JUŻ W KIOSKU

Barokowy wieczór w starachowickim amfiteatrze

2022-09-07 13:57:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W pierwszą sobotę września widzowie byli świadkami niesamowitego wydarzenia w Amfiteatrze. Cały Park Miejski wybrzmiał melodiami epoki baroku. To był prawdziwie magiczny wieczór.

fot. Park Kultury w Starachowicach

W Amfiteatrze przywitała nas profesjonalna grupa taneczna Harting Ensemble. Z ogromnym doświadczeniem, które liczący blisko kilkanaście lat oraz repertuarem składającym się z tańców od późnego renesansu aż po wczesny romantyzm. To wystąpienie, nie mogło się nie udać.

,,Portrait of Love” był występem, który pozwolił publiczności przenieść się w czasie o te kilka epok, aż do baroku. Przechadzając się po parku, można było zostać poprowadzonym prosto pod scenę Amfiteatru niczym żeglarze zahipnotyzowani śpiewem syren. Ale to nie jest zła rzecz, bo oglądając występ taneczny, nawet nie było jak zauważyć upływającego czasu. Bo on wcale nie był ważny, Nie liczyło się tylko to, co dzieje się na scenie. A na niej działa się magia.

Kostiumy przygotowane z najwyższą dokładnością od razu przychodziły na myśl barok, a tancerki w tych strojach niczym dawne damy na dworach zamkowych i królewskich. Muzyka wręcz magiczna, scalająca ze sobą ruchy tancerek z emocjami i wydarzeniami przez nie odgrywającymi. Wystarczyło tak niewiele, a jednocześnie tak dużo kunsztu, aby sprawić, że żal było zostawiać ten występ za sobą. Chociaż wspomnienia pozostaną z nami na długi czas, nie są one w stanie oddać magii mającej miejsce w tamtych czasie na scenie. Tej chwili, która pomimo swojej ulotności, pozwoliła nam doświadczyć czegoś nowego, nowej, a raczej starej epoki, która dawno już przeminęła. I choć po występie zostaną jedynie wspomnienia nieoddające tego całego piękna, to nie powodu do smutku, bo chwile, które spędziliśmy z Harting Ensemble były jednymi z najwspanialszych w ostatnim czasie.

(k.k)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Święty Mikołaj w Kałkowie

2022-12-06

Święty Mikołaj w Kałkowie

Wszystko dzięki Fundacji Zdążyć Przed Panem Bogiem, która przez wiele tygodni mobilizowała starachowickie serducha do dzielenia się dobrem. I udało się.
Ku czci Świętej Barbary 

2022-12-05

Ku czci Świętej Barbary 

Kolejny raz miasto świętowało urodziny swojej patronki - Świętej Barbary, która od 2009 roku sprawuje  pieczę nad miastem. Starachowice od wieków szczycą się tradycjami górnictwa i hutnictwa, a przeszłość związana z kopalniami rud żelaza wciąż jest żywa w pamięci mieszkańców. 
Początki Wierzbnika

2022-12-03

Początki Wierzbnika

W najbliższy czwartek, 8 grudnia, kolejny raz na historyczne spotkanie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna i dr. Krzysztof Gębura. 
Wytańczony sukces

2022-12-03

Wytańczony sukces "Plejady"

Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” działa od lat na starachowickiej scenie tanecznej, kochany przez publiczność, doceniany przez znawców.
Byliście grzeczni?

2022-12-03

Byliście grzeczni?

Jeśli tak, to możecie czuć się zaproszeni na mikołajkowe popołudnie do Spółdzielczego Domu Kultury.
„Zaduszki artystyczne” - pamięci tych, którzy odeszli

2022-12-02

„Zaduszki artystyczne” - pamięci tych, którzy odeszli

W ostatni piątek minionego miesiąca sporo zacnych gości przewinęło się przez siedzibę starachowickiego POP przy ulicy Złotej 6.
Sensacyjne odkrycie w powiecie starachowickim

2022-12-01

Sensacyjne odkrycie w powiecie starachowickim

- Każde muzeum przeżywa wyjątkowe chwile, kiedy jego kolekcja powiększa się albo kiedy zyskuje eksponat który może prezentować na swojej wystawie. Taka sytuacja ma miejsce dzisiaj - mówił podczas czwartkowej konferencji (1 grudnia) dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki Paweł Kołodziejski.
Świętokrzyski akcent na monetach

2022-11-28

Świętokrzyski akcent na monetach

W 2014 roku Narodowy Bank Polski rozpoczął emisję serii „Odkryj Polskę”. Ma ona przybliżać miejsca i zdarzenia ważne dla naszego kraju. Monety emitowane w tej serii mają rozmiar standardowych monet obiegowych o nominale 5 zł.
Zaczarowany świat Ewy

2022-11-26

Zaczarowany świat Ewy

Artystyczne zacięcie miała od zawsze, dziś wykorzystuje je przenosząc na płótno swoje tęsknoty i marzenia, Jej obrazy przedstawiają pejzaże, surrealistyczne wizje, portrety kobiet, goszczą na nich gejsze. Inspiruje ją głównie Zdzisław Beksiński, a interpretację swoich prac pozostawia odbiorcy. 
Ku czci Świętej Barbary

2022-11-27

Ku czci Świętej Barbary

Przed nami coroczne uroczystości z okazji święta patronki Starachowic - Świętej Barbary.