JUŻ W KIOSKU

Barokowy wieczór w starachowickim amfiteatrze

2022-09-07 13:57:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W pierwszą sobotę września widzowie byli świadkami niesamowitego wydarzenia w Amfiteatrze. Cały Park Miejski wybrzmiał melodiami epoki baroku. To był prawdziwie magiczny wieczór.

fot. Park Kultury w Starachowicach

W Amfiteatrze przywitała nas profesjonalna grupa taneczna Harting Ensemble. Z ogromnym doświadczeniem, które liczący blisko kilkanaście lat oraz repertuarem składającym się z tańców od późnego renesansu aż po wczesny romantyzm. To wystąpienie, nie mogło się nie udać.

,,Portrait of Love” był występem, który pozwolił publiczności przenieść się w czasie o te kilka epok, aż do baroku. Przechadzając się po parku, można było zostać poprowadzonym prosto pod scenę Amfiteatru niczym żeglarze zahipnotyzowani śpiewem syren. Ale to nie jest zła rzecz, bo oglądając występ taneczny, nawet nie było jak zauważyć upływającego czasu. Bo on wcale nie był ważny, Nie liczyło się tylko to, co dzieje się na scenie. A na niej działa się magia.

Kostiumy przygotowane z najwyższą dokładnością od razu przychodziły na myśl barok, a tancerki w tych strojach niczym dawne damy na dworach zamkowych i królewskich. Muzyka wręcz magiczna, scalająca ze sobą ruchy tancerek z emocjami i wydarzeniami przez nie odgrywającymi. Wystarczyło tak niewiele, a jednocześnie tak dużo kunsztu, aby sprawić, że żal było zostawiać ten występ za sobą. Chociaż wspomnienia pozostaną z nami na długi czas, nie są one w stanie oddać magii mającej miejsce w tamtych czasie na scenie. Tej chwili, która pomimo swojej ulotności, pozwoliła nam doświadczyć czegoś nowego, nowej, a raczej starej epoki, która dawno już przeminęła. I choć po występie zostaną jedynie wspomnienia nieoddające tego całego piękna, to nie powodu do smutku, bo chwile, które spędziliśmy z Harting Ensemble były jednymi z najwspanialszych w ostatnim czasie.

(k.k)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.
Przed nami Noc Muzeów

2023-05-13

Przed nami Noc Muzeów

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych, jedyna okazja gdy  muzea, galerie sztuki, domy kultury udostępniają swoje zbiory w godzinach nocnych, zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą. W Polsce odbędzie się już dwudziesty raz. 
Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

2023-05-13

Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

- Drodzy Seniorzy z Klubu Seniora „Niezapominajka ”życzę Wam kolejnych aktywnych lat w nieustającym zdrowiu. Zarażajcie nas dalej swoim uśmiechem i energią - mówił prezydent Marek Materek do starachowickich Niezapominajek i nie bez powodu. Za nimi 5. urodziny. 
Autobus z atrakcjami

2023-05-12

Autobus z atrakcjami

Słuchawki w uszach, rozmowa ze współpasażerami, a może pogrążanie się we własnych myślach? Zapomnijcie o tym. Teraz w starachowickiej komunikacji miejskiej usłyszycie fragmenty powieści, poezje i felietony. To miejska akcja promująca literaturę. 
Wędruj z seniorami starachowickimi szlakami

2023-05-11

Wędruj z seniorami starachowickimi szlakami

Nie macie planów na najbliższy piątek? Podpowiadamy zatem, że sluchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają dla Was prawdziwą petardę..