JUŻ W KIOSKU

Życzliwa szkoła

2021-11-23 10:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Światowy Dzień Życzliwości to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, jest to także apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości, która dotyczy wielu z nas.

fot. SP Adamów

Do idei życzliwości przyznaje się społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie. W tej placówce to święto stało się już tradycją. Nie inaczej było w tym roku, za organizację tego sympatycznego dnia wzięły się Katarzyna Pocheć, wychowawczyni klasy VI oraz Edyta Chodzyńska, rękawy zakasał Szkolny Samorząd Uczniowski.

W tym roku szkolnym wydarzenie zostało poprzedzone klasowymi wyborami na najsympatyczniejszą osobę w każdej z klas 4-8. W czwartek, 18 listopada, w całej szkole od rana było radośnie i słonecznie, a skoro symbolem Dnia Życzliwości jest kolor żółty, to niemal każdy miał na sobie coś w tej radosnej barwie. Samorząd Uczniowski od rana witał przychodzących do placówki cukierkiem i miłym słowem. Na dekoracjach, które zdobiły szkolny korytarz, także pojawiły się miłe słowa w postaci zrywek, dzięki czemu można było ofiarować je dowolnej osobie. Jednym z najweselszych momentów dnia był taniec belgijka odtańczony na szkolnym korytarzu przez wszystkich uczniów.

Punktem kulminacyjnym był moment, gdy cała szkolna społeczność zebrała się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w ogłoszeniu wyników plebiscytu na najsympatyczniejszą osobę w każdej klasie. W klasach 4 - 8 byli to: Mikołaj Głowacki, Jakub Sobierski, Julia Klaga, Emilia Piętak i Dawid Cholewiński.

Jednak nie tylko klasy starsze przygotowały się do radosnych obchodów. Młodsi uczniowie, począwszy od oddziału przedszkolnego do klasy 3 przygotowali pełne życzliwości „serduszkowe” plakaty. Wszystkie zostały zaprezentowane na szkolnym forum podczas zgromadzenia w sali gimnastycznej i nagrodzone gorącymi brawami. Uroczystość zakończono ponownym odtańczeniem radosnej i pełnej życzliwości belgijki.

Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ na długiej przerwie klasa 6 i Samorząd Uczniowski rozpoczęli sprzedaż samodzielnie upieczonych pysznych babeczek. Dochód z nich został przeznaczony na zakup zabawek dla dzieci z pogotowia opiekuńczego w ramach akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, do której szkoła z Adamowa przystąpiła z przyjemnością. Pochmurny dzień za oknem nie był w stanie nikomu zepsuć humoru, wszyscy tego dnia uśmiechali się do siebie i każdy miał dobre słowo dla drugiej osoby.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.