JUŻ W KIOSKU

„Bajka na szlaku” prapremiera już w piątek

2022-10-20 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już w najbliższy piątek (21 października) o godz. 18.00 w Domu Nauczyciela odbędzie się prapremiera spektaklu: „Bajka na szlaku”. To wyjątkowe przedstawienie z ogromną dawką humoru, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją. To bajka dla dzieci i dorosłych, przygotowana przez mieszkańców dla mieszkańców Starachowic. 

Akcja bajki dzieje się w świętokrzyskiej puszczy jodłowej, gdzie na szlaku gubi się dwoje uczniów Ola i Kuba - uczestnicy szkolnej wycieczki. Niby nic dziwnego, zdarza się. Jednak nie, nic bardziej mylnego... Ta puszcza jest inna, dziwna, a na szlaku można tu spotkać np. sprzedawcę kokosów i pełnego rozterek Stefana Żeromskiego. Nasi bohaterowie przeżyją m.in. starcie z agresywnymi wiewiórkami, pogodzą skłóconych krasnali i prawie zaadoptują kompsognata. A to tylko część zdarzeń, jakie rozegrają się na scenie spektaklu, który tego wieczoru zamieni się w puszczę jodłową…   

Autorami bajki są Bogumiła i Kacper Celuch, zaś sztuka adresowana jest do wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. 

Aktorzy wcielający się w bajkowe postacie to m.in. uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów artystycznych. Rewelacyjna młodzież ze starachowickich szkół, kochani i niezastąpieni seniorzy oraz osoby, które pomimo codziennych aktywności zawodowych znaleźli czas i chętnie włączyli się w przygotowanie spektaklu. A co najważniejsze pracując nad spektaklem, podczas kolejnych prób wszyscy wspólnie świetnie się bawili. Tę dawkę dobrego humoru i pozytywnej energii, aktorzy będą chcieli przekazać zgromadzonej na prapremierze publiczności. Zapraszamy, piątek godz. 18.00 Dom Nauczyciela. Wstęp wolny.

Osoby, które mają już zajęty piątkowy wieczór, zapraszamy we wtorek 25 października do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w środę 26 października do Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie o godz. 18.00 zostanie wystawiony spektakl „Bajka na szlaku”. 

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022. 

/komunikat prasowy nadesłany/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.