JUŻ W KIOSKU

„Bajka na szlaku” – prapremiera

2022-10-24 10:11:58

Ocena:

0/5 | 0 głosów

To był cudowny wieczór. Prapremiera „Bajki na szlaku” zgromadziła prawdziwie tłumy. Na widowni zasiedli starachowiczanie w każdym wieku. A aktorzy zagrali rewelacyjnie. Było wyjątkowo i międzypokoleniowo.

Zdjęcdia autorstwa Katarzyny Gritzmann

  Wystawiana  „Bajka  na szlaku” to przedstawienie  z ogromną dawką humoru, gdzie  rzeczywistość miesza się fantazją. Bajka dla dzieci i dorosłych, przygotowana przez mieszkańców dla mieszkańców.
 Akcja bajki przenosi widzów do świętokrzyskiej puszczy, gdzie na szlaku gubi się dwoje uczniów Ola i Kuba, uczestnicy szkolnej wycieczki. I wtedy rozpoczyna się prawdziwa przygoda, bo ta puszcza jest inna,   dziwna,   a   na   szlaku   można   spotkać   np.   sprzedawcę   kokosów,   czarownicę   z   odkurzaczem   i pełnego rozterek Stefana Żeromskiego.
Nasi bohaterowie przeżywają tu m.in. starcie z agresywnymi wiewiórkami, godzą skłóconych krasnali i  prawie   adoptują   kompsognata.   Podczas   swej   wycieczki   spotykają   również   piękne  i  roztańczone Driady oraz trzy, chore i obolałe wilki.  To niebywałe, ale udaje im się także wyprowadzić z równowagi najmądrzejszą z mądrych, wszechwiedzącą Lamę Alpakę....
 A może to wszystko wcale się nie zdarzyło, może to tylko był sen... Sen na szlaku?
 Autorami prezentowanej bajki są  Bogumiła  i Kacper Celuch.  A  aktorzy  wcielający  się  w bajkowe postacie to m.in. uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów artystycznych. Rewelacyjna młodzież ze starachowickich  szkół,  kochani i niezastąpieni seniorzy  oraz osoby, które  pomimo codziennych aktywności zawodowych znaleźli czas i zaangażowali się w przygotowanie spektaklu.
Kolejne spektakle „Bajka na szlaku” odbędą się we wtorek 25 października, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w środę 26 października, do Szkoły Podstawowej nr 10, godz. 18.00.  Projekt   realizowany   jest   dzięki   dofinansowaniu   z   Narodowego   Centrum   Kultury:   Kultura   – Interwencje. Edycja 2022.
W   spektaklu   wystąpili:     Weronika   Nowak   i   Bartek   Kołacz,   Jacek   Tarnowski,   Jolanta     Wiśniewska Aleksandra Piotrowska, Karolina Podgórska,   Adam Gozdur,   Bartosz Bochniak, Karol Cygan, Ilona Traczyk,   Iwona   Dziubińska   Czerko,   Zofia   Witkowska,     Barbara   Łoginow,   Ina,   Antek   i   Weniamin Mekheda, Piotr Majcher, Monika Kowalczyk – Kogut,  Krzysztof Karpik, Agnieszka  Polak, Katarzyna Zarychta,   Nikola   Kiepas,   Julia   Kiljan,   Natalia   Kałuziak,   Malwina   Glanowska,   Natalia,   Kuśnierek, Aleksandra   Jurkowska,   Magdalena   Jagiełło,   Amelia   Kozdęba,   Laura   Niewczas,   Aleksandra   Racka, Wiktoria   Pocheć,   Maja   Bębenek,   Aleksandra   Cygan,   Wiktoria   Pałka,   Oliwia   Rękawik,   Patrycja Stanicka, Aleksandra Konarska, Katarzyna Rakowska, Lena Szwed, Magdalena Robaczewska i Piotr Czuba.
Scenariusz: Bogusława i Kacper Celuch
Reżyseria: Agnieszka Lasek - Piwarska
Choreografie: Alicja Andrzykowska i Julia Ostatek
Oprawa plastyczna: Małgorzata Drela
Kostiumy: Małgorzata Drela, Henryka Stokowiec, Pracownia Strojów Tanecznych „Aida”
Światło: Aleksander Religa
Dźwięki: Marcin Gęborek
Koordynacja projektu: Iwona Tamiołło

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.