JUŻ W KIOSKU

Zakład Energetyki Cieplnej wsparł finansowo drużynę Staru

2023-11-20 15:06:17

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Miejska spółka ciepłownicza ZEC postanowiła wesprzeć finansowo działalność starachowickiego klubu piłkarskiego Star Starachowice, który w tym sezonie gra w III lidze. W ten sposób dołączyła do Miasta Starachowice – głównego sponsora klubu.

Na zdjęciu (od lewej): dyrektor sportowy Staru Sebastian Mazur, Prezes Zarządu Star Starachowice Mirosław Świrta, prezydent Starachowic Marek Materek, prezes ZEC Marcin Pocheć / fot. Gazeta Starachowicka

- Ten sezon w wykonaniu piłkarzy Staru Starachowice jest bardzo dobry. Drużyna prezentuje się znakomicie. Można wręcz ocenić, że Star gra „na szóstkę”. Po rozegraniu 17 kolejek „zielono-czarni” zajmują szóste miejsce. Mamy na koncie 28 punktów i czekamy na kolejne sukcesy naszej drużyny. Oczywiście przy wsparciu Miasta Starachowice, które jest głównym sponsorem klubu. Dziś jest z nami prezes miejskiej spółki ZEC, która już wspiera liczne inicjatywy społeczne oraz sportowe, a od dziś Zakład Energetyki Cieplnej dołącza oficjalnie do grona najważniejszych sympatyków starachowickiego klubu – mówił podczas poniedziałkowej (20 listopada br.) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek.

- ZEC służy dla lokalnej społeczności i jesteśmy społecznie odpowiedzialni za rozwój miasta. Pieniądze przekazane na wsparcie dla klubu nie pochodzą z działalności ciepłowniczej czy komunikacyjnej spółki. Pochodzą z tzw. działalności pozostałej. Spółka ma przecież przychody z dzierżawy gruntów czy nieruchomości. I te pieniądze zostały właśnie przeznaczone na ten szczytny cel – podkreślił prezes ZEC Marcin Pocheć.

Miasto Starachowice wspiera klub Star kwotą 700 tysięcy złotych rocznie. Umowa sponsorska z ZEC to kolejne 100 tysięcy złotych. Te pieniądze są już na koncie starachowickiego klubu.

- Na przyszły rok zaplanowaliśmy wsparcie dla Staru na poziomie 800 tysięcy złotych. Liczę na to, że w 2024 roku klub będzie mógł również liczyć na wsparcie od ZEC-u – dodał prezydent Materek.

Star Starachowice w 17 meczach zdobyli aż 28 punktów. Lider z Krakowa ma ich na koncie 38. Nasza drużyna w 17 meczach odniosła 8 zwycięstw, zanotowała 4 remisy i przegrała 5 spotkań. Zdobyła 26 bramek, straciła ich 17.

- Przed nami jeszcze jeden mecz ligowy w tym roku. W sobotę zagramy w Nowym Targu. To kolejny daleki wyjazd dla naszej drużyny. Każde finansowe wsparcie jest dla nas bardzo przydatne i ważne. Koszty transportu nie należą przecież do najmniejszych, a my wszystkie swoje spotkania rozgrywamy na wyjeździe. Przecież swoje „domowe” mecze rozgrywamy w gościnnym Ożarowie. Tak więc na wszystkie mecze musimy korzystać z transportu, którego ceny nie maleją – dodał prezes Staru Mirosław Świrta.

***

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, jeden z nowych sponsorów Staru (spółka skarbu państwa) nie do końca wywiązał się ze złożonej niedawno deklaracji. 

– Do końca roku jest jeszcze trochę czasu, więc liczymy na to, że wszyscy ci, którzy się zobowiązali udzielić wsparcia, wierzymy, że się z tego wywiążą - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezydent miasta Marek Materek.

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.