reklama

Co, gdzie, kiedy

  Patriotycznie na Wykusie

Wrześniowe Spotkania Dzieci i Młodzieży na Wykusie – uroczystość o charakterze patriotycznym organizowana od lat przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi im. Świętokrzyskich Partyzantów AK oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach - odbędzie się w tym roku 29 września (piątek) od godziny 9.30. Organizatorzy zapraszają, a w programie przewidziano: plenerową mszę świętą, złożenie wiązanek pod kapliczką, program artystyczny upamiętniający bohaterską walkę żołnierzy, spotkania z kombatantami. Dla wszystkich uczestników gorący poczęstunek przygotowany przez drużyny harcerskie. Chętnym udziału w uroczystościach zapewniono transport autokarowy. Zgłoszenia telefoniczne: Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi: 41 271 20 12, SOSW w Starachowicach ul. Staszica 16: 41 274 71 73. Koordynator tel.:  513 857 119.

 

                                    Pamięci Druha Derlatki

 Oddział Międzyszkolny PTTK, Gimnazjum nr 1 i Koło Przewodników Świętokrzyskich przy Oddziale Międzyszkolnym PTTK w Starachowicach zapraszają na "Spotkanie na Wykusie" - 29 września br. o godz. 11.00. Jest kilka tras dotarcia: ze Starachowic z ul. Nowowiejskiej szlakiem czarnym, z Mostek z zapory szlakiem zielonym, z Bodzentyna z Rynku szlakiem niebieskim, ponadto każdy może zaprojektować własną, dowolną trasę pieszą lub rowerową. W programie; akcja "Nasze Góry – Czyste Góry", gawęda, konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Spotkanie poświęcone jest pamięci druha Stefana Derlatki - zmarłego 18 września br. - żołnierza AK, instruktora ZHP, przewodnika świętokrzyskiego, 78. rocznicy powstania Państwa Polskiego, 74. rocznicy walk na Wykusie i Światowemu Dniu Turystyki.

                      Jubileuszowy koncert

Chór Kameralny Portamento MDK, świętuje 25 - lecie działalności artystycznej. Z tej okazji organizowany jest koncert muzyki sakralnej, który odbędzie się w sobotę 30 września 2017 r. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach, ul. Złota 1. Początek koncertu godz. 19.00.

                                     Festiwal filmowy i koncert Tymona

  Starachowickie Centrum Kultury zaprasza w dniach 29 września - 1 października br. na festiwal "PATRZ WIĘCEJ!" - cykl autorskich filmów dokumentalnych i niezależnych.Prezentowane  będą w sali widowiskowo - kinowej, 29 bm. o godz. 10.00 i 30 bm o godz. 17.00. Widzowie obejrzą filmy: Koniec świata, Kiedy będę ptakiem, Paparazzi,  Ślimaki i Trampkarze. 1 października o godz. 18.30 odbędzie się natomiast koncert Tymona Tymańskiego. Imprezy są biletowane.

 

                                           Planszówki w SCK

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na szóste z serii spotkań poświęconych grom stołowym już 1 października od godz. 12.00 do godz. 20.00! Oferta gier jest już znacznie szersza, a SCK przygotował ponad 50. Obecny będzie Artur Jeziorski z Kielc - ojciec, mąż, planszówkowicz, miłośnik RPG, pełnokrwisty Geek z tradycjami! Spotkanie jest absolutnie darmowe, mile widziane są również własne gry. Wydarzenie skierowane jest od dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej wieku przedszkolnego, które przyjdą z opiekunem.

 

 

                                   Śladami Stanisława Staszica

 Muzeum Przyrody i Techniki organizuje w październiku br. I Rajd Edukacyjny Śladami Stanisława Staszica. To impreza współtworzona wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, a dokładnie Studenckim Kołem Naukowym Zarządzanie. Dla uczestników przygotowano trasy piesze, rowerową i samochodową. Najdłuższa ma 96 kilometrów, a najkrótsza 6 kilometrów. Punktem docelowym każdej jest Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 508-694-753 lub na stronie www.tp.agh.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są natomiast do 25 września br. Koszt uczestnictwa 8 zł od osoby.

 

 

 

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ