JUŻ W KIOSKU

Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19 19:38:42

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 

Przypomnijmy, że nagroda (żelazny sygnet z obręczą) nawiązuje do znaleziska, na które natrafiono w 1930 r. podczas badań archeologicznych na cmentarzysku z początku okresu rzymskiego (ok. III w n.e.) w Starachowicach. Statuetki wykonane zostały przez starachowickiego rzeźbiarza Leszka Drożdża, na oryginalnym pierścieniu znajdziemy wyrzeźbioną postać bogini Ateny oraz postać bogini Nike.  Nagroda ta wskazuje także na ciągłość działań przemysłowych na terenach powiatu starachowickiego. 

Nagrodą Gospodarczą Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” władze powiatu chcą promować najlepsze przedsiębiorstwa działające na terenie powiatu, inspirować je do rozwoju, wspierać postawy proinwestycyjne i konkretne innowacyjne działania, służące zwiększaniu konkurencyjności między przedsiębiorstwami. Bo właśnie rywalizacja, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, jest kołem napędowym wszelkiego rozwoju.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: - mikroprzedsiębiorstw – zatrudniających do 10 pracowników, - małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników, - średnich przedsiębiorstw – zatrudniających do 250 pracowników, - dużych przedsiębiorstw - zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Wyboru dokonała Kapituła, pod przewodnictwem starosty Piotra Ambroszczyka. W jej skład weszli wicestarosta Dariusz Dąbrowski, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu, Jarosław Nowak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Gach - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach, Jacek Domagała - Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.

Jak wyglądała sytuacja w tym roku? 

Laureaci nagrody Żelazny Pierścień dla Firm roku 2022 to Sylwester Skorzyński PPH SKORMET. ZPH GAL – BET, Piekarnia Wąchock, Akademia Przedsiębiorczości sp. z o.o . i STAR SAN DUO Dominik Pater, Paweł Pater Spółka komandytowa. 

Nie przyznano nagrody w kategorii dużych przedsiębiorstw, ale po raz pierwszy przyznano nagrodę Przyjaciela Powiatu. Odebrali ją Jan Tamiołło i Eugeniusz Majchrzyk. 

Po gali wręczenia nagród starachowiczanie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu artystów Łódzkiego Teatru Piosenki. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.
Przed nami Noc Muzeów

2023-05-13

Przed nami Noc Muzeów

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych, jedyna okazja gdy  muzea, galerie sztuki, domy kultury udostępniają swoje zbiory w godzinach nocnych, zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą. W Polsce odbędzie się już dwudziesty raz.