JUŻ W KIOSKU

Znowu oszustwa w internecie. Łącznie stracili ponad 20 tysięcy złotych

2021-10-09 11:46:53

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Tylko w piątek (8 października) do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw w internecie. Poszkodowani, łącznie, stracili ponad 20 tysięcy złotych.

fot. pixabay.com

Pierwsze zgłoszenie pochodziło od 78-letniej mieszkanki Starachowic. Kobieta, około rok temu, na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie firmy. Z ogłoszenia wynikało, że kiedy wpłaci na ich konto 250 euro, to te pieniądze będą obracane, a ona będzie miała duże zyski. W trakcie "obracania" jej pieniędzmi telefonowała do niej nieznana osoba, która wskazywał, ile juz starachowiczanka zarobiła. Informowała również, że jeśli kobieta chce zarabiać jeszcze więcej, to musi wpłacić dodatkowe pieniądze, co uczyniła. Podała również dane do swojego konta, z którego nieznany sprawca w 24 września 2020 roku wypłacił 16,684 złotych.

Drugie zawiadomienie złożył 39-latek z gminy Brody. Jak informuje Zespół Prasowy KWP w Kielcach, mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że 7 października br., na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży fotelik. Skontaktowała się z nim osoba z chęcią dokonania zakupu i przesłała mu link, w który on wszedł. Następie, osoba ta ponownie się z nim skontaktowała celem potwierdzenia kodu weryfikacyjnego, co też mężczyzna zrobił. W ten sposób z jego konta wypłacono kwotę 4500 złotych. Jak sprawdził, zostały one wypłacone w bankomacie na Ukrainie. 

 

/źródło: KWP w Kielcach/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zatrzymani za rozbój

2021-10-19

Zatrzymani za rozbój

Poniedziałkową (18 października) decyzją Sądu Rejonowego w Starachowicach, najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzą cztery osoby – mieszkańcy powiatów skarżyskiego i krakowskiego. To efekt działań i zatrzymań przez funkcjonariuszy starachowickiej jednostki. Śledczy ustalili, że dwie kobiety i dwóch mężczyzn dokonali kilku rozbojów.
Uratowali życie 43-letniej kobiety

2021-10-14

Uratowali życie 43-letniej kobiety

We wtorkowe (12 października) popołudnie, do dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. W trakcie rozmowy, straciła przytomność. Na miejsce interwencji zostały wysłane odpowiednie służby: straż pożarna, załoga pogotowia ratunkowego oraz policjanci z Komisariatu Policji w Brodach, którzy na miejsce dojechali pierwsi.
Włam w Starachowicach. Straty oszacowano na 7 tysięcy złotych

2021-10-12

Włam w Starachowicach. Straty oszacowano na 7 tysięcy złotych

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, w poniedziałek (11 października) wpłynęło zgłoszenie o włamaniu i kradzieży w jednym ze starachowickich budynków użyteczności publicznej.
Śledczy badają okoliczności zgonu 51- letniej kobiety

2021-10-11

Śledczy badają okoliczności zgonu 51- letniej kobiety

Policja i prokuratura ustalają okoliczności śmierci 51-letniej obywatelki Ukrainy. Ciało kobiety znaleziono poniedziałek (11 października) w budynku, w którym pokoje wynajmują osoby przyjeżdżające do Starachowic zza naszej wschodniej granicy. 
Ktoś uszkodził samochód. Straty wynoszą 4 tysiące

2021-10-10

Ktoś uszkodził samochód. Straty wynoszą 4 tysiące

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, w sobotnie (9 października) popołudnie zgłosił się 38-letni mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące zniszczenia samochodu.
Kolejne oszustwo internetowe

2021-10-10

Kolejne oszustwo internetowe

Mimo apeli i ostrzeżeń, wciąż jesteśmy nieostrożni podczas transakcji wykonywanych w intrenecie. Wczoraj informowaliśmy o dwóch oszustwach internetowych na kwotę ponad 20 tysięcy złotych, które policjantom zgłoszono w piątek (8 października). W sobotę (9 października), starachowiccy mundurowi odebrali kolejne zgłoszenie.  
28-latek doznał poważnych obrażeń kręgosłupa

2021-10-10

28-latek doznał poważnych obrażeń kręgosłupa

Do wypadku drogowego, w wyniku którego ucierpiał 28-letni mężczyzna, doszło w sobotni (9 października br.) późny wieczór w gminie Brody.
Wypadkowy poranek. Trzy osoby zabrane do szpitala

2021-10-08

Wypadkowy poranek. Trzy osoby zabrane do szpitala

W piątkowy (8 października) poranek, tuż po godzinie 7, przy ulicy 6 września w Starachowicach doszło do wypadku z udziałem pieszych.
Wandal zatrzymany. Ze swojego czynu będzie tłumaczył się przed sądem

2021-10-07

Wandal zatrzymany. Ze swojego czynu będzie tłumaczył się przed sądem

Mundurowi z Posterunku Policji w Mircu zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o zniszczenie szyby w wiacie przestankowej. Wartość strat oszacowano na kwotę 650 złotych.