JUŻ W KIOSKU

Chciał podpalić posterunek w Mircu? Padły strzały

2024-01-29 11:08:20

Ocena:

4.3/5 | 4 głosów

W poniedziałkowe (29 stycznia br.) przedpołudnie przed posterunkiem policji w Mircu doszło do oddania strzałów przez policjantów. Około godz. 10.00 pojawił się tam mężczyzna, który rzucił tzw. koktajlem Mołotowa w stronę komisariatu. O zagrożeniu zostali zaalarmowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. 

fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze,  by powstrzymać mężczyznę przed kolejnym atakiem, oddali strzały ostrzegawcze. Jednak, kiedy nie przyniosło to rezultatu, skierowali broń w jego stronę. Napastnik został postrzelony. Na miejscu pomocy udzielił mu Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

- Potwierdzam, że przed komendą w Mircu doszło do incydentu - mówił w rozmowie z Gazetą oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak.

Szerszych informacji udzieliła nam Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

- Przed godziną 10:00 do posterunku policji w Mircu przyszedł 59-letni mężczyzna. W trakcie pobytu w budynku był pobudzony i agresywny. Następnie wyszedł z budynku i rzucił w posterunek butelkę z łatwopalną substancją, którą wcześniej podpalił - relacjonuje zdarzenie podkom. Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. - Mężczyzna, który miał przy sobie dodatkowe butelki z cieczą, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Nie reagował na polecenia policjantów, którzy chcieli go zatrzymać. Funkcjonariusze zmuszeni byli oddać kilka strzałów ostrzegawczych, by w ostateczności oddać również strzały w kierunku agresora. Mężczyzna został trafiony  w nogi, obezwładniony, udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej. 59-latek został odwieziony do szpitala, jest pod opieką lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności wyjaśniające - dodaje podkom. Janus.

Na miejsce zdarzenia wezwani zostali również strażacy.

- Zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w kierunku posterunku policji w Mircu rzucał butelkami z cieczą łatwopalną, wpłynęło do nas o godzinie 9:46. Po dojeździe na miejsce, na parkinu zastaliśmy mężczyznę, który został obezwładniony przez policjantów - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st.kpt. Konrad Dąbrowski. - W wyniku zdarzenia nadpalone zostały drzwi do budynku. W działaniach uczestniczył zastęp JRG Starachowice i OSP Mirzec.

fot. KP PSP Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

2024-02-26

Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

Policjanci z województwa świętokrzyskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2024”. Nad prawidłowym dotarciem podróżujących do celu czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2024-02-26

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji starachowickiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę (24 / 25 lutego br.) zatrzymali mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. 23-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

2024-02-25

Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

Ciało 75-letniego mężczyzny zostało znalezione w niedzielne (25 lutego br.) popołudnie w domu w miejscowości Lipie (gm. Brody). Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii.
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów