JUŻ W KIOSKU

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie

2022-12-12 12:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już 14 grudnia (środa) w Sali Konferencyjnej „Olimpia” Urzędu Miejskiego o godzinie 12 rozpocznie się bezpłatne szkolenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Szkolenie pod nazwą „Jak eksportować i przyciągać inwestycje zagraniczne” realizowane jest we współpracy z Prezydentem Miasta Starachowice Markiem Materkiem. Magistrat zaprasza do aktywnego uczestnictwa przedstawicieli samorządów, instytucji lokalnych, a także naszych przedsiębiorców.

źródło: UM Starachowice

- Organizowane przez nas szkolenia i warsztaty biznesowe pozwalają polskim firmom uzyskać wiedzę na szczeblu operacyjnym w procesie eksportu na nowy rynek. Szkolenia i warsztaty organizujemy z udziałem ekspertów oraz specjalistów posiadających doświadczenie operacyjne na danym rynku. Prowadzimy szkolenia zarówno w Polsce, jak i na wybranych rynkach – zapewniają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Przedstawiciele lokalnych firm z terenu miasta, a także nasi samorządowcy będą mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą szkoleniową PAIH-u już jutro. W środę (14 grudnia) o godzinie 12.00 w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego rozpocznie się szkolenie z zakresu współpracy zagranicznej. Tematem starachowickiego szkolenia to „Jak eksportować i przyciągać inwestycje zagraniczne?”.

Zapraszamy na szkolenie

W trakcie szkolenia eksperci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu omawiać będą tematykę:

1) Możliwości eksportowych oferowanych przez PAIH – omówienie struktury PAIH, metodologii współpracy z przedsiębiorcami, wchodzenia na rynki zagraniczne, oraz narzędzi wspierania eksportu.

2) Wspierania napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych – z omówieniem specyfiki współpracy pomiędzy samorządami a PAIH, dostępnych narzędzi i możliwości w tym zakresie.

3) ABC Eksportu – szkolenie z podstaw działalności eksportowej skierowanej do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozpocząć ekspansję na rynkach zagranicznych.

Organizatorzy przewidują, iż bezpłatne szkolenie w Urzędzie Miejskim potrwa trzy godziny.

W roli ekspertów wystąpią: Grzegorz Gałczyński (Kluczowy Ekspert, Centrum Eksportu PAIH), Rafał Szymaniak (Starszy Konsultant, Centrum Eksportu PAIH) oraz Patryk Szczotka (Starszy Konsultant, Centrum Eksportu PAIH).

W organizację szkolenia zaangażowani zostali ponadto przedstawiciele Departamentu Partnerstwa i Komunikacji PAIH: Dyrektor Marcin Graczyk, Anna Woińska oraz Mirosław Odziemczyk – Pełnomocnik Zarządu Ds. Specjalnych Stref Ekonomicznych.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Świętujemy 400-lecie

2023-06-07

Świętujemy 400-lecie

Starachowice przygotowują się do świętowania 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika, będącego kolebką miasta nad Kamienną. Liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, publikacje naukowe, koncerty czy inscenizacje historyczne będą przypominać o niezwykłym jubileuszu. Obchody rozpoczną się już we wrześniu tego roku i potrwają do kolejnych Dni Starachowic na zakończenie wakacji 2024 roku.
Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

2023-06-06

Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

Administracja Targowiska Miejskiego w Starachowicach informuje, że ze względu na Święto Bożego Ciała tradycyjnie przypadające w czwartek (8 czerwca) handel na Targowisku Miejskim zostaje przełożony na środę (7 czerwca). 
Wybory ławników

2023-06-05

Wybory ławników

Do końca października Rada Miejska w Starachowicach dokona wyboru ławników sądowych. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są w terminie do 30 czerwca 2023 roku. 
Budżet Obywatelski 2024

2023-06-03

Budżet Obywatelski 2024

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Wspólnie wybieramy projekty do realizacji na 2024 rok. Propozycje projektu do zrealizowania może zgłosić każdy zameldowany mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia. Wnioski należy zgłaszać do 30 czerwca – bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańców UM lub internetowo za pośrednictwem nowej strony Budżetu Obywatelskiego.
Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

2023-06-01

Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania. Złote Gody to jednak rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe uroczystości jubileuszowe mają za sobą kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem.
Debata nad raportem o stanie gminy

2023-05-30

Debata nad raportem o stanie gminy

Na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 maja 2023 r., Prezydent Miasta Starachowice przedstawił raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie jego działalności w roku 2022 r., w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W czerwcu odbędzie się debata nad przedstawionym raportem.

2023-05-27

"Starachowicka Strzała" - będą objazdy autobusów!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Komunikacja Miejska informuje, że w niedzielę (28 maja) w godzinach 10:30-14:30 w związku z organizowaną imprezą kolarską „Starachowicka Strzała” nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 0, 2, 7 oraz 19.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2023-05-24

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W czwartek (25 maja br.) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, będzie można oglądać online pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
E-usługi ułatwią życie mieszkańców

2023-05-22

E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Gmina Starachowice rozpoczęła kolejny etap realizacji wielkiego projektu e-usług, który w znaczący sposób zwiększa dostępność mieszkańców do załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Trzeci etap tych działań to między innymi wprowadzenie systemu telefonii VOIP. Telefonia jest gwarantem poprawy jakości obsługi mieszkańca, oszczędności w gminnym budżecie i poprawy cyberbezpieczeństwa.
Spotkanie w sprawie lokalu

2023-05-17

Spotkanie w sprawie lokalu

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg nieograniczony pisemny na wynajęcie w budynku „Pałacyku” lokalu usługowo-handlowego. Spotkanie otwarte w tej sprawie odbędzie się w czwartek (18 maja) o godz. 17. w budynku rewitalizowanej przestrzeni.