JUŻ W KIOSKU

Wrażliwi Społecznie i uczniowie ZSZ nr 1 odwiedzili konie

2021-05-25 07:01:14

Ocena:

0/5 | 0 głosów

„Koń jest jak dziecko. Ufa Ci bezgranicznie póki go nie zranisz”.

Klasa 1C Technikum Nr 1 w Starachowicach, pod opieką wychowawczyni Anny Sadłos i pedagog Anny Toty, wybrała się do stadniny koni Fresco Ranch w Wąchocku. Skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie.

źródło: Wrażliwi Społecznie

Zarząd Stowarzyszenia reprezentowała wiceprezes Beata Gorczyca wraz z córką Wiktorią – która serdecznie powitała przybyłą na miejsce młodzież i wszystkich uczestników akcji „Marchewka dla koni”. Marek Dzwonek, który w Stowarzyszeniu jest człowiekiem od działań specjalnych, zabezpieczył transport chrupiącej marchwi i samodzielnie rozładował 600 kg. Wszystko pod czujnym okiem Sylwii i Basi. Przewodniczką po stadninie była Ola Głowacka - miłośniczka jazdy konnej, zaangażowana w działalność Stowarzyszenia na rzecz zwierząt.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście spotkanie z końmi. Uczniowie klasy 1C, kształcący się w zawodach Technik Usług Fryzjerskich oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, mogli sprawdzić swoje umiejętności w kontakcie ze zwierzętami. Młodzi adepci fryzjerstwa czesali źrebaki, a uczennice specjalizujące się w gastronomii karmiły konie. Marchewki dla koni zakupiono wcześniej z funduszy zebranych podczas akcji „Marchewka dla koników” przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie, w którą licznie zaangażowała się właśnie klasa 1C. Wynikiem wspólnej zbiórki było przekazanie 600 kg soczystego smakołyku i wizyta w stajni. Wychowawczyni młodzieży otrzymała pamiątkową koszulkę „firmową” od Stowarzyszenia.

Na koniec wizyty odbyło się pieczenie kiełbasek. Działania Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie znalazły uznanie w oczach młodzieży, zadeklarowali oni, że chętnie włączą się w kolejne proekologiczne działania. Młodzież szkolna wraz z Członkami Stowarzyszenia zostali serdecznie przyjęci przez Gospodynię urokliwej stadniny - Magdalenę Mirkowską oraz instruktorki jazdy konnej - Gosię i Kasię. Natomiast co do koników, to morał ze spotkania z nimi jest taki: nie traktować koni tylko jak zwierzę, a wówczas one się nam odpłacą szczerze.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”
Językowy paszport do świata

2021-09-19

Językowy paszport do świata

Mówi biegle po angielsku, włosku, bez problemu porozumie się po hiszpańsku i niemiecku, Marta Szymańska-Baran. językowy freak, który w Starachowicach ma misję.
Powakacyjna forma OHP

2021-09-15

Powakacyjna forma OHP

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.
Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

2021-09-11

Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

Wiele działo się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Losy świata zmieniły się z dnia na dzień trwała wojna Polsko – Jaruzelska, a jej celem było zrzucenie zależności od sąsiada ze wschodu, w tym zagrożenia wynikające z przynależności do Układu Warszawskiego i wreszcie gospodarowanie u siebie.