JUŻ W KIOSKU

Wysokie noty starachowickich szkół

2022-01-20 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

To naprawdę doskonała wiadomość - starachowickie szkoły średnie wysoko w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim.

 

fot. Strona Powiatu Starachowickiego

Tegoroczne notowania rankingowe, to ogromny sukces placówek oświatowych ze Starachowic.

W grupie liceów najwyżej znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Zostało sklasyfikowane na 11 miejscu w województwie i 450 miejscu w kraju, tj. o 42 miejsca wyżej niż w roku poprzednim, gdy zajmowało 492 pozycję. Druga powiatowa placówka uwzględniona w rankingu liceów, to II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach, które zajęło 23 miejsce w regionie i 719 w kraju.

Wysoko znalazło się również Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego. Zajęło 6 miejsce w województwie świętokrzyskim w RANKINGU PERSPEKTYWY NAJLEPSZE TECHNIKA 2022. Kapituła Rankingu zakwalifikowała do rankingu 1156 techników z 1863 w całym kraju.

Szkoła od lat spełnia kryteria wejścia do Rankingu Perspektyw i jest na listach  najlepszych Techników w województwie świętokrzyskim. Tegoroczne notowania rankingowe, to ogromny sukces, bo Technikum zdobyło swoją pierwszą Srebrną Tarczę w rankingu głównym plasując się na miejscu 167 na 500 wyróżnionych szkół w całym kraju.

19 miejsce w regionie należy do Niepublicznego Technikum ZDZ w Starachowicach, w klasyfikacji ogólnej znalazło się ono poza pierwszą 500. rankingu.

W rankingu wzięło udział 2421 szkół ponadpodstawowych z całej Polski - 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników -  które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w 2021 r. zdawało w nich przynajmniej 12 uczniów, a średnie wyniki z egzaminu z języka polskiego i matematyki, były wyższe niż 0,75 średniej krajowej. O miejscu w rankingu decydowały m.in. sukcesy uczniów szkół w olimpiadach przedmiotowych, ich wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. W przypadku liceów brano też pod uwagę osiągnięcia uczniów w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników - wyniki egzaminów zawodowych.

– Miniony rok był dla nas wszystkich trudny, wręcz kryzysowy, mimo to poradziliśmy sobie jednak bardzo dobrze, co potwierdza     odniesiony przez szkołę sukces. Dziękuję za ten rok wszystkim Uczniom, dzisiaj   już   Absolwentom  za   to,  że   pomimo   trudności,   pracowali     na   wysokim   poziomie, dziękuję  moim nauczycielom,   którzy wykazali   się dużą kreatywnością   i   zaangażowaniem,   dziękuję kadrze kierowniczej szkoły, która była zawsze do dyspozycji .Srebrna Tarcza bardzo nas cieszy i na pewno jest dobrym motywatorem do osiągania jeszcze lepszych wyników, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Bardzo cieszy nas fakt iż jakość kształcenia w naszym technikum została doceniona w tak prestiżowym rankingu - podsumowała Grażyna Małecka dyrektor szkoły.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2022-05-17

"Pomocna dłoń" Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

Być wolontariuszem to wielkie wyróżnienie społeczne, ale także i wielka odpowiedzialność. Wiedzą o tym wolontariusze ze szkolnego koła ZSZ nr 2, w ostatnich dniach zostali nagrodzeni.
Sukces na Olimpiadzie Specjalnej

2022-05-21

Sukces na Olimpiadzie Specjalnej

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Starachowicach dba o propagowanie i rozwój sportowy osób niepełnosprawnych. W ramach Olimpiad Specjalnych dzieci i młodzież Ośrodka trenują w Klubie Sportowym „ARKA”, którego celem jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym.
Zwiedzali stolicę

2022-05-22

Zwiedzali stolicę

Warszawa to miasto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Do stolicy ciągną wszyscy, mali i duzi, a zatem nie mogło zabraknąć tam uczniów z powiatu starachowickiego.
Pamiętali o rocznicy

2022-05-10

Pamiętali o rocznicy

II wojna światowa zapisała się dramatyczną kartą w historii Polski, ginął kwiat polskiej inteligencji, rozpadały się rodziny, ziemia spłynęła krwią.
Podążając śladami bohaterów książek

2022-05-07

Podążając śladami bohaterów książek

Od 1995 roku 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa , edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 
60 drzew na 60 - lecie szkoły

2022-05-03

60 drzew na 60 - lecie szkoły

60 drzew na 60 lat ZSZ nr 3” 22 kwietnia 2022 r. to święto Międzynarodowego Dnia Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Deutsch ist trendy - uczniowie w kolejnej podróży z niemieckim

2022-04-27

Deutsch ist trendy - uczniowie w kolejnej podróży z niemieckim

W sobotę, 26 marca, odbyła się XVI już edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego pod nazwą "W świat z niemieckim" organizowanego od 2005 roku przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego oraz pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Uczniowie na stażach w Niemczech

2022-04-19

Uczniowie na stażach w Niemczech

Na przełomie marca i kwietnia piętnastu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbywało praktyki zawodowe w Dreźnie.
A w Bursie...

2022-04-15

A w Bursie...

Młodzież i opiekunowie nie próżnują, uczą się, bawią i pracują... Na przyszłe sukcesy, rzecz jasna.
Zwiedzali Puławy i Kazimierz Dolny

2022-04-07

Zwiedzali Puławy i Kazimierz Dolny

Lubią podróżować, co włócząca się "Zielona" doskonale rozumie. Ostatnio przygoda powiodła ich na Lubelszczyznę. O kim mowa?