JUŻ W KIOSKU

Zaczarowany świat Ewy

2022-11-26 19:49:24

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Artystyczne zacięcie miała od zawsze, dziś wykorzystuje je przenosząc na płótno swoje tęsknoty i marzenia, Jej obrazy przedstawiają pejzaże, surrealistyczne wizje, portrety kobiet, goszczą na nich gejsze. Inspiruje ją głównie Zdzisław Beksiński, a interpretację swoich prac pozostawia odbiorcy. 

Zdjęcia autorstwa Jacka Krełowskiego 

Była ku temu świetna okazja, bo w piątek (25 listopada) w Pełnej Kulturze odbył się wernisaż obrazy starachowickiej artystki Ewy Sepioło Krełowskiej. 

Zimowy krajobraz za oknem jakby stworzony do baśniowych podróży, ciepłe wnętrza Pełnej Kultury sprzyjają zanurzeniu się w świat wyobraźni, dodajmy do tego kieliszek wina i mamy wieczór idealny. Przed oczami przesuwają się obrazy... dosłownie, bo na ścianach rozgościły się lekkie jak piórko baletnice, które przeskakując z płótna na płótno zabierają nas tam, gdzie chcemy. 

Kiedy obserwuję przybyłych gości widzę, że przynajmniej kilkoro z nich stoi przy obrazach nieco dłużej. Zaciekawieni, zainteresowani, lekko zaskoczeni... Jakby odnaleźli jakiś klucz. Sama zresztą spodziewałam się wernisażu lekkiego, a dostałam psychoanalityczny spektakl. Przynajmniej jeden obraz to taki mój ukryty mrok i jestem pewna, że uważni odbiorcy obrazów artystki mieli podobne odczucia. "Mój" obraz pozwolę sobie zachować w tajemnicy, a Czytelników zachęcam do wizyty w Pełnej Kulturze i próby zmierzenia się z tym, co widzą. 

- Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie, bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację całego przedsięwzięcia - a w szczególności prezydentowi Markowi Materkowi za objęcie wystawy Honorowym Patronatem, Małgosi Zatorskiej - głównej pomysłodawczyni i kustoszowi wystawy, właścicielom Pełnej Kultury, Agacie Lenar, która nie zważając na trudne warunki na drogach osobiście dostarczyła na wernisaż posiadaną kolekcję obrazów Ewy i całej załodze restauracji Pełna Kultura za przemiłą atmosferę i profesjonalną obsługę imprezy. Do następnego spotkania - napisali w mediach społecznościowych Ewa Sepioło Krełowska i Jacek Krełowski. 

Liczę, że nastąpi szybko. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.