JUŻ W KIOSKU

Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29 17:15:07

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.

- Podobnie jak w ubiegłym roku postawiliśmy na wynajem sztucznego lodowiska. Sztuczne lodowisko o powierzchni 600 metrów kwadratowych podobnie jak w ubiegłym roku stanie w sąsiedztwie krytej pływalni - mówił podczas wtorkowej (29 listopada br.) konferencji prasowej prezydent Starachowic, Marek Materek. - Lodowisko rozmiarowo będzie podobne do tego, które mieliśmy w ubiegłym roku. Natomiast będzie mieć inny kształt i przeszklone bandy. Trochę inna będzie też technologia samego lodowiska, co gwarantuje, że będzie ono energooszczędne dzięki temu tańsze w eksploatacji.

Z obiektu będzie można korzystać od 1 grudnia do 28 lutego. Wypożyczalnia sprzętu wyposażona zostanie w 150 par łyżew, czyli więcej niż w ubiegłym roku, będzie także usługa ostrzenia. Sprzęt do jazdy będzie można wypożyczyć w cenie 5 zł – dzieci i 10 zł – osoby dorosłe.

Lodowisko zostanie oświetlone, a zamontowane nagłośnienie umożliwi organizację imprez. Oficjalne otwarcie lodowiska odbędzie się już w piątek, 2 grudnia. 

- W sąsiedztwie lodowiska stanie food truck serwujący gorące napoje i posiłki, a pobliska wiata zostanie tymczasowo przerobiona na ogrzewaną poczekalnię – dodaje Prezydent Materek.

Ze starachowickiego lodowiska będzie można korzystać w godzinach od 9.00 do 21.00, plusem będą krótsze przerwy techniczne, a dodatkowo w godzinach od 9.00 do 13.00 będzie można jeździć, wykupując jeden bilet wstępu.

Bilety dostępne będą w cenach: 12 zł - normalny i 6 zł - ulgowy. Szkoły będą mogły korzystać z biletów grupowych w cenie po 3 zł od osoby. Karnety na 11 wejść będzie można kupić za 100 zł – dorośli i 50 zł – dzieci. Bilety rodzinne będą do nabycia w cenie – 20 zł.

Lodowisko w ubiegłym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

- Miesięcznie gościliśmy tu około 10 000 osób, a wpływy uzyskane ze sprzedaży biletów wyniosły ponad 100 tys. zł, co pokrywa koszty wynajmu – informuje prezydent.

prezydent Starachowic Marek Materek i dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł / fot. UM Starachowice

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.
Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

2023-01-23

Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

Za nami kolejne posiedzenie starachowickiej Rady Rozwoju Miasta, czyli ciała opiniodawczo-doradczego powołanego w ramach realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Głównym przedmiotem ostatniego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania rocznego z realizacji projektu norweskiego.
Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

2023-01-20

Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

W piątkową (20 stycznia br.) noc, około godziny 2 w starachowickich zakładach mięsnych Animex doszło do wypadku, w którym ucierpiała 40-letnia kobieta. Komunikat dotyczący zdarzenia wydała firma Animex Foods. 
Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

2023-01-20

Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

Podczas poniedziałkowej (16 stycznia br.) wizyty w Starachowicach Jarosława Kaczyńskiego, przy ulicy Radomskiej, podobniej jak rok temu, pojawiła się grupa protestujących osób.