JUŻ W KIOSKU

Zaczarowany świat Ewy

2022-11-26 19:49:24

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Artystyczne zacięcie miała od zawsze, dziś wykorzystuje je przenosząc na płótno swoje tęsknoty i marzenia, Jej obrazy przedstawiają pejzaże, surrealistyczne wizje, portrety kobiet, goszczą na nich gejsze. Inspiruje ją głównie Zdzisław Beksiński, a interpretację swoich prac pozostawia odbiorcy. 

Zdjęcia autorstwa Jacka Krełowskiego 

Była ku temu świetna okazja, bo w piątek (25 listopada) w Pełnej Kulturze odbył się wernisaż obrazy starachowickiej artystki Ewy Sepioło Krełowskiej. 

Zimowy krajobraz za oknem jakby stworzony do baśniowych podróży, ciepłe wnętrza Pełnej Kultury sprzyjają zanurzeniu się w świat wyobraźni, dodajmy do tego kieliszek wina i mamy wieczór idealny. Przed oczami przesuwają się obrazy... dosłownie, bo na ścianach rozgościły się lekkie jak piórko baletnice, które przeskakując z płótna na płótno zabierają nas tam, gdzie chcemy. 

Kiedy obserwuję przybyłych gości widzę, że przynajmniej kilkoro z nich stoi przy obrazach nieco dłużej. Zaciekawieni, zainteresowani, lekko zaskoczeni... Jakby odnaleźli jakiś klucz. Sama zresztą spodziewałam się wernisażu lekkiego, a dostałam psychoanalityczny spektakl. Przynajmniej jeden obraz to taki mój ukryty mrok i jestem pewna, że uważni odbiorcy obrazów artystki mieli podobne odczucia. "Mój" obraz pozwolę sobie zachować w tajemnicy, a Czytelników zachęcam do wizyty w Pełnej Kulturze i próby zmierzenia się z tym, co widzą. 

- Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie, bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację całego przedsięwzięcia - a w szczególności prezydentowi Markowi Materkowi za objęcie wystawy Honorowym Patronatem, Małgosi Zatorskiej - głównej pomysłodawczyni i kustoszowi wystawy, właścicielom Pełnej Kultury, Agacie Lenar, która nie zważając na trudne warunki na drogach osobiście dostarczyła na wernisaż posiadaną kolekcję obrazów Ewy i całej załodze restauracji Pełna Kultura za przemiłą atmosferę i profesjonalną obsługę imprezy. Do następnego spotkania - napisali w mediach społecznościowych Ewa Sepioło Krełowska i Jacek Krełowski. 

Liczę, że nastąpi szybko. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia. 
Zwykłe życie dla Niezwykłej Dziewczynki

2023-01-20

Zwykłe życie dla Niezwykłej Dziewczynki

Kiedy choruje dziecko cały świat traci barwy. Rozpoczyna się nieustanna walka o zdrowie.