JUŻ W KIOSKU

Autobox na międzynarodowych targach zbrojeniowych

2021-09-19 20:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Ponad 400 firm z całego świata, w tym także starachowicka spółka AUTOBOX INNOVATIONS uczestniczyło w tegorocznej 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, podczas którego rokrocznie prezentowane są największe dokonania przemysłu zbrojeniowego z całego świata.

Katarzyna Rychel

Wystawcy zjechali do Kielc w minionym tygodniu. Trzecia w Europie, tuż po targach w Paryżu i Londynie wystawa trwała w sumie cztery dni. Przez ten czas na terenie Targów Kielce, gdzie prezentowali się polscy i światowi liderzy branży obronnej można było zobaczyć śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęty i materiały wojsk chemicznych, a także uzbrojenie i sprzęt lotniczy, sprzęt obrony powietrznej, uzbrojenie jednostek marynarek wojennych.  Swoje stoiska miały także firm, które prezentowały nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Wśród ponad 400 firm i instytucji znalazła się również starachowicka spółka AUTOBOX INNOVATIONS, zajmująca się głównie produkcją, remontami oraz modernizacją wyspecjalizowanych pojazdów wojskowych i cywilnych. Prowadząca działalność od 1995 roku firma dystrybuuje także części zamienne do pojazdów ciężarowych. W punkcie Autoboxu, który jest prawnym następcą producenta samochodów Honker można było zobaczyć zmodernizowanego STARA 266M2z automatyczną skrzynią biegów, Honkera Africa o mocy maksymalnej 107 kw, przygotowanego na rynki afrykańskie i azjatyckie oraz ciężarowo-osobowego AH 20.44 o wysokiej mobilności. Warto przypomnieć, że Spółka Autobox jest właścicielem marki Honker w pełnym zakresie.

-Jesteśmy między innymi właścicielami nazwy, dokumentacji i linii produkcyjnej, którą kupiliśmy od syndyka. W roku 2018 wykonaliśmy głęboką modernizację Honkera do wersji M-AX i zdobyte wówczas doświadczenie wykorzystaliśmy przy budowie całkiem nowego pojazdu, któremu nadaliśmy roboczą nazwę AH 20.44 . Temat „Honker” został właściwie "zamknięty" przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a stworzony przez nas projekt AH jest jakby kontynuacją produktu, który znajduje się na wyposażeniu polskiej armii od ponad 30 lat - mówił w rozmowie z GAZETĄ kilka miesięcy temu wiceprezes spółki Krzysztof Siekański.

Punkt starachowickiej spółki cieszył się ogromną popularnością wśród odwiedzających, którzy z zaciekawieniem dopytywali o szczegóły techniczne wszystkich pojazdów.

Ale MSPO to nie tylko interesujące sprzęty i pojazdy. To także okazja do nawiązania porozumień, nowych umów czy kontraktów. Co przyniosą tegoroczne targi? Tego być może dowiemy się już wkrótce.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2021-10-19

"Szpital dla Starachowiczan" - w czwartek protest mieszkańców

Decyzja wojewody świętokrzyskiego o ponownym przekształceniu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w szpital jednoimienny - dedykowany wyłącznie chorym na koronawirusa, spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców. W czwartek (21 października) odbędzie się protest „Szpital dla Starachowiczan”. 
Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

2021-10-19

Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

Miasto Starachowice ogłosiło przetarg na przebudowę placu dworcowego wraz z budową parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych. Gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję 8.674.845,70 zł brutto. Zainteresowane postępowaniem firmy, mogły składać oferty do 30 września br. W minionym tygodniu, w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieszczono informację z ich otwarcia.
Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

2021-10-18

Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, od 1 listopada br., ponownie zostanie przekształcony w placówkę jednoimienną dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak poinformował na antenie Radia Kielce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, od dziś (poniedziałek, 18 października), lecznica w Starachowicach wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z innymi, niż COVID-19 schorzeniami.

2021-10-17

"Elena... rozmowa niedokończona" - już we wtorek w Gazecie

Spośród wszystkich miast Polski wybrała Starachowice. Tu postanowiła poszukać stabilizacji i się udało. Jej dobre życie przerwał dramat, który rozegrał się w październikowy (11 października) poniedziałek. Życia Eleny nie udało się uratować, a wywiad, który zaczęłyśmy pozostanie niedokończony...
Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

2021-10-15

Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że od 1 listopada 2021 roku, bankiem prowadzącym obsługę budżetu Miasta Starachowice będzie SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie przy al. Jana Pawła II 17. Oznacza to zmianę numerów kont bankowych, na które wnosimy lokalne opłaty, jak np.: podatki od nieruchomości czy opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Forum Współpracy  w starachowickim technikum

2021-10-15

Forum Współpracy w starachowickim technikum

W środę, 29 września 2021 r., w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego i w ZSZ nr 2 w Starachowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli starachowickich przedsiębiorstw z uczniami w ramach tzw. Forum Współpracy. Konferencja zawodowa została zorganizowana przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice S.A., w ramach projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

2021-10-14

Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego, Oddział Pediatryczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w całości dedykowany jest dzieciom z podejrzeniem lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2. 
Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

2021-10-14

Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

Ruszył kolejny projekt Grupy Cerrad, w ramach wewnętrznego programu grantowego wspierającego inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności -  "Pomagajmy razem". Tym razem, starachowickie przedsiębiorstwo zaangażowało się w akcję prowadzoną przez kieleckie Stowarzyszenie "Skrzydlaci Dzieciom" pod nazwą „Wzmacniamy Odporność z miodów i owoców”. 
Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

2021-10-13

Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

Tak wygląda sytuacja po poniedziałkowym wpisie prezydenta, w którym odniósł się do nadużycia zaufania przez prezesów ZEC i "Starachowiczanki" - Marcina Pochecia i Jarosława Warszawę i nieetatowego członka zarządu Rady Powiatu Roberta Sowulę.