JUŻ W KIOSKU

Zabawy w Plastusiu dla ukraińskich dzieci

2022-03-14 10:49:39

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach dołączyła się aktywnie do akcji wspierania uchodźców z Ukrainy. Poza wsparciem dla rodzin od dziś wprowadza do swojej oferty zajęcia dla dzieci ukraińskich.

fot. FB / MBP w Starachowicach

Od wtorku (15 marca br.) filia „Plastuś” przy ulicy Żeromskiego 8 będzie miejscem organizacji cyklicznych zabaw literacko-plastycznych dla dzieci ukraińskich. Organizatorzy przewidują, że zajęcia przeznaczone będą dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Takie zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu – we wtorki w godzinach od 16 do 17.

- Zajęcia są oczywiście bezpłatne. Prowadzić je będzie Magdalena Mroczek, kierownik filii, która będzie opiekować się dziećmi. Zaplanowane są zabawy z książeczkami, ale również zajęcia manualne polegające na lepieniu, kolorowaniu czy tworzeniu ciekawych obrazów – mówi Jolanta Sopińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.

Biblioteka spodziewa się sporego zainteresowania tymi zajęciami. Już dziś myśli o poszukiwaniu wolontariuszy, którzy znają język ukraiński, aby wesprzeć ich przy organizacji zajęć.

- W placówce będzie dostępny do wypożyczenia księgozbiór w języku ukraińskim. Książeczki dla dzieci w ich języku ojczystym już zostały zamówione i lada moment będziemy je mieli w swoich zasobach. Już teraz mamy dużo książeczek z obrazkami dla dzieci i na pewno na początek dla tych młodszych dzieciaków będzie to wystarczające. Jestem przekonana, że te zajęcia będą niezwykle interesujące – dodaje dyrektor Sopińska.

Tego typu zajęcia są już organizowane w Plastusiu. W poniedziałki w godzinach do 16 do 17 może z nich skorzystać każde dziecko. Są to również zajęcia literacko-plastyczne, a polegają na opowiadaniu bajek, tworzeniu prac plastycznych czy witraży. Zajęcia dla dzieci odbywają się również w Bibliotece nad Skałą. Tu odbywają się one w każdą środę (godz. 16-17). Wtorkowa oferta dla dzieci ukraińskich w znaczący sposób wzbogaci interesującą już ofertę starachowickich bibliotek.

/źródło: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.