JUŻ W KIOSKU

Zaczarowany świat Ewy

2022-11-26 19:49:24

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Artystyczne zacięcie miała od zawsze, dziś wykorzystuje je przenosząc na płótno swoje tęsknoty i marzenia, Jej obrazy przedstawiają pejzaże, surrealistyczne wizje, portrety kobiet, goszczą na nich gejsze. Inspiruje ją głównie Zdzisław Beksiński, a interpretację swoich prac pozostawia odbiorcy. 

Zdjęcia autorstwa Jacka Krełowskiego 

Była ku temu świetna okazja, bo w piątek (25 listopada) w Pełnej Kulturze odbył się wernisaż obrazy starachowickiej artystki Ewy Sepioło Krełowskiej. 

Zimowy krajobraz za oknem jakby stworzony do baśniowych podróży, ciepłe wnętrza Pełnej Kultury sprzyjają zanurzeniu się w świat wyobraźni, dodajmy do tego kieliszek wina i mamy wieczór idealny. Przed oczami przesuwają się obrazy... dosłownie, bo na ścianach rozgościły się lekkie jak piórko baletnice, które przeskakując z płótna na płótno zabierają nas tam, gdzie chcemy. 

Kiedy obserwuję przybyłych gości widzę, że przynajmniej kilkoro z nich stoi przy obrazach nieco dłużej. Zaciekawieni, zainteresowani, lekko zaskoczeni... Jakby odnaleźli jakiś klucz. Sama zresztą spodziewałam się wernisażu lekkiego, a dostałam psychoanalityczny spektakl. Przynajmniej jeden obraz to taki mój ukryty mrok i jestem pewna, że uważni odbiorcy obrazów artystki mieli podobne odczucia. "Mój" obraz pozwolę sobie zachować w tajemnicy, a Czytelników zachęcam do wizyty w Pełnej Kulturze i próby zmierzenia się z tym, co widzą. 

- Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie, bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację całego przedsięwzięcia - a w szczególności prezydentowi Markowi Materkowi za objęcie wystawy Honorowym Patronatem, Małgosi Zatorskiej - głównej pomysłodawczyni i kustoszowi wystawy, właścicielom Pełnej Kultury, Agacie Lenar, która nie zważając na trudne warunki na drogach osobiście dostarczyła na wernisaż posiadaną kolekcję obrazów Ewy i całej załodze restauracji Pełna Kultura za przemiłą atmosferę i profesjonalną obsługę imprezy. Do następnego spotkania - napisali w mediach społecznościowych Ewa Sepioło Krełowska i Jacek Krełowski. 

Liczę, że nastąpi szybko. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.