JUŻ W KIOSKU

Charytatywna akcja szpitala

2023-08-10 11:18:15

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Tylko do 15 sierpnia br. (lub do wyczerpania miejsc) prowadzone są zapisy do udziału w starachowickim biegu charytatywnym, organizowanym przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Dyrekcja Szpitala zachęca do udziału w wydarzeniu i wsparcia osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.

fot. nadesłana

Po raz kolejny bieg charytatywny odbędzie się wokół kompleksu głównego budynków PZOZ. Choć wydarzenie zaplanowane jest na dzień 10 września br. (niedziela)  to rejestracją na to wydarzenie należy się spieszyć. Starachowicki bieg realizowany jest w ramach ogólnopolskiej imprezy zainicjowanej w 2008 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Całkowity dochód przeznaczany jest na zakup protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, opiekę psychoonkologów, finansowanie nierefundowanych zabiegów i leków oraz na działania profilaktyczne.

Zarejestruj się!

Rejestracja prowadzona jest przez stronę www.onkobieg.pl w zakładce „bieg wirtualny” (tj. bieg odbywający się poza stolicą). Każdy uczestnik po założeniu osobistego profilu ponosi koszty zakupu tzw. pakietu startowego w kwocie 60 zł. (tj. koszulki i medalu), który otrzymuje kurierem na podany adres korespondencyjny. Należy pamiętać o właściwym doborze rozmiaru zgodnie z podaną tabelą, tak by górna część stroju była wygodna i nie krępowała ruchu podczas biegu w dniu 10 września br. Kolejnym krokiem przy rejestracji jest zaznaczenie liczby kilometrów deklarowanych do pokonania w ciągu godziny w dniu imprezy. Następnie uczestnicy są zachęcani do dokonania dobrowolnej wpłaty na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Warto dodać, że za każdy pokonany przez uczestników biegu kilometr sponsorzy wydarzenia przekazują stosowne środki finansowe, które powiększają pulę pochodzącą z darowizn. Pozyskane w ten sposób fundusze w całości przeznaczane są na pomoc i wsparcie pacjentów onkologicznych.

Każdy w swoim tempie!

Warto pamiętać, że Onkobieg to nie zawody sportowe, a impreza charytatywna. Liczy się uczestnictwo, pojawienie się na starcie i pokonanie zadeklarowanej liczby kilometrów. Każdy uczestnik sam decyduje o tempie i formie godzinnej aktywności fizycznej wokół budynków starachowickiego Szpitala - może to być sprint, slow jogging lub spacer z kijkami. Przekraczając linię mety jest się wygranym i zasłużenie można sobie medal zawiesić na szyi. Trasa będzie wiodła wokół kompleksu budynków PZOZ spod wejścia do poradni specjalistycznych, przez parking przylegający do lądowiska, obok budynku z "Oknem życia", za budynkami Zakładu Patomorfologii i kuchni, przed dawnym budynkiem PSKS-u, następnie w kierunku ul. Batalionów Chłopskich obok Stacji Dializ, Oddziału Zakaźnego, apteki, z powrotem do wejścia do poradni specjalistycznych. Jedno okrążenie liczy 1 km.

#16onkobieg

Zapraszamy do wspólnego biegania wokół budynków starachowickiego Szpitala w dniu 10 września 2023 roku. Warunkami uczestnictwa są rejestracja online na stronie głównego organizatora, dobrowolna wpłata na rzecz Stowarzyszenia Sarcoma i 60 minutowa aktywność fizyczna w godzinach między 7.00 a 12.00 w dniu imprezy. Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zachęca do wzięcia udziału w biegu głównym zaplanowanym wstępnie na godzinę10.00. Uczestnicy ruszą spod wejścia do poradni specjalistycznych od strony ul. Batalionów Chłopskich. Dobrym zwyczajem jest potwierdzenie swojego uczestnictwa w biegu poprzez publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych z oznaczeniem #onkobieg lub #16onkobieg, co pozwoli głównym organizatorom imprezy charytatywnej na śledzenie wydarzenia.

Warto wiedzieć!

Onkobieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Sarcoma cyklicznie od 2008 roku. Co roku bierze w nim udział ponad 2000 osób - zarówno zawodowych sportowców, jak i biegaczy amatorów, także o kulach, czy na wózkach inwalidzkich. Główny bieg charytatywny tzw. „stacjonarny” odbywa się rokrocznie w Warszawie, a towarzyszą mu biegi tzw. „wirtualne” organizowane w dowolnych miejscach na ziemi. Starachowicki Szpital wzorem ubiegłego roku zgłosił organizację biegu charytatywnego w naszym mieście. Celem biegu jest zbiórka pieniędzy na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia. Do tej pory Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zorganizowało 15 takich imprez i zebrało ponad milion złotych na ratowanie życia i zdrowia.

info nadesłana

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy. 
Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

2023-12-05

Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

Gmina Starachowice w swoich zasobach posiada wiele budynków liczących po kilkadziesiąt lat, które są w fatalnym stanie technicznym i opalane są kopciuchami. Część z nich nadaje się do wyburzenia, a część do remontu. 
Świąteczne kolędowanie dla Amelki

2023-12-05

Świąteczne kolędowanie dla Amelki

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną, podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2,5-letniej Amelki Tuz.
Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

2023-12-04

Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

Miejskie iluminacje, lodowisko, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. I atrakcja, której najbardziej wypatrują mali mieszkańcy Starachowic, czyli odwiedziny Świętego Mikołaja.   
Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

2023-12-04

Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

Remont ulicy Chopina ma zapewnione finansowanie i realizacja powinna nastąpić od wiosny 2024 roku. Natomiast ulica Pileckiego nie ma jeszcze dokumentacji. Podczas jednej z konferencji prezydent Starachowic Marek Materek został zapytany o bieżącą informację dotyczącą tych inwestycji.