JUŻ W KIOSKU

Blok komunalny już niedługo zostanie zasiedlony

2023-11-17 09:25:44

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Kończy się budowa bloku komunalnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną 103 lokale na wynajem.

fot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

O postępach prac i warunkach zasiedlenie budynku podczas czwartkowej konferencji prasowej mówił prezydent Starachowic Marek Materek. 

- Mieszkania mają po 26 i 40 metrów kwadratowych powierzchni. Wszystkie lokale na parterze są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miasto planuje oddać mieszkania wykończone „pod klucz”, czyli z białym montażem w łazience i podstawowymi sprzętami w kuchni – podkreślił włodarz miasta. - Blok komunalny przy ul. Kościelnej pozwoli na reorganizację gospodarki mieszkaniowej. Lokatorzy z mieszkań na osiedlu Bugaj czy z Kolonii Robotniczej i innych miejsc znajdą tu nowe mieszkania, a uwolnione tereny zostaną przeznaczone albo na działalność gospodarczą – jak w przypadku Bugaju albo na remont budynków – dodał Marek Materek.

W pierwszej kolejności mieszkania dostaną tu najemcy, którzy nie zalegają z płatnościami wobec gminy. Cały blok został także wyposażony w opomiarowanie mediów, to znaczy, że zamontowano liczniki przedpłatowe na prąd i wodę, co pozwoli uniknąć problemów z niepłaceniem rachunków. Zasiedlenie budynku planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Na budowę bloku Starachowice pozyskały z Banku Gospodarstwa Krajowego 15 mln zł dofinansowania, a cały koszt prac to 18,7 mln zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni, to koszt budowy wyniósł 4,6 tys. zł, z kasy gminnej poszło na to półtora tysiąca złotych.

Na zdjęciu (od lewej): radna Jadwiga Piątek, radny Marek Kamiński, radna Lidia Niewczas, prezydent Starachowic Marek Materek, zastępca prezydenta ds. gospodarczych Elżbieta Gralec, radny Włodzimierz Orkisz / fot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowickafot. Anna Ząbecka - Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.