JUŻ W KIOSKU

Zgromadzili się wokół Lema

2021-10-10 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach obchodów Roku Stanisława Lema i przypadających na ten rok setnych urodzin znakomitego pisarza, zorganizowała spotkanie z Danielem Odiją - pisarzem, dziennikarzem, autorem słuchowisk radiowych.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna

W spotkaniu brała udział młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, dla której była to fantastyczna okazja na poznanie postaci tego mistrza literatury science-fiction. Dowiedzieli się miedzy innymi, że tablety, e - booki, smartfony to nie pieśń teraźniejszości, były one przewidziane przez Lema lata temu. Prowadzący spotkanie w barwny sposób przedstawił świat pisarza, przypomniał, że jedna z planetoid krążących wokół Słońca nosi jego nazwisko. Nie obyło się bez ciekawostek, młodzi czytelnicy dowiedzieli się także, że Stanisław Lem przepadał za marcepanami i chałwą.

W drugiej części spotkania odbyła się premiera gry „Cosmicam”, opartej na twórczości Stanisława Lema, w tym powieści „Solaris” oraz zbiorze opowiadań „Opowieści o pilocie Pirxie”. Młodzież dostała instrukcje oraz kody QR do gry

Wraz z młodzieżą w spotkaniu uczestniczyła Lucyna Prokop - kierownik internatu oraz Katarzyna Osińska - instruktor.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.