JUŻ W KIOSKU

50-lecie państwa Sar

2021-02-23 18:00:49

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Jubileusz Złotych Godów to wyjątkowe święto, przeżyć ze sobą pół wieku to przecież nie lada wyczyn. Małżeńska codzienność to przede wszystkim miłość, wyrozumiałość i cierpliwość - Jadwiga i Marian Sarowie pokazują, że da się dochować wierności złożonej przed laty przysiędze.
To był upalny ranek, 25 lipca 1970 roku. Jadwiga i Marian będą sobie obiecywać, że nikt i nic ich nie rozdzieli. Pogoda piękna, ślub cywilny, a potem oczekiwanie na kościelny i wtedy... - Lunął deszcz. To była taka burza z piorunami, że zabrakło prądu - śmieje się Jadwiga Sar i dodaje, że nie pogoda nie rokowała najlepiej. - Na szczęście - powie - szybko przeszło, wyszło przepiękne słońce i do ślubu kościelnego poszliśmy w prawdziwie letniej aurze. Na pytanie o sukienkę uśmiecha się. - Oczywiście, że pamiętam. Biała, z rękawem 3/4 i koronkowym haftem, stójka, do tego bukiecik z czerwonych goździków, wtedy o inne kwiaty było trudno. Ślub biorą w siennie, ale do Starachowic wracają, bo tu, W REMOT - pracuje mąż Jadwigi, Marian Sar. Mijały lata, na świat przychodziły dzieci, syn i córka, potem wnuki - tu mogą poszczycić się czwórką, trzema chłopcami i jedną wnuczką, za chwilę (w kwietniu) zostaną pradziadkami. Kilka dni temu obchodzili 50 -lecie pożycia małżeńskiego, z tej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego w Starachowicach otrzymali medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Pewnie nie obyło się bez burz, ale trwają, w miłości i szacunku, w przyjaźni, lepszych i gorszych momentach. Razem jeżdżą na wycieczki z OM PTTK, aktywni, głodni świata i wrażeń.... oby jak najdłużej.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Twarze Starachowic

2024-04-26

Twarze Starachowic

Setki starachowiczan uwieczniło swoje twarze na fotografiach autorstwa Małgorzaty Zatorskiej, prezeski Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. To oryginalne przedsięwzięcie jest elementem trwających obchodów 400. rocznicy wydania dokumentu założycielskiego Wierzbnika, protoplasty Starachowic.       
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"