JUŻ W KIOSKU

Wojownik Julek potrzebuje pomocy

2022-07-07 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Julek Wójcik to 840 gramów szczęścia, które przyszło na świat 25 tygodniu ciąży. Nie sam, towarzyszył mu ciężka zamartwica urodzeniowa, niewydolność oddechowa, krążeniowa z zapaleniem płuc, niedokrwistość i kwasica metaboliczna. Dużo, jak na takie drobne ciałko, prawda?

To jednak nie wszystko.

Julian przeszedł także krwotok dokomorowy 2 stopnia, martwicze zapalenie jelit, czego konsekwencją była resekcja 6 cm jelita cienkiego z wyłonieniem ileostomii. Julkowi chirurgicznie zamknięto także przewód tętniczy. Nasz mały bohater cierpi na retinopatię wcześniaczą, już w okresie okołoporodowym rozpoczęła się rozedma śródmiąższowa i dysplazja oskrzelowo-płucna dlatego też Julek jest codziennie inhalowany. Jakby tego wszystkiego było mało, to Julek ma ubytek w serduszku, zwężenie pnia płucnego, małogłowie, przeszedł również  ostrą niewydolność nerek, ma wyłonioną gastrostomię. Ze względu na nią karmiony jest specjalnością żywnością z programu żywienia.

Kilka operacji, a każda narkoza ma na dziecko bardzo zły wpływ, Julek cofa się w rozwoju. Chłopiec ma niespełna 3 lata, a przeszedł do tej pory już tak wiele. Wciąż boryka się z nowymi kłopotami, dolegliwościami, trwa diagnostyka padaczki, bowiem ataków jest coraz więcej, a leki przeciwpadaczkowe wywołały ogrom skutków ubocznych ze snem, z emocjami.

Ta historia jest tak smutna, tak tragiczna, że aż ciężko uwierzyć, że wszystko to opisuje jedno dziecko. Każda linijka tego tekstu to opis bólu i cierpienia Juliana Wójcika. Chłopczyk jest całkowicie niesamodzielny, nie trzyma sam główki, nie potrafi chwytać przedmiotów, nie siedzi.Jedyną nadzieją na poprawę życia Julka jest rehabilitacja, zarówno stacjonarna, jak i turnusy rehabilitacyjne, ale na to potrzebne są pieniądze. Te zbierane są także na "CYBEROKO", sprzęt który podczas jednego z turnusów   niezwykle dobrze działał na Julka.

Środki ze zrzutki wykorzystane zostaną także na sprzęt rehabilitacyjny, wielospecjalistyczną opiekę medyczną, wizyty lekarskie, medyczne pomoce dydaktyczne, potrzebne do tego, by Julek się rozwijał.

Chłopiec jest pod opieką fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem, na grupie fundacyjnej prowadzone są licytacje.

Pomóc można także na stronie zbiórki https://zrzutka.pl/nmf2jk

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

2022-09-28

Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

W czerwcu br. informowaliśmy o słupach z wysięgnikami, które zostały zainstalowane przy wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Starachowicach. Znajdą się na nich elektroniczne tablice informacji pasażerskiej. Pierwsza z nich już jest, przy ulicy Batalionów Chłopskich.
Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

2022-09-27

Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

Od pięciu lat, 27 września to obok Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało m.in. Centrum Szkolenia WOT, a przede wszystkim 18 Brygad Obrony Terytorialnej, w tym 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie – Agrykola.
„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

2022-09-28

„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Agnieszka Kuś zaprasza na Event Edukacyjny - „Jedno życie masz, wiec zapinaj pas!”, który odbędzie się w piątek (30 września br.) od godziny 10.00 przy ulicy Szkolnej 10 w Starachowicach. 

2022-09-26

"Substancje szczególnie szkodliwe" - o co chodzi we wniosku ZEC do Wód Polskich

Podczas środowej (21 września br.) konferencji prasowej z działkowcami, jej organizatorzy, aktywiści miejscy Małgorzata Derlecka i Andrzej Pasternak poruszyli temat pisma, które Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach skierował do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".
Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

2022-09-24

Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

Zima coraz bliżej, a problem z nabyciem węgla coraz większy. Jeśli nawet jest, to kwestionowana jest jego jakość, nie mówiąc o cenach, które kupujących potrafią, przysłowiowo, zwalić z nóg. Sejm przyjął odpowiednią ustawę o dodatku węglowym w kwocie 3 tysięcy, a pytanie brzmi, kiedy trafi on do rąk mieszkańców.
Ze STOP-em bezpieczniej

2022-09-23

Ze STOP-em bezpieczniej

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.
Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

2022-09-22

Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

Przejęcie przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca stało się faktem. Dyrektor szpitala Milena Witczak, w środę (21 września) odebrała klucze do sąsiadującego ze starachowicką lecznicą budynku. 
Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

2022-09-22

Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

Jaka przyszłość czeka działkowców z ogrodów "Wójtówka" przy ul. Kieleckiej w Starachowicach? Obawy zrodziły się, gdy światło dzienne ujrzała interpelacja radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza, który zgłosił pomysł pozbycia się działek. Zaproponował on wycięcie drzew przy ulicy Kieleckiej i likwidację ogródków, celem wyeksponowania widoku na Pasternik, nazwanego przez niego starachowickim Morskim Okiem.    
Ulica Śląska w remoncie

2022-09-22

Ulica Śląska w remoncie

Przy ulicy Śląskiej trwają intensywne prace remontowe. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. św. Barbary została zdjęta już stara nawierzchnia, powstaje również nowy, komfortowy chodnik. Całość prac ma kosztować 1 mln 670 tys. zł, i jak przy większości inwestycji samorząd Starachowic pozyskał dla tego zadania finansowanie zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych.
Publiczny czy prywatny? Profil prezydenta z nagrodą Złotego Lajka w tle 

2022-09-21

Publiczny czy prywatny? Profil prezydenta z nagrodą Złotego Lajka w tle 

Prezydent Miasta Marek Materek odebrał wyróżnienie podczas gali I Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe'22, który odbył się w Tychach. To statuetka Złotego Lajka za najbardziej angażującą komunikację w internecie i mediach społecznościowych, przyznana przez organizatorów kongresu, czyli Związek Miast Polskich oraz Instytut Badania Internetu i Mediów Społecznościowych.