JUŻ W KIOSKU

Wystartowała Szlachetna Paczka

2020-11-22 18:00:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Otwarciem Bazy Rodzin rozpoczęła się coroczna akcja wielkich serc i szczodrych dłoni. Tak bowiem można nazwać armię fantastycznych ludzi, którzy decydują się wspomóc tych, którym w życiu zabrakło szczęścia. Armia aniołów - inie mamy tu na myśli tylko darczyńców, ale także wolontariuszy.  Szlachetna Paczka rozpoczęła swój bieg.
Finiszować będzie 12 i 13 grudnia, kiedy to paczki zostaną przekazane potrzebującym rodzinom. W Starachowicach nad całością czuwa Roman Kęszczyk, człowiek, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Mamy za sobą może ze 3 rozmowy, ale z pełną odpowiedzialnością za słowa, stwierdzam, że to chodzące ciepło i skromność. I tacy są również wolontariusze, których ma pod swoimi skrzydłami.Wspaniali, chętni do pomocy, prawdziwa sól Szlachetnej Paczki. W tym roku przypada XX edycja tej akcji i X w rejonie Starachowice. - Ten rok jest wyjątkowy. Raz, że jubileuszowy, dwa z powodu obostrzeń - mówi Roman Kęszczyk, koordynator starachowickiej grupy wolontariuszy. - Odwiedziliśmy około 60 rodzin i do projektu będzie zakwalifikowanych około 40 do 45 rodzin. Trudno powiedzieć dokładnie, bo Wolontariusze cały czas odwiedzają jeszcze rodziny. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Na otwarcie bazy rodzin, które odbyło się 14 listopada, mieliśmy opublikowane 23 rodziny,obecnie (na dzień 15 listopada) mamy już 18 Darczyńców i wciąż czekamy na nowych. Na tą chwilę będzie jeszcze potrzebnych około 25 Darczyńców. No właśnie, darczyńcy. to kolejni aniołowie Szlachetnej Paczki. To ludzie, którym nie obca jest empatia, dla których drugi człowiek to wielka wartość, co roku pokazują, że nie ma na nich mocnych. - Darczyńcą może być każdy, zakład pracy, przedszkole, grupa przyjaciół, rodzina, ważne, żeby zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny - dodaje Roman Kęszczyk i zachęca, żeby dołączyć do akcji Szlachetna Paczka. My dołączamy się do tego apelu. żyjemy w dziwnym czasie, dystansie, który ma zapewnić nam bezpieczeństwo, ale jednocześnie może osłabić więzi. Szlachetna Paczka jest akcją, która na to nie pozwoli. - Dobro zawsze wraca - mówi koordynator starachowickiej Szlachetnej Paczki. Rodzinę, której chcemy pomóc można wybrać na stronie www.szlachetnapaczka.pl, wybierając województwo świętokrzyskie i powiat starachowicki.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.  
Po ludzku o zwierzętach

2024-03-30

Po ludzku o zwierzętach

W jej pracach widać głęboką fascynację światem zwierząt. Aleksandra Michalska - Szwagierczak od lat ilustruje książki i największą przyjemność sprawia jej rysowanie czworonogów w rolach ludzi. Jej aktualna pasja to przedstawianie myszy jako bohaterów dzieł Szekspira, Cervantesa, czy Jane Austen. Na co dzień jest nauczycielką w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach, gdzie swoim podopiecznym chce przekazać maksimum wiedzy i umiejętności. Po to, by mieli bazę do poszukiwania własnej drogi twórczej. 
Czasy Tadeusza Kościuszki

2024-03-28

Czasy Tadeusza Kościuszki

Pod hasłem "Powstanie kościuszkowskie nad Kamienną" Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zorganizowała u siebie spotkanie z udziałem pasjonatów historii. Była okazja lepiej poznać czasy, w których żył słynny dowódca kosynierów.   
Deklamatorki z III LO

2024-03-28

Deklamatorki z III LO

Michalina Jaroszek i Lena Trawczyńska, uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wygrały pierwszy etap eliminacji do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.