JUŻ W KIOSKU

Zaśpiewali na scenie Parku Kultury

2021-06-11 09:57:38

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Za nami 38 Dziecięcy Festiwal Piosenki. Szesnaście piosenek wykonanych przez starachowickie przedszkolaki to był prawdziwa muzyczna uczta.

fot. Katarzyna Gritzmann

Żeby stanąć na scenie przed uważnie obserwującą publicznością trzeba wykazać się niezwykłą odwagą, do tego mali artyści zadbali także o sceniczny wizerunek, stroje sukienki, kolorowe kapelusze czy służbowe mundury dopełniły obrazu fantastycznej imprezy. Konferansjerkę wziął na siebie 7 - letni Wojtek Kogut, który chyba urodził się na scenie, bo z taką swadą i znajomością tematu zapowiadał uczestników, że dorośli mogliby się od niego uczyć.

Po wysłuchaniu 16 propozycji muzycznych jury udało się na obrady. W gabinecie dyrektor Agnieszki Lasek Piwarskiej było niezwykle emocjonująco i burzliwie, w końcu jednak zapadły decyzje. Nagrody otrzymało wszystkich 16 młodych wykonawców, ale dziesięcioro wyróżniono szczególnie.

Nagrodę Gazety Starachowickiej (dużego, puchatego misia) zdobyła Wiktoria Marzec z Przedszkola Miejskiego nr 6, która brawurowo i z ogromnym wdziękiem wykonała skoczną piosenkę "Mammaje". Wiktoria lubi jeździć na rowerze, wspinać się na drzewa i trochę łobuzować - w przyszłości zamierza zostać wybitną malarką. W przyznaniu nagrody nie było wątpliwości, ta łobuzerka na drzewach przekonała mnie zupełnie. Wiktoria, trzymam kciuki za marzenia.

Pozostałe wyróżnienia zdobyli Aneta Kowalczyk z Przedszkola Miejskiego nr 15 (nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej), Hanna Kupisz z Przedszkola Miejskiego nr 6 (nagroda Parku Kultury), Jakub Abram z Punktu Przedszkolnego Słoneczko (nagroda Szkoły tańca MiM), Marta Kaniowska z Przedszkola Miejskiego nr 11 (nagroda Muzeum Przyrody i Techniki), Zuzanna Cierpisz z Przedszkola Miejskiego nr 2 (nagroda Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) Kalina Zygan z Akademii Kwadrat (nagroda Starachowickiej Ligi Orlikowej), Gabriela Babicka z przedszkola Kreatywne Nutki (nagroda telewizji Starachowice), Jakub Orłowski z Przedszkola Miejskiego nr 14 i Julia Pomorska z Przedszkola Miejskiego nr 13 (obie nagrody Tygodnik Starachowicki).

38 Dziecięcy Festiwal Piosenki odbył się w czwartek (10 czerwca) wokalne popisy przedszkolaków odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka i Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego.Wyróżnionych wykonawców nagradzali Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych - Aneta Nasternak, Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Lidia Pokuszyńska - przewodnicząca Społecznej Rady Programowej Parku Kultury oraz przedstawiciele sponsorów i jury w składzie Małgorzata Dziamka - dyrektor Szkoły Tańca MiM, Aneta Marciniak - dziennikarka Gazety Starachowickiej, Ewelina Jamka - dziennikarka Tygodnika Starachowickiego, Mateusz Lipiński - przedstawiciel Starachowickiej Ligi Orlików.

Nagrody ufundowali: Gazeta Starachowicka,  Miejska Biblioteka Publiczna im. A Dygasińskiego, Park Kultury, Szkoła Tańca MIM, Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. J. Pazdura w Starachowicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starachowicka Liga Orlikowa, Telewizja Starachowic i Tygodnik Starachowicki.

Festiwal swoim rockowym występem uświetnił Zespół DAMON (Mateusz Wiaderek - śpiew, Antoni Jamka - gitara, Dawid Wesołowski - gitara, Mikołaj Jaśkiewicz – gitara basowa, Maciej Szlęzak - perkusja.

 
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.  
Po ludzku o zwierzętach

2024-03-30

Po ludzku o zwierzętach

W jej pracach widać głęboką fascynację światem zwierząt. Aleksandra Michalska - Szwagierczak od lat ilustruje książki i największą przyjemność sprawia jej rysowanie czworonogów w rolach ludzi. Jej aktualna pasja to przedstawianie myszy jako bohaterów dzieł Szekspira, Cervantesa, czy Jane Austen. Na co dzień jest nauczycielką w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach, gdzie swoim podopiecznym chce przekazać maksimum wiedzy i umiejętności. Po to, by mieli bazę do poszukiwania własnej drogi twórczej. 
Czasy Tadeusza Kościuszki

2024-03-28

Czasy Tadeusza Kościuszki

Pod hasłem "Powstanie kościuszkowskie nad Kamienną" Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zorganizowała u siebie spotkanie z udziałem pasjonatów historii. Była okazja lepiej poznać czasy, w których żył słynny dowódca kosynierów.   
Deklamatorki z III LO

2024-03-28

Deklamatorki z III LO

Michalina Jaroszek i Lena Trawczyńska, uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wygrały pierwszy etap eliminacji do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.