JUŻ W KIOSKU

Zimowa atrakcja Starachowic

2021-12-02 09:53:31

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Prezydent Starachowic Marek Materek i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Szczygieł, podczas środowej (1 grudnia) konferencji, poinformowali o zimowej atrakcji dla mieszkańców, jaką jest uruchomienie "Lodowiska pod Choinką".  Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w sobotę (4 grudnia). Lodowisko znajduje się na terenie MOSiR przy ul. Szkolnej - koło basenów letnich.

lodowisko znajduje się przy ulicy Szkolnej / fot. Gazeta Starachowicka

Powierzchnia lodowiska to 600 mkw, a jego wymiary to 20x30 metrów. Dla użytkowników przygotowano do wypożyczenia 100 par łyżew, a także delfiny lub misie do nauki jazdy na łyżwach. Koszt przygotowania terenu oraz wynajęcia na trzy miesiące wynosi 150.000 zł. Lodowisko będzie czynne od 9.30 do 21.30 (z podziałem na godzinne sesje i przerwy techniczne w godzinach: 13.30-14.30; 18.30-19.00), codziennie, oprócz Wigilii, Bożego Narodzenia i Nowego Roku, od 4 grudnia 2021 roku do 28 lutego 2022 roku.

Na sobotnią (4 grudnia) inaugurację "Lodowiska pod Choinką" przygotowano szereg atrakcji.

- O godz. 17.00 zaplanowano prezentacje wokalne, pokazy jazdy figurowej na łyżwach, pierwszy towarzyski mecz hokejowy między Skarżyskiem a Radomiem o puchar prezydenta Starachowic. Potem otwarte warsztaty nauki jazdy, którą potem będzie można szlifować do godz. 21.00 za darmo - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach Krzysztof Szczygieł. 

Jak zapowiada, lodowisko odporne na warunki atmosferyczne.

- Do +8-10 stopni płyta się utrzyma, a jeśli nie będzie intensywnych opadów deszczu przez trzy miesiące - informuje K. Szczygieł. 

Użytkowanie będzie płatne (ceny za godziną sesję): 

  • bilet normalny - 10 zł; 
  • bilet ulgowy - 5 zł;
  • bilet rodzinny – 15 zł (rodzic/rodzice z dzieckiem/dziećmi);
  • wypożyczenie łyżew - 10 zł; 
  • wypożyczenie kasku ochronnego - 5 zł;
  • ostrzenie łyżew - 10 zł;
  • wypożyczenie "Misia" lub "Delfina" do nauki jazdy na łyżwach - 10 zł.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

2022-01-21

Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

Decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska, w piątek (21 stycznia) na stanowisko prezesa Zarządu miejskiej spółki został powołany Piotr Paweł Urbanek. 
Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

2022-01-21

Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

Ciemność zapanowała w środowy (19 stycznia) wieczór na osiedlu Żeromskiego. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 24 stycznia br.
Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

2022-01-20

Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

Prezydent Starachowic, który od przeszło 7 lat osobiście prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, zajął 3 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku.    
Wega nadal poszukiwana

2022-01-19

Wega nadal poszukiwana

Wega, sunia rasy mały munsterlander, zaginęła rok temu. Jej rodzina wciąż wierzy w szczęśliwe zakończenie. 
Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

2022-01-19

Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił szczepienia przeciwko Covid - 19 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (ul. Batalionów Chłopskich 6). Rejestracji można dokonać poprzez bezpłatną infolinię, na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając sms lub dzwoniąc do punktu szczepień. 
Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.
Podziękowania dla Ewy Skiby

2022-01-19

Podziękowania dla Ewy Skiby

Prezydent Miasta Marek Materek, starostą starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz były starosta Piotr Babicki podziękowali Ewie Skibie, która po 7 latach pracy w Urzędzie Miejskim ustępuje ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta ds. gospodarczych.
Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

2022-01-17

Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

W poniedziałek (17 stycznia) rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach Iwona Tamiołło poinformowała, że Prezydent Starachowic Marek Materek odwołał Ewę Skibę ze stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych.
Osierocili nastoletniego syna

2022-01-17

Osierocili nastoletniego syna

Na początku stycznia informowaliśmy o dramacie, do którego doszło w jednej ze starachowickich rodzin. Mieszkaniec miasta zmarł na Covid-19, a jego żona przetransportowana ze Starachowic do Lublina walczyła o życie podłączona do aparatury ECMO. Jak poinformowała m.in. Telewizja Polsat, życia 50-latki nie udało się uratować.