JUŻ W KIOSKU

ZAPROSZENIE

2011-11-14 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

IX Rajd Niepodległości

organizowany przez

Referat Sportu, Promocji i Turystyki UM w Starachowicach

oraz PTTK im. Jerzego Głowackiego w Starachowicach

Termin i miejsca Rajdu

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę w dniu 8.11.2010

Miejsce rajdu: Rezerwat Wykus

W programie

- pogadanka historyczna na temat dnia niepodległości oraz walk partyzanckich odbywających się na tym terenie

- ognisko zlotowe godz.12.00

Wykus (miejsce bitwy Oddziałów Partyzanckich AK Ponurego i Nurta z hitlerowcami, pomnik partyzancki, partyzancka droga krzyżowa)

Warunki uczestnictwa

W rajdzie uczestniczyć mogą drużyny zgłoszone przez oddziały PTTK, szkoły i inne organizacje społeczne oraz turyści indywidualni. Uczestnik powinien posiadać ubiór dostosowany do turystyki w zmiennych warunkach pogodowych, wygodne obuwie.

Zgłoszenie udziału

Zgłoszenie indywidualne lub drużynowe należy zgłaszać telefonicznie na numer 41-274-62-68 lub w biurze Oddziału PTTK Starachowice ul. Krywki 1 w godzinach 8-14.30 (od poniedziałku do piątku) do 5. 11.2010 roku. Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.

Świadczenie uczestnika:

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:

- znaczek rajdowy

- potwierdzenie punktów na odznaki turystyczne

- możliwość zdobywania nagród w konkursach

- gorący posiłek na zlocie

Obowiązki uczestnika:

- przestrzeganie warunków regulaminu Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Parków Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich.

Przebieg rajdu

Start godzina 8.00-9.00 ul. Nowowiejska, pętla autobusowa

Kierownictwo rajdu

Kierownik Rajdu – Tomasz Stawski

Kierownik Zlotu - Mieczysław Góźdź

Zastępca Kierownika Zlotu – Iwona Ogrodowska

Trasa rajdu

Od pętli autobusowej przy ulicy Nowowiejskiej- Czarny szlak – Polana Langiewicza – Wykus – ognisko zlotowe – powrót do Starachowic

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

2022-10-04

Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

Podczas ostatniej sesji radni podjęli decyzję o wyborze nowego opiekuna dla Młodzieżowej Rady Miasta. Został nim, rekomendowany na to stanowisko przez młodzieżowych radnych, pracownik Urzędu Miasta, Kamil Stanos. Decyzję podjęto jednogłośnie, a sama uchwała nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych.
ŚwiaTOsfera Nauki

2022-10-02

ŚwiaTOsfera Nauki

Gościnne mury starachowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki okazały się idealnym miejscem do organizacji drugiego dnia kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Wtorkowe spotkania młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych oraz starachowickich liceów poświęcone były różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych.
O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

2022-09-30

O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

W Starachowicach gościła ekipa programu Dzień Dobry TVN, która prosto ze starachowickiego autobusu przeprowadziła wejście "na żywo" - oczywiście w temacie bezpłatnej komunikacji publicznej, która w naszym mieście funkcjonuje od 1 kwietnia br.
Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

2022-09-30

Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

Diamentowe i Złote Gody obchodziły dziś starachowickie małżeństwa z 60 i 50-letnim stażem. Medale za długoletnie pożycie wręczył Jubilatom Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, składając z tej okazji życzenia kolejnych, szczęśliwych i udanych lat w małżeństwie.
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.