JUŻ W KIOSKU

Chciał podpalić posterunek w Mircu? Padły strzały

2024-01-29 11:08:20

Ocena:

4.3/5 | 4 głosów

W poniedziałkowe (29 stycznia br.) przedpołudnie przed posterunkiem policji w Mircu doszło do oddania strzałów przez policjantów. Około godz. 10.00 pojawił się tam mężczyzna, który rzucił tzw. koktajlem Mołotowa w stronę komisariatu. O zagrożeniu zostali zaalarmowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. 

fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze,  by powstrzymać mężczyznę przed kolejnym atakiem, oddali strzały ostrzegawcze. Jednak, kiedy nie przyniosło to rezultatu, skierowali broń w jego stronę. Napastnik został postrzelony. Na miejscu pomocy udzielił mu Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

- Potwierdzam, że przed komendą w Mircu doszło do incydentu - mówił w rozmowie z Gazetą oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak.

Szerszych informacji udzieliła nam Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

- Przed godziną 10:00 do posterunku policji w Mircu przyszedł 59-letni mężczyzna. W trakcie pobytu w budynku był pobudzony i agresywny. Następnie wyszedł z budynku i rzucił w posterunek butelkę z łatwopalną substancją, którą wcześniej podpalił - relacjonuje zdarzenie podkom. Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. - Mężczyzna, który miał przy sobie dodatkowe butelki z cieczą, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Nie reagował na polecenia policjantów, którzy chcieli go zatrzymać. Funkcjonariusze zmuszeni byli oddać kilka strzałów ostrzegawczych, by w ostateczności oddać również strzały w kierunku agresora. Mężczyzna został trafiony  w nogi, obezwładniony, udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej. 59-latek został odwieziony do szpitala, jest pod opieką lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności wyjaśniające - dodaje podkom. Janus.

Na miejsce zdarzenia wezwani zostali również strażacy.

- Zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w kierunku posterunku policji w Mircu rzucał butelkami z cieczą łatwopalną, wpłynęło do nas o godzinie 9:46. Po dojeździe na miejsce, na parkinu zastaliśmy mężczyznę, który został obezwładniony przez policjantów - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st.kpt. Konrad Dąbrowski. - W wyniku zdarzenia nadpalone zostały drzwi do budynku. W działaniach uczestniczył zastęp JRG Starachowice i OSP Mirzec.

fot. KP PSP Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.