JUŻ W KIOSKU

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.

fot. Zespoł Szkół Zawodowych nr 2

Wspólny wyjazd był okazją do zwiedzania kopalni złota w Złotym Stoku, tajemnice swoje przed uczniami odkrywała Sztolnia Gertruda, strach wzbudzał Chodnik Śmierci, niesamowite wrażenie robił jedyny w Polsce podziemny wodospad w Sztolni Czarnej. Spora frajdę sprawiła uczniom jazda Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.

Na mapie wycieczki znalazła się wyprawa do Zieleńca – gdzie odbyło się zakwaterowanie.  Dzień drugi podróży to Czermna, gdzie znajduje się jedyna w Polsce Kaplica Czaszek, potem grupa przejechała do Parku Narodowego Gór Stołowych i przeszła po kamiennym labiryncie Błędnych Skał. Spacer po Kudowie – Zdrój i wieczorna dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka na zakończenie dnia były zwieńczeniem wyprawy. Ostatni dzień minął na zwiedzaniu Kłodzka.

Wycieczka była ważna nie tylko pod kątem zwiedzania, ale przede wszystkim pozwoliła uczniom spojrzeć na siebie od nowa, pozwoliła na nawiązanie nowych przyjaźni. Ale oczywiście nie do przecenienie było piękno polskich krajobrazów, nauka historii oraz szacunek do dziedzictwa narodowego.

- Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie – mawiał E. Zola i miał rację.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.