JUŻ W KIOSKU

Za nami rajd Emeryka

2021-09-26 10:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Zwykle odbywał się w maju, wiosenne noce sprzyjały wędrowaniu, a ogniskowe śpiewy niosły się hen daleko. W tym roku było inaczej.

Ogólnopolski Rajd Nocny Świętego Emeryka

Sytuacja pandemiczna naruszyła porządek nocnego, corocznego rajdu i w roku ubiegłym Ogólnopolski Rajd Nocny św. Emeryka musiał z nocnego spaceru zrezygnować. Pod znakiem zapytania stał również tegoroczny. Na szczęście udało się. Nie w maju, a we wrześniu, który amatorom nocnych wędrówek spłatał figla. Mokrego.

Lało tak, że w butach chlupało. Podobno przemokli do majtek, ale humory na mecie dopisywały, podobnie zresztą jak apetyty. O pełne brzuchy dbały Bożena Cyran i Lidia Kosno z Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach.

- Przyjmijcie serdeczne podziękowania. Za to, że byliście. Pomimo zawirowań, odwołanego Rajdu w 2020 r., wrześniowego terminu, deszczu , chłodu i wszelkich innych przeciwności. Wielkie dzięki dla Wszystkich, którzy kibicowali, żeby XX Emeryk się odbył. Dla Tych, którzy dopingowali do działania. Dla Tych, którzy się zapisali i dla Tych, którzy chcieli być z nami, ale nie mogli. Wielkie dzięki i szczególny szacun dla wszystkich, którzy przyszli na start i ruszyli w noc, deszcz i chłód . Jesteście wielcy i cudowni - to właśnie dla Was robimy Emeryka już od ponad 20 lat - napisali na stronie Ogólnopolskiego Rajdu Nocnego św. Emeryka organizatorzy.

Deszcz wlewający się za koszulę miał swoje dobre strony. - Przynajmniej się nie nie kurzyło - dodali w jednym z komentarzy.

Do zobaczenia za niecały rok. Czyżby szykował się maj?

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Film pod chmurką

2023-09-26

Film pod chmurką

Kolejny seans "Kina na leżakach"  
Propozycja dla siódmo-  i ósmoklasistów

2023-09-26

Propozycja dla siódmo- i ósmoklasistów

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy współpracy z Parkiem Kultury zapraszają do udziału w projekcie „Gramy na czas”. Jest to  program profilaktyczno – edukacyjny skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych starachowickich szkół podstawowych, realizowany w formie spacerów historycznych zakończonych interaktywnym quizem i rozmową na temat profilaktyki uzależnień, w tym uzależnień behawioralnych.
Cudowna muzyka

2023-09-26

Cudowna muzyka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki Park Kultury oraz Chór Kameralny Portamento zapraszają na koncert pt. "Muzyka to cud".
Oczarowane przyrodą

2023-09-24

Oczarowane przyrodą

Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach ma dla nas nową propozycję. To otwarta w miniony piątek 22 września wystawa zdjęć pod hasłem "Oczarowane pierwszym spojrzeniem". Zaprezentowane na nich fotografie to ujęcia barwnych kwiatów i krzewów.       
Nagość i ubiór

2023-09-22

Nagość i ubiór

W muzealnej Galerii w Wieży otwarto wystawę fotografii autorstwa Mieczysława Szczepańskiego. Artysta pokazuje na niej kobiety zarówno w intymnych scenach nagości jak i na portretach. 
Wieczór z techniką

2023-09-22

Wieczór z techniką

"Historia STARA kabinami opisana" to tytuł książki, którą Towarzystwo Przyjaciół Starachowic wydało w ramach publikacji tzw. "Zeszytów Starachowickich", periodyków związanych z tą organizacją niemal od  początku jej istnienia. Autor wspomnień Piotr Błasiński był gościem Wieczoru Starachowickiego, zorganizowanego przez TPS w Muzeum Przyrody i Techniki.   
Artystyczna przemiana drewna

2023-09-22

Artystyczna przemiana drewna

Jego nazwisko wielu kojarzy się z prowadzeniem od niemal 30 lat feryjno- wakacyjnej szkółki rzeźbiarskiej dla dzieci i młodzieży. Ale warto pamiętać, że starachowiczanin Kazimierz Kopeć to przede wszystkim profesjonalny twórca drewnianych rzeźb w stylu ludowym. I stały bywalec słynnych Dymarek Świętokrzyskich, które w tym roku miały już 55- tą edycję. Tu dwa razy doceniono jego talent na VIII Świętokrzyskim Festiwalu Kultury Ludowej, organizowanym w ramach tej imprezy.
Wojna i pokój w interpretacji Marcina Bondarowicza

2023-09-20

Wojna i pokój w interpretacji Marcina Bondarowicza

Nasz rysownik i ilustrator Marcin Bondarowicz do nagród i wyróżnień zdobywanych na całym świecie dołączył kolejne trofeum. Tym razem jest to drugie miejsce za pracę podejmującą jakże aktualny we współczesnym świecie temat wojny i pokoju, a zgłoszoną na zorganizowany w Korei Południowej konkurs o nazwie "13th Sejong International Cartoon Contest SICACO 2023".   
W piątek w bibliotece

2023-09-20

W piątek w bibliotece

Malarski wernisaż plus wieczór poezji   
Na ludową nutę

2023-09-19

Na ludową nutę

Chór Kameralny Concentus ze Starachowic oraz Zespół Folklorystyczno-Obrzędowy Sołtyski z Pawłowa zaprosili publiczność do świata kultury ludowej za sprawą koncertu "Plon niesiemy plon".