rozegrał się w październikowy (11 października) poniedziałek. Życia Eleny nie udało się uratować, a wywiad, który zaczęłyśmy pozostanie niedokończony...
Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

2021-10-15

Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że od 1 listopada 2021 roku, bankiem prowadzącym obsługę budżetu Miasta Starachowice będzie SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie przy al. Jana Pawła II 17. Oznacza to zmianę numerów kont bankowych, na które wnosimy lokalne opłaty, jak np.: podatki od nieruchomości czy opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Forum Współpracy  w starachowickim technikum

2021-10-15

Forum Współpracy w starachowickim technikum

W środę, 29 września 2021 r., w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego i w ZSZ nr 2 w Starachowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli starachowickich przedsiębiorstw z uczniami w ramach tzw. Forum Współpracy. Konferencja zawodowa została zorganizowana przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice S.A., w ramach projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

2021-10-14

Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego, Oddział Pediatryczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w całości dedykowany jest dzieciom z podejrzeniem lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2. 
Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

2021-10-14

Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

Ruszył kolejny projekt Grupy Cerrad, w ramach wewnętrznego programu grantowego wspierającego inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności -  "Pomagajmy razem". Tym razem, starachowickie przedsiębiorstwo zaangażowało się w akcję prowadzoną przez kieleckie Stowarzyszenie "Skrzydlaci Dzieciom" pod nazwą „Wzmacniamy Odporność z miodów i owoców”. 
Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

2021-10-13

Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

Tak wygląda sytuacja po poniedziałkowym wpisie prezydenta, w którym odniósł się do nadużycia zaufania przez prezesów ZEC i "Starachowiczanki" - Marcina Pochecia i Jarosława Warszawę i nieetatowego członka zarządu Rady Powiatu Roberta Sowulę.