JUŻ W KIOSKU

„Bajka na szlaku” prapremiera już w piątek

2022-10-20 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już w najbliższy piątek (21 października) o godz. 18.00 w Domu Nauczyciela odbędzie się prapremiera spektaklu: „Bajka na szlaku”. To wyjątkowe przedstawienie z ogromną dawką humoru, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją. To bajka dla dzieci i dorosłych, przygotowana przez mieszkańców dla mieszkańców Starachowic. 

Akcja bajki dzieje się w świętokrzyskiej puszczy jodłowej, gdzie na szlaku gubi się dwoje uczniów Ola i Kuba - uczestnicy szkolnej wycieczki. Niby nic dziwnego, zdarza się. Jednak nie, nic bardziej mylnego... Ta puszcza jest inna, dziwna, a na szlaku można tu spotkać np. sprzedawcę kokosów i pełnego rozterek Stefana Żeromskiego. Nasi bohaterowie przeżyją m.in. starcie z agresywnymi wiewiórkami, pogodzą skłóconych krasnali i prawie zaadoptują kompsognata. A to tylko część zdarzeń, jakie rozegrają się na scenie spektaklu, który tego wieczoru zamieni się w puszczę jodłową…   

Autorami bajki są Bogumiła i Kacper Celuch, zaś sztuka adresowana jest do wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. 

Aktorzy wcielający się w bajkowe postacie to m.in. uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów artystycznych. Rewelacyjna młodzież ze starachowickich szkół, kochani i niezastąpieni seniorzy oraz osoby, które pomimo codziennych aktywności zawodowych znaleźli czas i chętnie włączyli się w przygotowanie spektaklu. A co najważniejsze pracując nad spektaklem, podczas kolejnych prób wszyscy wspólnie świetnie się bawili. Tę dawkę dobrego humoru i pozytywnej energii, aktorzy będą chcieli przekazać zgromadzonej na prapremierze publiczności. Zapraszamy, piątek godz. 18.00 Dom Nauczyciela. Wstęp wolny.

Osoby, które mają już zajęty piątkowy wieczór, zapraszamy we wtorek 25 października do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w środę 26 października do Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie o godz. 18.00 zostanie wystawiony spektakl „Bajka na szlaku”. 

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022. 

/komunikat prasowy nadesłany/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.