JUŻ W KIOSKU

Wypadek w zakładach mięsnych

2023-01-20 09:39:23

Ocena:

5/5 | 2 głosów

Do przykrego wypadku doszło dzisiejszej (20 stycznia br.) nocy w zakładach mięsnych przy ulicy Krańcowej w Starachowicach. Straż pożarna odebrała zgłoszenie o czterdziestolatce, której noga utknęła w maszynie. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży. 

fot. straż pożarna

- Zgłoszenie o wypadku w zakładach mięsnych Animex otrzymaliśmy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godzinie 2 w nocy. Na miejsce udały się trzy zastępy straży pożarnej. Nasze działania na miejscu polegały na rozcięciu elementów maszyny. Był to taśmowy podajnik. 40-letniej kobiecie utknęła noga między łańcuchem a kołem napędowym. Za pomocą specjalistycznych urządzeń wycięliśmy części napędu, po czym poszkodowana została przetransportowana do starachowickiego szpitala. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy udali się także strażacy, którzy pod nadzorem dyżurującego lekarza pomogli usunąć część maszyny z ciała kobiety - mówi oficer prasowy KP PSP Starachowice, st. kpt. Konrad Dąbrowski.

***

W mediach społecznościowych kilka godzin po wypadku pojawił się wpis, w którym pod adresem strażaków z KP PSP padły słowa pełne uznania.

- Pierwszy raz z bliska widziałem, na czym polega wasza praca, chociaż mówi się, że nikt wam nie zazdrości wypadków, widoku ofiar itp. Pierwszy raz widziałem, że w ludziach w przedziale wiekowym od pewnie 25+ i 40+ jest tyle determinacji w uratowaniu jednego ludzkiego istnienia. Że potraficie biegać z całym sprzętem dosłownie z jęzorem na wierzchu. Nie narzekając na kapiący pot do oczu mając tylko jeden cel - uratować człowieka. (...) Dziękuję za to, że jesteście i jacy jesteście – napisał autor postu.

Na wpis zareagowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

- Dziękujemy za ciepłe słowa. Pragniemy podziękować również pozostałym służbom, które brały udział w akcji na terenie działań KP PSP Starachowice. Jesteśmy jedną drużyną – podkreślili strażacy.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nieletni z narkotykami

2023-12-06

Nieletni z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej jednostki podczas wtorkowego (5 grudnia br.) legitymowania nieletniego, ujawnili i zabezpieczyli przy nim narkotyki. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

2023-12-05

Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

Policyjne i strażackie syreny zawyły we wtorek (5 grudnia br.) o godzinie 17.00. W ten sposób, służby mundurowe z całego kraju, w tym województwa świętokrzyskiego oddały część policjantom z Wrocławia, którzy zmarli w wyniku obrażeń, doznanych podczas pełnienia służby. Funkcjonariusze zostali postrzeleni w piątek (1 grudnia br.).
Wypadkowa sobota na drogach

2023-12-02

Wypadkowa sobota na drogach

Intensywne opady śniegu, które w naszym regionie pojawiły się już w piątek (1 grudnia br.), szczególnie dały się odczuć kierowcom w sobotę (2 grudnia br.). Świętokrzyskie służby ratunkowe już od godzin porannych interweniowały w zdarzeniach drogowych. Na drogach panują trudne warunki, policja apeluje o ostrożną jazdę.
Pożar w Rzepinku

2023-11-30

Pożar w Rzepinku

W czwartkowe (30 listopada br.) popołudnie do stanowiska kierowania starachowickiej straż pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, znajdującego się w miejscowości Rzepinek (gm. Pawłów).
Trzy kolizje w jeden dzień

2023-11-28

Trzy kolizje w jeden dzień

W poniedziałek (27 listopada br.) zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut, w tej samej części Starachowic doszło do trzech kolizji. 
Śnieg sparaliżował region

2023-11-28

Śnieg sparaliżował region

Wtorkowe (28 listopada br.) opady śniegu niemal całkowicie sparaliżowały wiele starachowickich gmin. Zarówno na ulicach Starachowic, jak i głównych drogach powiatu mogliśmy zaobserwować walkę kierowców z powiększającą się pokrywą śnieżną oraz oblodzeniem. Korki, tiry niedające rady na podjazdach, i służby, które próbowały odśnieżyć ulice. 
Niebezpieczne manewry na krajowej 42

2023-12-01

Niebezpieczne manewry na krajowej 42

W czwartkowy (30 listopada br.) wieczór policjanci ze starachowickiej drogówki, na odcinku drogi krajowej nr 42 zauważyli dwóch kierujących, którzy wyprzedzali inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Pierwszy został zarejestrowany kierowca ciężarówki, który wykonał niebezpieczny manewr w rejonie przejścia dla pieszych, natomiast drugi nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania oraz przekroczył dopuszczalną prędkość. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, a na ich konta doliczone zostały punkty karne.
Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

2023-11-29

Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

W środowe (29 listopada br.) przedpołudnie w Wąchocku doszło do zderzenia auta osobowego z dostawczym busem. Poszkodowana została kobieta w zaawansowanej ciąży, która podróżowała osobową Toyotą.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2023-11-29

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 listopada br.) zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego podczas czynności znaleźli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Na podwójnym gazie

2023-11-28

Na podwójnym gazie

Policjanci ze starachowickiej drogówki we wtorkowy (28 listopada br.) poranek w miejscowości Radkowice (gm. Pawłów) zatrzymali kierowcę Forda Transita, który wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.